15-meter turnering 2017-18 - 1. omgang (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ2 192.000 192.000 Mesterskab
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug VÅ2 197.000 197.000 Hovedskydning
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 193.000 193.000 Hovedskydning
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 194.000 194.000 Mesterskab
100258 Regin Gaarsmand Akademisk Skytteforening VS1 187.000 187.000 Hovedskydning
100258 Regin Gaarsmand Akademisk Skytteforening VS1 192.000 192.000 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VS3 176.000 176.000 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VS3 176.000 176.000 Mesterskab
71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
123945 Thomas Krah Novo Gruppens Skytteafdeling VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
123945 Thomas Krah Novo Gruppens Skytteafdeling VS1 193.000 193.000 Mesterskab
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening VS3 166.000 166.000 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening VS3 169.000 169.000 Mesterskab
71125 Lars Hven Troelsen Garderforeningens Skyttelaug SE3 172.000 172.000 Hovedskydning
86359 Hans Goldschmidt Garderforeningens Skyttelaug SE3 175.000 175.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 188.000 188.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE3 180.000 180.000 Mesterskab
66760 Lotte Puggaard Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 169.000 169.000 Hovedskydning
66760 Lotte Puggaard Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 161.000 161.000 Mesterskab
66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 198.000 198.000 Hovedskydning
66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 195.000 195.000 Mesterskab
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 185.000 185.000 Mesterskab
85507 Erling Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 186.000 186.000 Hovedskydning
85507 Erling Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 190.000 190.000 Mesterskab
87671 Jimmy Mynster Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 182.000 182.000 Hovedskydning
87671 Jimmy Mynster Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 183.000 183.000 Mesterskab
95353 Tove Balslev Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 189.000 189.000 Hovedskydning
104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 185.000 185.000 Hovedskydning
104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.000 187.000 Mesterskab
106959 Jørgen Schmidt Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 186.000 186.000 Hovedskydning
106959 Jørgen Schmidt Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 185.000 185.000 Mesterskab
110098 Kurt Juul Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 184.000 184.000 Hovedskydning
110098 Kurt Juul Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 182.000 182.000 Mesterskab
110099 Bent Finch Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
110099 Bent Finch Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 185.000 185.000 Mesterskab
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK1 199.000 199.000 Mesterskab
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
67654 Ib A. Christensen FirmaSkytteKlubben SE3 181.000 181.000 Hovedskydning
67654 Ib A. Christensen FirmaSkytteKlubben SE3 179.000 179.000 Mesterskab
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 195.000 195.000 Mesterskab
115903 Mette Engelbrechtsen Lyngby-Taarbæk Skytterne VÅ3 187.000 187.000 Hovedskydning
115903 Mette Engelbrechtsen Lyngby-Taarbæk Skytterne VÅ3 185.000 185.000 Mesterskab
130658 Bente Kyhl Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 177.000 177.000 Hovedskydning
130658 Bente Kyhl Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 175.000 175.000 Mesterskab
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 184.000 184.000 Mesterskab
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 189.000 189.000 Hovedskydning
67073 Carl Petersen Tryg Idrætsklub SE3 182.000 182.000 Hovedskydning
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 191.000 191.000 Mesterskab
129623 Kim Andersen Skytteforeningen Krudttønden VÅ3 184.000 184.000 Hovedskydning
86979 Jørn Alfastsen Novo Gruppens Skytteafdeling SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
86979 Jørn Alfastsen Novo Gruppens Skytteafdeling SE1 195.000 195.000 Mesterskab
123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 194.000 194.000 Hovedskydning
57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) SE3 181.000 181.000 Hovedskydning
69914 Bjarne Clausen Tryg Idrætsklub SE3 186.000 186.000 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 179.000 179.000 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug SE3 177.000 177.000 Mesterskab
92597 Lis Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 190.000 190.000 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 178.000 178.000 Mesterskab
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening SE3 188.000 188.000 Hovedskydning
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VS3 174.000 174.000 Mesterskab
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VS3 175.000 175.000 Hovedskydning
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening VS2 191.000 191.000 Mesterskab
125873 Lars Winther Evers Tryg Idrætsklub VÅ2 192.000 192.000 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen BWI Skytteafd. SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen BWI Skytteafd. SE2 193.000 193.000 Mesterskab
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug SE3 189.000 189.000 Hovedskydning
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug SE3 186.000 186.000 Mesterskab
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE2 185.000 185.000 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug SE2 185.000 185.000 Mesterskab
73562 Ove Rygaard Garderforeningens Skyttelaug SE3 178.000 178.000 Hovedskydning
78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 179.000 179.000 Hovedskydning
78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 166.000 166.000 Mesterskab
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening VS2 189.000 189.000 Hovedskydning
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. VÅ2 195.000 195.000 Mesterskab
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 182.000 182.000 Hovedskydning
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 175.000 175.000 Mesterskab
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening FRI 199.000 199.000 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab VS2 187.000 187.000 Hovedskydning
130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab VS2 183.000 183.000 Mesterskab
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening US2 167.000 167.000 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening US2 156.000 156.000 Mesterskab
67060 Dan Rebild Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 197.000 197.000 Hovedskydning
67060 Dan Rebild Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 197.000 197.000 Mesterskab
67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 193.000 193.000 Hovedskydning
67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 192.000 192.000 Mesterskab
78041 Erik Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 167.000 167.000 Mesterskab
78041 Erik Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 167.000 167.000 Hovedskydning
90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.000 187.000 Mesterskab
95354 Ole Eriksen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE2 193.000 193.000 Hovedskydning
95354 Ole Eriksen Lyngby-Taarbæk Skytterne SE2 193.000 193.000 Mesterskab
97843 Inga Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 181.000 181.000 Hovedskydning
97843 Inga Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 179.000 179.000 Mesterskab
98823 Erik Helge Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 173.000 173.000 Hovedskydning
98823 Erik Helge Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 172.000 172.000 Mesterskab
98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 194.000 194.000 Hovedskydning
98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne SE3 195.000 195.000 Mesterskab
106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 192.000 192.000 Hovedskydning
106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Mesterskab
109054 Arne Ivan Persson Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
110999 Birger Ladefoged Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 189.000 189.000 Hovedskydning
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. VÅ2 195.000 195.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 190.000 190.000 Mesterskab
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening SE3 188.000 188.000 Mesterskab
126267 Mads Andersen Skytteforeningen Krudttønden BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
126267 Mads Andersen Skytteforeningen Krudttønden BK2 196.000 196.000 Mesterskab
86095 Lars Jensen Rådhusets Idrætsforening FRI 194.000 194.000 Hovedskydning
86095 Lars Jensen Rådhusets Idrætsforening FRI 188.000 188.000 Mesterskab
70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening SE3 177.000 177.000 Mesterskab
129691 Jens Schrøder Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 173.000 173.000 Hovedskydning
129691 Jens Schrøder Garderforeningens Skyttelaug VÅ3 167.000 167.000 Mesterskab
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VS1 191.000 191.000 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab VS3 179.000 179.000 Mesterskab
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab VS3 181.000 181.000 Hovedskydning
87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE3 185.000 185.000 Mesterskab
122939 Ellis Sørensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 190.000 190.000 Hovedskydning
122939 Ellis Sørensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 189.000 189.000 Mesterskab
129572 Steen Mikkelsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 188.000 188.000 Hovedskydning
129572 Steen Mikkelsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 188.000 188.000 Mesterskab
130659 Bo Torp Knudsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 162.000 162.000 Hovedskydning
130659 Bo Torp Knudsen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 170.000 170.000 Mesterskab
130660 Lars Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 194.000 194.000 Hovedskydning
130660 Lars Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 193.000 193.000 Mesterskab
87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE3 189.000 189.000 Hovedskydning
62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE3 183.000 183.000 Mesterskab
128954 Poul Koc Jaroslaw Rådhusets Idrætsforening FRI 159.000 159.000 Hovedskydning
131749 Henrik Vorborg Kjøbenhavns Skytteforening VÅ2 187.000 187.000 Hovedskydning
130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug BK4 182.000 182.000 Hovedskydning
130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug BK4 181.000 181.000 Mesterskab
130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug BK4 174.000 174.000 Hovedskydning
130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug BK4 163.000 163.000 Mesterskab
131723 Katja Velling Rådhusets Idrætsforening FRI 171.000 171.000 Hovedskydning
132326 Katja Trangbæk Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 175.000 175.000 Hovedskydning
62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
121287 Søren Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 186.000 186.000 Mesterskab
121287 Søren Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 186.000 186.000 Hovedskydning
126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden BK3 191.000 191.000 Mesterskab
129396 Shighaf El-Atbi Skytteforeningen Krudttønden BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
129396 Shighaf El-Atbi Skytteforeningen Krudttønden BK2 199.000 199.000 Mesterskab
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub VS2 185.000 185.000 Hovedskydning
106484 Jesper Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening VÅ2 187.000 187.000 Hovedskydning
100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening SE2 187.000 187.000 Hovedskydning
65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening VS2 192.000 192.000 Mesterskab
65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening VS2 187.000 187.000 Hovedskydning
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
69654 Kurt Breddam Tryg Idrætsklub FRI 188.000 188.000 Hovedskydning
87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug SE3 175.000 175.000 Mesterskab
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 180.000 180.000 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening SE3 180.000 180.000 Mesterskab
125386 Ulrik Vinge KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
125386 Ulrik Vinge KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) BK3 186.000 186.000 Mesterskab
121286 Birgitte Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 195.000 195.000 Hovedskydning
121286 Birgitte Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne FRI 191.000 191.000 Mesterskab
131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden J2 192.000 192.000 Hovedskydning
131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden J2 190.000 190.000 Mesterskab

Til toppen