DGI 50-200m. turnering 2017 1 omgang (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds US2 176.000 176.000 Hovedskydning
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds US2 172.000 172.000 Mesterskab
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS2 186.000 186.000 Mesterskab
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS2 191.000 191.000 Hovedskydning
125171 John Balch Olsen Kjøbenhavns Skytteforening FRI 184.000 184.000 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 199.000 199.000 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub VS2 186.000 186.000 Hovedskydning
130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab VS2 192.000 192.000 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 199.000 199.000 Mesterskab
126996 Bjarne Agerlin Hvidovre Skyttekreds SE2 181.000 181.000 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 192.000 192.000 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 192.000 192.000 Mesterskab
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 191.000 191.000 Mesterskab
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
120656 Kian Grossard-Amin Kjøbenhavns Skytteforening J2 179.000 179.000 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
115009 Karin Florin Kjøbenhavns Skytteforening FRI 176.000 176.000 Hovedskydning
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub SE2 169.000 169.000 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 183.000 183.000 Hovedskydning
126295 Finn Johansen Kjøbenhavns Skytteforening FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
123902 Mathias Ø. Key Kristiansen Kjøbenhavns Skytteforening J2 184.000 184.000 Hovedskydning
120660 Lau Ishøj Kjøbenhavns Skytteforening FRI 170.000 170.000 Hovedskydning
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE2 186.000 186.000 Hovedskydning
120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening SE2 173.000 173.000 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 184.000 184.000 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 185.000 185.000 Mesterskab
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
125873 Lars Winther Evers Tryg Idrætsklub VÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening FRI 188.000 188.000 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 184.000 184.000 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS2 184.000 184.000 Mesterskab
126995 Eva Agerlin Hvidovre Skyttekreds VÅ2 178.000 178.000 Hovedskydning
126995 Eva Agerlin Hvidovre Skyttekreds VÅ2 179.000 179.000 Mesterskab
128208 Tjalfe Jørgensen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 174.000 174.000 Hovedskydning
128201 Philip Darlie Dyring Kjøbenhavns Skytteforening J2 130.000 130.000 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen SE2 174.000 174.000 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen SE2 164.000 164.000 Mesterskab
57369 Brian Larsen Kjøbenhavns Skytteforening VÅ2 193.000 193.000 Hovedskydning
106472 Lis Rasmussen Kjøbenhavns Skytteforening FRI 164.000 164.000 Hovedskydning
128198 Nicoline Sindberg Kjøbenhavns Skytteforening BK3 171.000 171.000 Hovedskydning
100380 Rasmus O Christoffersen Hvidovre Skyttekreds US2 181.000 181.000 Mesterskab
100380 Rasmus O Christoffersen Hvidovre Skyttekreds US2 170.000 170.000 Hovedskydning
128177 Bastian Knudsen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 182.000 182.000 Hovedskydning
106484 Jesper Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening VÅ2 180.000 180.000 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab UÅ2 191.000 191.000 Hovedskydning
107219 Bue Olmutz Bruun Hellerup Skyde Selskab VÅ2 176.000 176.000 Hovedskydning
107219 Bue Olmutz Bruun Hellerup Skyde Selskab VÅ2 187.000 187.000 Mesterskab
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ1 191.000 191.000 Hovedskydning
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
125168 Niels Bjørn O Schmidt Kjøbenhavns Skytteforening J2 154.000 154.000 Hovedskydning
116088 Silas Sandager Hvidovre Skyttekreds BK3 187.000 187.000 Mesterskab
116088 Silas Sandager Hvidovre Skyttekreds BK3 180.000 180.000 Hovedskydning
126276 Helle Herstad Kjøbenhavns Skytteforening FRI 169.000 169.000 Hovedskydning
104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 195.000 195.000 Hovedskydning

Til toppen