15-meter turnering 2016-17 3. omgang (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 193.0 193.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 190.0 190.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 187.0 187.0 Mesterskab
100258 Regin Gaarsmand Akademisk Skytteforening VS1 190.0 190.0 Hovedskydning
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening VS2 188.0 188.0 Mesterskab
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 192.0 192.0 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 188.0 188.0 Mesterskab
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds US2 169.0 169.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS2 181.0 181.0 Mesterskab
92596 Henning Klitgaard Otto Nielsen Firmasport FRI 176.0 176.0 Hovedskydning
68655 Palle Nielsen Otto Nielsen Firmasport FRI 178.0 178.0 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
121287 Søren Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 190.0 190.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 186.0 186.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 187.0 187.0 Mesterskab
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening VS2 185.0 185.0 Mesterskab
92597 Lis Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 184.0 184.0 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 183.0 183.0 Mesterskab
105228 Mia Boetius Hellerup Skyde Selskab US2 169.0 169.0 Hovedskydning
126996 Bjarne Agerlin Hvidovre Skyttekreds SE3 182.0 182.0 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 182.0 182.0 Mesterskab
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 183.0 183.0 Hovedskydning
68259 Hans Jørgen Jørgensen Otto Nielsen Firmasport FRI 165.0 165.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen BWI Skytteafd. SE2 197.0 197.0 Hovedskydning
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VS3 170.0 170.0 Hovedskydning
119663 Mona Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 195.0 195.0 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab US2 186.0 186.0 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 182.0 182.0 Mesterskab
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE3 184.0 184.0 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 184.0 184.0 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 178.0 178.0 Mesterskab
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 185.0 185.0 Hovedskydning
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds UÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 190.0 190.0 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 190.0 190.0 Hovedskydning
126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden BK3 180.0 180.0 Hovedskydning
128069 Mark Petersen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 184.0 184.0 Hovedskydning
71064 Ragnhild Brox Kjøbenhavns Skytteforening SE2 135.0 135.0 Hovedskydning
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 186.0 186.0 Hovedskydning
67073 Carl Petersen Tryg Idrætsklub SE3 178.0 178.0 Hovedskydning
71029 Valdemar Thomsen Kjøbenhavns Skytteforening SE3 179.0 179.0 Hovedskydning
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening US2 188.0 188.0 Mesterskab
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening US2 190.0 190.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VS3 171.0 171.0 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Mesterskab
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Hovedskydning
126995 Eva Agerlin Hvidovre Skyttekreds VÅ3 189.0 189.0 Mesterskab
126995 Eva Agerlin Hvidovre Skyttekreds VÅ3 193.0 193.0 Hovedskydning
69654 Kurt Breddam Tryg Idrætsklub FRI 188.0 188.0 Hovedskydning
66367 Per Holm Frese Tryg Idrætsklub FRI 182.0 182.0 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 194.0 194.0 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 191.0 191.0 Hovedskydning
118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 191.0 191.0 Mesterskab
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 184.0 184.0 Hovedskydning
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 182.0 182.0 Mesterskab
57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) SE3 182.0 182.0 Hovedskydning
57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) SE3 178.0 178.0 Mesterskab
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Hovedskydning
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds VS1 184.0 184.0 Mesterskab
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 184.0 184.0 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 184.0 184.0 Mesterskab
65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening VS2 186.0 186.0 Hovedskydning
65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening VS2 187.0 187.0 Mesterskab
125873 Lars Winther Evers Tryg Idrætsklub VÅ3 189.0 189.0 Hovedskydning
115522 Morten Espersen Hvidovre Skyttekreds VÅ3 168.0 168.0 Hovedskydning
87671 Jimmy Mynster Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 186.0 186.0 Hovedskydning
95353 Tove Balslev Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 188.0 188.0 Hovedskydning
95354 Ole Eriksen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 193.0 193.0 Hovedskydning
106274 Egon Weinreich Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 192.0 192.0 Hovedskydning
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 190.0 190.0 Hovedskydning
110097 Mogens Ehrhorn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 186.0 186.0 Hovedskydning
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 184.0 184.0 Mesterskab
104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 185.0 185.0 Hovedskydning
70636 Lars Bielefeldt Rådhusets Idrætsforening SE3 181.0 181.0 Hovedskydning
70636 Lars Bielefeldt Rådhusets Idrætsforening SE3 187.0 187.0 Mesterskab
110098 Kurt Juul Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.0 187.0 Hovedskydning
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub SE3 186.0 186.0 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg Idrætsklub FRI 191.0 191.0 Hovedskydning
70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening VÅ3 180.0 180.0 Hovedskydning
69003 Britta Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 180.0 180.0 Hovedskydning
126267 Mads Andersen Skytteforeningen Krudttønden BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
69003 Britta Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 173.0 173.0 Mesterskab
125192 Anton Manghezi-Ravn Københavns Amts Skyttelaug BK3 181.0 181.0 Hovedskydning
125192 Anton Manghezi-Ravn Københavns Amts Skyttelaug BK3 180.0 180.0 Mesterskab
100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening SE3 189.0 189.0 Hovedskydning
100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening SE3 192.0 192.0 Mesterskab
66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 198.0 198.0 Hovedskydning
85507 Erling Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 187.0 187.0 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening SE2 180.0 180.0 Hovedskydning
98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 192.0 192.0 Hovedskydning
106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 192.0 192.0 Hovedskydning
90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 189.0 189.0 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening SE2 197.0 197.0 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 182.0 182.0 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 180.0 180.0 Mesterskab
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE3 194.0 194.0 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE3 191.0 191.0 Mesterskab
110999 Birger Ladefoged Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.0 187.0 Hovedskydning
66942 Poul Asmus Schlüter Otto Nielsen Firmasport FRI 175.0 175.0 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 187.0 187.0 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 184.0 184.0 Mesterskab
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 186.0 186.0 Hovedskydning
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 184.0 184.0 Mesterskab
127012 Lucas Brahm Larsen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 183.0 183.0 Hovedskydning
124313 Jesper Bülow Jensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) VÅ3 189.0 189.0 Hovedskydning
125386 Ulrik Vince KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
125386 Ulrik Vince KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 190.0 190.0 Mesterskab
120483 Mads Aagaard Junker Skytteforeningen Krudttønden VÅ3 164.0 164.0 Hovedskydning
121286 Birgitte Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 194.0 194.0 Hovedskydning

Til toppen