8-mands forårsturnering for voksne

Turneringsinfo

Turnering: 8-mands forårsturnering for voksne
Turneringsansvarlige
Christian Sloth Tlf: 61707917
Dokumenter
Invitation Reglement Turneringsinformation

Bemærkninger

Dommerpåsættere: Lars Kulle: kulle1@stofanet.dk, tlf.: 21663985 Per Svendson: per.svendson@mail.dk, tlf.: 22249069

Række / Puljeoversigt

Damesenior +15 /B
Ledig plads
Pulje 1 Rønnede Idrætsforening - B 73 Slagelse 1 - Gerlev Idrætshøjskole - Lynge-Broby If 1 - Hg Fodbold 1
Damesenior +15 / C
Raklev G&I (vente)
Pulje 1 Hvidebæk Idrætsforening - Svinninge, 1 - Svebølle dame - Jyderup Boldklub - Gislinge - Vipperød - Tuse Næs BK - Årby G- og I
Pulje 2 Stillinge Idrætsforening - Skælskør B&I 1 - Ringsted If - Damer - Kirke Helsinge IF 1 - Hg Fodbold 2
Pulje 3 KV Damefodbold - Sørbymagle If - Fodboldklubben Sorø Freja - FC Storebælt 1 - Skælskør B&I 2 - KHI/GIF-HG/LIF
Herresenior +16/ C
Pulje 1 Stenlille IF 1 - Knabstrup Boldklub - Ørslev Solbjerg If - Røsnæs Sg&i - Stenlille If 2
Pulje 2 Slagelse Seniorklub - Slagelse IF - Skælskør B&I - Tårnborg IF - Fuglebjerg If, 1 - Team AS Fodbold - B 92 - Slagelse - Hashøj If - Lynge-Broby Idrætsforening - Gerlev Idrætshøjskole
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28/ C
Pulje 1 Gadstrup IF - Greve Fodbold - B 1973 Herlev - Stenløse BK - Boldklubben FIX - AIK 65 - FC 4340 - Team Solrød KB - Frufølge BK
Oldboys +32
Pulje 1 Røsnæs Sg&i - Rørby-Værslev 1 - Årby G& I - Kirke Helsinge IF - Svebølle B&I 2016
Pulje 2 Tølløse Boldklub - Buerup/reerslev If - Svallerup-Bjerge G & IF - Rørby-Værslev 2 - Hvidebæk Idrætsforening
Pulje 3 Tårnborg IF - Skælskør B&i - Dianalund IF - Hashøj If - Lynge-Broby If - Fodboldklubben Sorø Freja
Senior Oldboys +40
Pulje 1 Kr. Eskilstrup - Team AS Fodbold 2 - B 92 - Slagelse - Dianalund If - FC Storebælt - B 73, Slagelse - Vestermose If
Veteraner +45/ B
Ørslev Bjerge If - 2 - DGI Midt- og Vestsjælland - Fodbold
Pulje 1 Hvidebæk IF - B 92 - Slagelse - Høng GF - Kirke Helsinge IF - Føllenslev-S. - Ørslev Bjerge If - 1
Pulje 2 Hg Fodbold - Sørbymagle If - Jystrup IF - Suså IF - Vetterslev Høm - Niløse If - Allindelille If
Super Veteraner +50/ B
Pulje 1 Tårnborg IF - Høng GF - B 92 - Slagelse 2 - Lynge-Broby If - Raklev G&I
Pulje 2 Benløse IF - Hg Fodbold - Gørslev - Team AS Fodbold - Bringstrup Sigersted If
Pulje 3 Slagelse B&I - Boeslunde Boldklub - Ørslev Bjerge If - Tømmerup G & U - Kirke Helsinge IF - Gørlev IF
Herrer +55/ B
Pulje 1 Ringsted herrer - FC Storebælt - Næstved IF - B 92 - Slagelse - Dianalund If (SV) - B 73, Slagelse - Raklev GI - HG Fodbold

Til toppen