15-meter turnering 2016-17 - 2. omgang (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VS3 174.000 174.000 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 193.000 193.000 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 189.000 189.000 Mesterskab
92596 Henning Klitgaard Otto Nielsen Firmasport FRI 178.000 178.000 Hovedskydning
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 194.000 194.000 Hovedskydning
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 194.000 194.000 Mesterskab
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 188.000 188.000 Hovedskydning
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 185.000 185.000 Mesterskab
124491 Jørn Thomasen Skytteforeningen Krudttønden VÅ3 170.000 170.000 Hovedskydning
126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
71029 Valdemar Thomsen Kjøbenhavns Skytteforening SE3 183.000 183.000 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 181.000 181.000 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 175.000 175.000 Mesterskab
92597 Lis Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 189.000 189.000 Hovedskydning
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening VÅ2 192.000 192.000 Hovedskydning
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening VÅ2 189.000 189.000 Mesterskab
65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening VS2 184.000 184.000 Hovedskydning
16671 Lars Tuborgh Akademisk Skytteforening VS3 146.000 146.000 Hovedskydning
67073 Carl Petersen Tryg Idrætsklub SE3 183.000 183.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 185.000 185.000 Mesterskab
121287 Søren Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 190.000 190.000 Hovedskydning
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 189.000 189.000 Mesterskab
100258 Regin Gaarsmand Akademisk Skytteforening VS1 186.000 186.000 Hovedskydning
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 187.000 187.000 Hovedskydning
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 185.000 185.000 Mesterskab
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 180.000 180.000 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 184.000 184.000 Mesterskab
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 194.000 194.000 Mesterskab
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds UÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds UÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab US2 176.000 176.000 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab US2 173.000 173.000 Mesterskab
125192 Anton Manghezi-Ravn Københavns Amts Skyttelaug BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
115515 Steffen Harms Akademisk Skytteforening VS3 172.000 172.000 Mesterskab
115515 Steffen Harms Akademisk Skytteforening VS3 168.000 168.000 Hovedskydning
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening VS2 183.000 183.000 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 182.000 182.000 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 183.000 183.000 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 190.000 190.000 Mesterskab
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 194.000 194.000 Mesterskab
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening VS3 152.000 152.000 Hovedskydning
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening VS3 144.000 144.000 Mesterskab
87671 Jimmy Mynster Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
95353 Tove Balslev Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 192.000 192.000 Hovedskydning
104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
110098 Kurt Juul Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 186.000 186.000 Hovedskydning
126267 Mads Andersen Skytteforeningen Krudttønden BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
68259 Hans Jørgen Jørgensen Otto Nielsen Firmasport FRI 171.000 171.000 Hovedskydning
68655 Palle Nielsen Otto Nielsen Firmasport FRI 184.000 184.000 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 189.000 189.000 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 189.000 189.000 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 191.000 191.000 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VS3 166.000 166.000 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VS3 164.000 164.000 Mesterskab
66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 195.000 195.000 Hovedskydning
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
69003 Britta Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 182.000 182.000 Hovedskydning
69003 Britta Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 178.000 178.000 Mesterskab
71064 Ragnhild Brox Kjøbenhavns Skytteforening SE2 153.000 153.000 Hovedskydning
128069 Mark Petersen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 168.000 168.000 Hovedskydning
66367 Per Holm Frese Tryg Idrætsklub FRI 189.000 189.000 Hovedskydning
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg Idrætsklub FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
105228 Mia Boetius Hellerup Skyde Selskab US2 171.000 171.000 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
69654 Kurt Breddam Tryg Idrætsklub FRI 189.000 189.000 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub VS2 188.000 188.000 Hovedskydning
57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) SE3 177.000 177.000 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening VS2 184.000 184.000 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening VS2 187.000 187.000 Mesterskab
68644 Anders Schmidt Kjøbenhavns Skytteforening VÅ3 187.000 187.000 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 176.000 176.000 Hovedskydning
125873 Lars Winther Evers Tryg Idrætsklub VÅ3 194.000 194.000 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen BWI Skytteafd. SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE3 192.000 192.000 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE3 187.000 187.000 Mesterskab
66972 Mogens Lindhardt Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 185.000 185.000 Hovedskydning
97843 Inga Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 180.000 180.000 Hovedskydning
98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening SE2 182.000 182.000 Hovedskydning
66942 Poul Asmus Schlüter Otto Nielsen Firmasport FRI 170.000 170.000 Hovedskydning
67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 195.000 195.000 Hovedskydning
106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
110097 Mogens Ehrhorn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 188.000 188.000 Hovedskydning
90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
95354 Ole Eriksen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
110999 Birger Ladefoged Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 184.000 184.000 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 182.000 182.000 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 184.000 184.000 Mesterskab
125386 Ulrik Vinge KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
124313 Jesper Bülow Jensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) VÅ3 188.000 188.000 Hovedskydning
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 188.000 188.000 Hovedskydning
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 188.000 188.000 Mesterskab
127012 Lucas Brahm Larsen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 181.000 181.000 Hovedskydning
121286 Birgitte Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 188.000 188.000 Hovedskydning
122939 Ellis Sørensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 193.000 193.000 Hovedskydning

Til toppen