DGI Midtj. skydn. 15M luftt. 1. omgang 2016-17 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
112517 Jonas Overgård Nielsen Kjellerup Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening VÅ2 187.0 187.0 Hovedskydning
29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening SE2 188.0 188.0 Hovedskydning
122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening FRI 198.0 198.0 Hovedskydning
127789 Erling Jokumsen Haderup Skytteforening SE2 185.0 185.0 Hovedskydning
114063 Niklas Degn Poulsen Kjellerup Skytteforening J2 197.0 197.0 Hovedskydning
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening US2 177.0 177.0 Hovedskydning
12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
117906 Simone Heidmann Møldrup Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
91277 Simone Berg Viborg Skytteforening US2 188.0 188.0 Hovedskydning
107453 Oliver Alexis Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening UÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
31155 Jan V. Mortensen Karup Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
116895 Victor Appel Kjellerup Skytteforening BK2 198.0 198.0 Hovedskydning
19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening FRI 190.0 190.0 Hovedskydning
99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening VÅ2 183.0 183.0 Hovedskydning
22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
111647 Mads Trier Kristensen Viborg Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
BK3 176.0 176.0 Hovedskydning
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VS3 184.0 184.0 Hovedskydning
120085 Peter Majland Møldrup Skytteforening BK3 167.0 167.0 Hovedskydning
118518 Adam Liebach Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
117841 Frede Larsen Lillelund Møldrup Skytteforening BK3 196.0 196.0 Hovedskydning
117999 Ida L. Kristensen Møldrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
123231 Esben Bjerg Primdal Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening BK2 198.0 198.0 Hovedskydning
19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening FRI 191.0 191.0 Hovedskydning
108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK1 193.0 193.0 Hovedskydning
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening US2 183.0 183.0 Hovedskydning
111495 Magnus V. Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J2 171.0 171.0 Hovedskydning
117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 196.0 196.0 Hovedskydning
122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 196.0 196.0 Hovedskydning
122360 Gunnar Moustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 189.0 189.0 Hovedskydning
122384 Niels Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 186.0 186.0 Hovedskydning
122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 196.0 196.0 Hovedskydning
122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VÅ2 188.0 188.0 Hovedskydning
125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening US2 159.0 159.0 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening US2 192.0 192.0 Hovedskydning
109408 Emil Vorre Møldrup Skytteforening J2 179.0 179.0 Hovedskydning
107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening US2 188.0 188.0 Hovedskydning
126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
126477 David Cæsar Bisgaard Bjerrum Viborg Skytteforening BK3 195.0 195.0 Hovedskydning
85425 Kasper A. Madsen Kjellerup Skytteforening UÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
126699 Kathrine Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening US2 173.0 173.0 Hovedskydning
126966 Peter Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 182.0 182.0 Hovedskydning
126967 Tobias H. Borup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 168.0 168.0 Hovedskydning
127134 Luna Larsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 153.0 153.0 Hovedskydning
127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 173.0 173.0 Hovedskydning
127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK3 159.0 159.0 Hovedskydning
19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening US1 195.0 195.0 Hovedskydning
27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening VS3 170.0 170.0 Hovedskydning
29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
117863 Elisabeth Alexis Viborg Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
126240 Mark Mortensen Viborg Skytteforening BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
117859 Christian Kvist Viborg Skytteforening BK1 194.0 194.0 Hovedskydning
123717 Katarina Trøjborg Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
107458 Daniel Hochland Andersen Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 180.0 180.0 Hovedskydning
VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 187.0 187.0 Hovedskydning
12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening VS1 197.0 197.0 Hovedskydning
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening VS1 197.0 197.0 Hovedskydning
99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening US2 197.0 197.0 Hovedskydning
107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
108047 Mikael Buhl Carstensen Viborg Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK1 194.0 194.0 Hovedskydning
117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
119685 Trine Jakobsen Viborg Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
91687 Per Poulsen Tougaard Viborg Skytteforening US2 188.0 188.0 Hovedskydning
93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening UÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
120931 Jan Gert Thomsen Viborg Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
19368 Carl Chr. Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 180.0 180.0 Hovedskydning
31089 Leif Laursen Karup Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
97936 Irene Nøhr Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UÅ2 176.0 176.0 Hovedskydning
111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VÅ2 187.0 187.0 Hovedskydning
119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
118519 Niklas Haupt Møldrup Skytteforening BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening FRI 191.0 191.0 Hovedskydning
122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening FRI 182.0 182.0 Hovedskydning
82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening VS1 198.0 198.0 Hovedskydning
22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening SE2 187.0 187.0 Hovedskydning
122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening FRI 186.0 186.0 Hovedskydning
94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening SE2 186.0 186.0 Hovedskydning
101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
126237 Simon Greve Viborg Skytteforening BK3 191.0 191.0 Hovedskydning
126476 Marie Bak Jakobsen Viborg Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning

Til toppen