Nordsj. mesterskab 2018: Pistol .22 og luft (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
64496 Hans-Henrik Ellekær Søborg SG&I V1H2 265.0 265.0 Hovedskydning
66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 271.0 271.0 Hovedskydning
66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening S2H1 254.0 254.0 Hovedskydning
66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening S2H1 262.0 262.0 Hovedskydning
66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening V1H2 272.0 272.0 Hovedskydning
95813 Leif Rasmussen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. V2H1 259.0 259.0 Hovedskydning
63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening S2H1 268.0 268.0 Hovedskydning
128164 Morten Lensvold Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. V2H1 267.0 267.0 Hovedskydning
127758 Christian Møller Danekilde Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. V2H2 267.0 267.0 Hovedskydning
130021 Anders Peter Egeskov Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. V2H1 274.0 274.0 Hovedskydning
62091 Dorthe Overgaard Hillerød Skytteforening V2H1 236.0 236.0 Hovedskydning
61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening S2H2 244.0 244.0 Hovedskydning
61921 Bo Jacobsen Stenløse Skytteforening V1H3 259.0 259.0 Hovedskydning
68254 Henrik Furdal Stenløse Skytteforening V1H4 216.0 216.0 Hovedskydning
61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening S2H2 186.0 186.0 Hovedskydning
132793 Mette R. Jensen Stenløse Skytteforening V2H2 238.0 238.0 Hovedskydning
110298 Lars Bilø Hillerød Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
127348 Lars Hedegaard Larsen Hillerød Skytteforening V2H1 267.0 267.0 Hovedskydning
122823 Signe Glejborg Nielsen Hillerød Skytteforening U2H 237.0 237.0 Hovedskydning
65847 Jakob Keis Hansen Hørsholm Pistolforening V1H2 272.0 272.0 Hovedskydning
91950 Mogens Bering Larsen Ramløse I.f. S2H1 277.0 277.0 Hovedskydning
66034 Preben Christensen Hørsholm Pistolforening S2H1 248.0 248.0 Hovedskydning
129926 Maiken Heje Nielsen Hillerød Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
129925 Christina Lund Hillerød Skytteforening V2H1 242.0 242.0 Hovedskydning
121994 Claus Hagen Nielsen Værløse Skytteforening V1H3 267.0 267.0 Hovedskydning
129317 Lars Henriksen Værløse Skytteforening V2H1 265.0 265.0 Hovedskydning
110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening V2H1 267.0 267.0 Hovedskydning
66135 Niels Kjær Hørsholm Pistolforening S2H1 254.0 254.0 Hovedskydning
62242 Magnus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
62156 Svend Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H2 237.0 237.0 Hovedskydning
126182 Anders Nichum Ramløse I.f. V1H4 249.0 249.0 Hovedskydning
62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse I.f. V1H2 262.0 262.0 Hovedskydning
65060 Per C. Madsen Ramløse I.f. V1H2 250.0 250.0 Hovedskydning
81420 Michael Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 262.0 262.0 Hovedskydning
87732 Thomas Dyregaard Hillerød Skytteforening V1H1 251.0 251.0 Hovedskydning
63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening V2H1 270.0 270.0 Hovedskydning
64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening V2H1 285.0 285.0 Hovedskydning
97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening V2H1 276.0 276.0 Hovedskydning
63427 Shila Pico Petersen Hillerød Skytteforening V2H1 271.0 271.0 Hovedskydning
83286 Ole Collin Rasmussen Hillerød Skytteforening S2H1 266.0 266.0 Hovedskydning
111223 Michael Bodenhoff Hillerød Skytteforening V2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
111761 Marianne Ebbesen-Olsen Hillerød Skytteforening V2H2 244.0 244.0 Hovedskydning
65681 Rudi Steen Helsingør Salonskytte Forening V1H3 260.0 260.0 Hovedskydning
62166 Steen Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 V1H3 248.0 248.0 Hovedskydning
121283 Henrik Steinmann Søborg SG&I V2H2 244.0 244.0 Hovedskydning
64570 Toke Kjeldsen Søborg SG&I V1H4 235.0 235.0 Hovedskydning
123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening BK 240.0 240.0 Hovedskydning
123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening BK 271.0 271.0 Hovedskydning
117311 Povl Martens Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 237.0 237.0 Hovedskydning
61720 Jens Hartwig Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H1 278.0 278.0 Hovedskydning
128901 Sisse Sofie M. Mark Hillerød Skytteforening U2H 271.0 271.0 Hovedskydning
129646 Peter Skov Petersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. S2H2 177.0 177.0 Hovedskydning
129781 Anders Dalsgaard Andersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd. V2H2 242.0 242.0 Hovedskydning
63336 Gert Roland Havstreym Farum Skytteforening V2H1 275.0 275.0 Hovedskydning
62763 Jens Christiansen Farum Skytteforening V2H1 272.0 272.0 Hovedskydning
129003 Martin Westh Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 270.0 270.0 Hovedskydning
121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby S2H1 268.0 268.0 Hovedskydning
62815 Aleksander Olinger Farum Skytteforening S2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 262.0 262.0 Hovedskydning
131589 Joakim Sindholt Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 260.0 260.0 Hovedskydning
90024 Renè Krog Farum Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
129560 Claus Bjørnelund Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 257.0 257.0 Hovedskydning
61851 Lars Grønlund Ottesen Farum Skytteforening V1H3 257.0 257.0 Hovedskydning
128011 Chris Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 256.0 256.0 Hovedskydning
127147 Casper Sommer Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H2 253.0 253.0 Hovedskydning
62739 Michael Mosbæk Witte Farum Skytteforening V2H2 252.0 252.0 Hovedskydning
90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby U2H 250.0 250.0 Hovedskydning
129369 Michael D. Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 250.0 250.0 Hovedskydning
117309 Mikkel Holmgren Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 246.0 246.0 Hovedskydning
63094 Ethan A. N. Ingholt Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 238.0 238.0 Hovedskydning
62729 Peter Holde Hansen Farum Skytteforening V2H1 235.0 235.0 Hovedskydning
130788 Mette Marthedal Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 235.0 235.0 Hovedskydning
126844 Tommy Kahn Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 223.0 223.0 Hovedskydning
133203 Nick Andersen Frederiksværk Skytteforening V2H2 221.0 221.0 Hovedskydning
129007 Sara Marthedal Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby U2H 221.0 221.0 Hovedskydning
129558 Katrine Bjørnelund Skyttelauget Kgs. Lyngby JUN 204.0 204.0 Hovedskydning
129368 Marcus D. Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby U2H 197.0 197.0 Hovedskydning
133809 Jes Knudsen Frederiksværk Skytteforening S2H2 175.0 175.0 Hovedskydning
81166 Henning Kamp Farum Skytteforening S2H2 234.0 234.0 Hovedskydning
106759 Tommas Armand Berg Espergærde Skytteforening V1H4 253.0 253.0 Hovedskydning
130995 Mia Falck Blom Farum Skytteforening V2H2 252.0 252.0 Hovedskydning
65433 Peter Englev Espergærde Skytteforening S2H2 248.0 248.0 Hovedskydning
81776 Søren Kornerup Espergærde Skytteforening V1H3 245.0 245.0 Hovedskydning
133807 Lavendel Blom Farum Skytteforening BK 44.0 44.0 Hovedskydning
116074 Erik Thørup Hørsholm Pistolforening V2H1 279.0 279.0 Hovedskydning
103840 Henrik Lerfeldt Nykøbing Sj. Skytteforening V2H1 269.0 269.0 Hovedskydning

Til toppen