DGI Nordsjælland pistol mesterskab 2017 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening S2H1 276.0 276.0 Hovedskydning
62776 Henrik Ole Jakobsen Værløse Skytteforening V2H1 244.0 244.0 Hovedskydning
64496 Hans-Henrik Ellekær Søborg SG&I V1H2 271.0 271.0 Hovedskydning
83286 Ole Collin Rasmussen Hillerød Skytteforening S2H1 251.0 251.0 Hovedskydning
61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening S2H2 234.0 234.0 Hovedskydning
66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening V1H2 263.0 263.0 Hovedskydning
119993 Birgitte Kjems Ramløse I.f. V2H2 260.0 260.0 Hovedskydning
61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening S2H2 201.0 201.0 Hovedskydning
66034 Preben Christensen Hørsholm Pistolforening S2H1 253.0 253.0 Hovedskydning
65433 Peter Englev Espergærde Skytteforening S2H1 253.0 253.0 Hovedskydning
71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 269.0 269.0 Hovedskydning
62729 Peter Holde Hansen Farum Skytteforening V2H1 241.0 241.0 Hovedskydning
81166 Henning Kamp Farum Skytteforening S2H1 237.0 237.0 Hovedskydning
62739 Michael Mosbæk Witte Farum Skytteforening V2H1 244.0 244.0 Hovedskydning
66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening S2H1 252.0 252.0 Hovedskydning
61720 Jens Hartwig Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H1 282.0 282.0 Hovedskydning
69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening V1H3 246.0 246.0 Hovedskydning
63427 Shila Pico Petersen Hillerød Skytteforening V2H1 276.0 276.0 Hovedskydning
106332 Kenneth Weiss Hillerød Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
64070 Peter L. Nielsen IF Skjold Skævinge V1H3 250.0 250.0 Hovedskydning
63575 Kaj Greisager Hillerød Skytteforening V2H1 277.0 277.0 Hovedskydning
64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening V2H1 277.0 277.0 Hovedskydning
109969 Ejvind Sørensen Blovstrød Pistolskytteforening S2H1 261.0 261.0 Hovedskydning
57955 Jens Jacob Haugaard Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H1 278.0 278.0 Hovedskydning
61851 Lars Grønlund Ottesen Farum Skytteforening V1H3 249.0 249.0 Hovedskydning
63094 Ethan A. N. Ingholt Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 253.0 253.0 Hovedskydning
63291 Palle Milton Jensen Blovstrød Pistolskytteforening S2H2 183.0 183.0 Hovedskydning
63336 Gert Roland Havstreym Farum Skytteforening V2H1 274.0 274.0 Hovedskydning
65596 Claus Stagaard Juul Espergærde Skytteforening V1H4 210.0 210.0 Hovedskydning
73445 Per Laursen Søllerød Skytteforening U1H 258.0 258.0 Hovedskydning
91811 Jørgen Eskildsen Hillerød Skytteforening V2H2 260.0 260.0 Hovedskydning
91950 Mogens Bering Larsen Ramløse I.f. S2H1 277.0 277.0 Hovedskydning
110298 Lars Bilø Hillerød Skytteforening V2H1 270.0 270.0 Hovedskydning
111223 Michael Bodenhoff Hillerød Skytteforening V2H1 250.0 250.0 Hovedskydning
116074 Erik Thørup Hørsholm Pistolforening V2H1 269.0 269.0 Hovedskydning
116182 Sabrina Bach Meldgaard IF Skjold Skævinge V2H2 250.0 250.0 Hovedskydning
116184 Jonas Bach Meldgaard IF Skjold Skævinge V1H4 217.0 217.0 Hovedskydning
117925 Kim Stæhr Hillerød Skytteforening V2H1 266.0 266.0 Hovedskydning
120326 Jørgen Larsen Hillerød Skytteforening V2H1 257.0 257.0 Hovedskydning
121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby S2H1 267.0 267.0 Hovedskydning
124054 Michael Larsen Hillerød Skytteforening V2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse I.f. V1H2 255.0 255.0 Hovedskydning
114010 Torben Espø IF Skjold Skævinge V1H3 255.0 255.0 Hovedskydning
97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening V2H1 266.0 266.0 Hovedskydning
62421 Carl Christjansen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H1 236.0 236.0 Hovedskydning
61921 Bo Jacobsen Stenløse Skytteforening V1H3 256.0 256.0 Hovedskydning
66651 Leif Laursen Søllerød Skytteforening S2H2 203.0 203.0 Hovedskydning
65847 Jakob Keis Hansen Hørsholm Pistolforening V1H2 267.0 267.0 Hovedskydning
113028 Folmer S. Gørtz Skyttelauget Kgs. Lyngby S2H2 188.0 188.0 Hovedskydning
117309 Mikkel Holmgren Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 244.0 244.0 Hovedskydning
68117 John Ottosen Blovstrød Pistolskytteforening S2H2 232.0 232.0 Hovedskydning
116609 Peter Leon Hansen Blovstrød Pistolskytteforening V1H4 201.0 201.0 Hovedskydning
95129 Raymond Azzopardi Espergærde Skytteforening V1H4 232.0 232.0 Hovedskydning
126182 Anders Nichum Ramløse I.f. V1H4 223.0 223.0 Hovedskydning
129304 Christian Donovan Søborg SG&I V1H4 242.0 242.0 Hovedskydning
129306 Signe Donovan Søborg SG&I JUN 259.0 259.0 Hovedskydning
126087 Casper O.T. Larsen Hillerød Skytteforening U2H 246.0 246.0 Hovedskydning
127347 Carsten Larsen Hillerød Skytteforening V2H2 194.0 194.0 Hovedskydning
127349 Maria Warming Larsen Hillerød Skytteforening V2H2 266.0 266.0 Hovedskydning
128719 Philip Joachim Albeck Hillerød Skytteforening V2H2 244.0 244.0 Hovedskydning
128901 Sisse Sofie M. Mark Hillerød Skytteforening U2H 253.0 253.0 Hovedskydning
109133 Bjørn Thomsen Ganløse Skytteforening V2H2 253.0 253.0 Hovedskydning
123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening BK 256.0 256.0 Hovedskydning
121423 Helle Boeg Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 254.0 254.0 Hovedskydning
128012 Steen B. Sørensen Vevest Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 250.0 250.0 Hovedskydning
63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening S2H1 272.0 272.0 Hovedskydning
66653 Lars Pedersen Søllerød Skytteforening V1H2 270.0 270.0 Hovedskydning
62763 Jens Christiansen Farum Skytteforening V2H1 272.0 272.0 Hovedskydning
90024 Renè Krog Farum Skytteforening V2H1 238.0 238.0 Hovedskydning
103840 Henrik Lerfeldt Nykøbing Sj. Skytteforening V2H1 271.0 271.0 Hovedskydning
116839 Morten Puukka Tornøe Værløse Skytteforening V2H1 254.0 254.0 Hovedskydning
121994 Claus Hagen Nielsen Værløse Skytteforening V1H4 251.0 251.0 Hovedskydning
84732 Carsten Heegaard Petersen Ganløse Skytteforening V2H2 257.0 257.0 Hovedskydning
66656 Jan Rajchman Søllerød Skytteforening V2H1 256.0 256.0 Hovedskydning
110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening V2H1 246.0 246.0 Hovedskydning
65060 Per C. Madsen Ramløse I.f. V1H2 265.0 265.0 Hovedskydning
63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening V2H1 271.0 271.0 Hovedskydning
122823 Signe Glejborg Nielsen Hillerød Skytteforening U2H 266.0 266.0 Hovedskydning
62156 Svend Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H2 217.0 217.0 Hovedskydning
68254 Henrik Furdal Stenløse Skytteforening V1H4 203.0 203.0 Hovedskydning
62815 Aleksander Olinger Farum Skytteforening S2H1 263.0 263.0 Hovedskydning
123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening BK 228.0 228.0 Hovedskydning
66135 Niels Kjær Hørsholm Pistolforening S2H1 257.0 257.0 Hovedskydning
81420 Michael Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 252.0 252.0 Hovedskydning
87042 Johnny Lundstrøm Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H2 261.0 261.0 Hovedskydning
88133 Pavel Ibenforth Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 243.0 243.0 Hovedskydning
117311 Povl Martens Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 249.0 249.0 Hovedskydning
121426 Svend Boeg Therkelsen Skyttelauget Kgs. Lyngby JUN 123.0 123.0 Hovedskydning
125021 Kasper Leth Jensen Espergærde Skytteforening V1H3 217.0 217.0 Hovedskydning
129317 Lars Henriksen Værløse Skytteforening V2H2 262.0 262.0 Hovedskydning
128011 Chris Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 267.0 267.0 Hovedskydning

Til toppen