Old Boys +32 - 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Ombrydning af rækker efter sidste spillerunde i foråret uge 23 - herefter 3 puljer á 6 hold ved samme antal hold. Forventet opstart på efterårssæson i uge 25

Komplet kampprogram


Old Boys +32 - 7 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-04-19 19:00 Kjellerup IF 1 - Silkeborg IF OB 5 - 1
01-04-19 19:00 GFG Voel, disp - Gjessø UF, disp 1 - 5
01-04-19 19:00 FC International - Bording IF 7 - 3
01-04-19 19:00 Silkeborg B - B74 Silkeborg - Silkeborg BK Klubhuset 6 - 0
01-04-19 19:00 Lemming IF - Silkeborg KS 6 - 4
02-04-19 19:00 Them GF 2 - Vium-Hvam IF, disp 6 - 1
02-04-19 19:00 Dover GF, disp. - Them GF 1, disp 10 - 2
08-04-19 19:00 Vium-Hvam IF, disp - Gjessø UF, disp 0 - 4
08-04-19 19:00 Virklund B - GFG Voel, disp 14 - 5
08-04-19 19:00 Gjern IF - FC International 3 - 5
08-04-19 19:00 B74 Silkeborg - Lemming IF 1 - 6
09-04-19 19:00 Silkeborg IF OB - Them GF 2 6 - 4
09-04-19 19:30 Them GF 1, disp - Kjellerup IF 1 3 - 6
11-04-19 19:00 Kjellerup IF 2 - Bording IF 1 - 5
15-04-19 19:00 GFG Voel, disp - Vium-Hvam IF, disp 4 - 5
15-04-19 19:00 Gjessø UF, disp - Silkeborg IF OB 2 - 2
15-04-19 19:00 Bording IF - Silkeborg KS 3 - 2
15-04-19 19:00 Silkeborg B - Gjern IF - Silkeborg BK Klubhuset 7 - 4
15-04-19 19:00 FC International - Kjellerup IF 2 1 - 1
16-04-19 19:00 Dover GF, disp. - Virklund B 2 - 7
25-04-19 19:00 Them GF 2 - Them GF 1, disp 2 - 6
29-04-19 19:00 Virklund B - Kjellerup IF 1 2 - 6
29-04-19 19:00 B74 Silkeborg - Bording IF 1 - 3
29-04-19 19:00 Gjern IF - Lemming IF 2 - 4
29-04-19 19:00 Silkeborg KS - Kjellerup IF 2 8 - 3
29-04-19 19:30 Them GF 1, disp - Gjessø UF, disp 6 - 0
30-04-19 19:00 Silkeborg IF OB - Vium-Hvam IF, disp 3 - 4
30-04-19 19:00 Dover GF, disp. - GFG Voel, disp 5 - 2
30-04-19 19:00 Silkeborg B - FC International - Silkeborg BK Klubhuset 6 - 2
06-05-19 19:00 Lemming IF - Silkeborg B 3 - 5
06-05-19 19:00 FC International - Silkeborg KS 3 - 5
06-05-19 19:00 Vium-Hvam IF, disp - Them GF 1, disp 2 - 5
06-05-19 19:00 Kjellerup IF 1 - Dover GF, disp. 10 - 2
06-05-19 19:00 GFG Voel, disp - Silkeborg IF OB 6 - 4
07-05-19 19:00 Them GF 2 - Virklund B 2 - 7
09-05-19 19:00 Kjellerup IF 2 - B74 Silkeborg 2 - 8
13-05-19 19:00 Gjern IF - Bording IF 3 - 0
13-05-19 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg KS 1 - 4
13-05-19 19:00 Lemming IF - FC International 3 - 3
13-05-19 19:00 Virklund B - Gjessø UF, disp 3 - 4
13-05-19 19:00 Kjellerup IF 1 - GFG Voel, disp 17 - 0
13-05-19 19:30 Them GF 1, disp - Silkeborg IF OB 3 - 6
20-05-19 19:00 Bording IF - Silkeborg B 4 - 6
20-05-19 19:00 FC International - B74 Silkeborg 7 - 6
20-05-19 19:00 Gjessø UF, disp - Dover GF, disp. 5 - 1
20-05-19 19:00 Vium-Hvam IF, disp - Virklund B 2 - 4
20-05-19 19:00 GFG Voel, disp - Them GF 1, disp 4 - 3
21-05-19 19:00 Them GF 2 - Kjellerup IF 1 2 - 11
23-05-19 19:00 Kjellerup IF 2 - Gjern IF 1 - 3
27-05-19 19:00 Lemming IF - Bording IF 4 - 3
27-05-19 19:00 Gjern IF - Silkeborg KS 4 - 7
27-05-19 19:00 Silkeborg B - Kjellerup IF 2 - Silkeborg BK Klubhuset 8 - 1
27-05-19 19:00 Kjellerup IF 1 - Gjessø UF, disp 3 - 4
27-05-19 19:00 Virklund B - Silkeborg IF OB 4 - 0
28-05-19 19:00 Dover GF, disp. - Vium-Hvam IF, disp 6 - 2
28-05-19 19:00 Them GF 2 - GFG Voel, disp 6 - 2
03-06-19 19:00 Gjessø UF, disp - Them GF 2 4 - 4
03-06-19 19:00 Vium-Hvam IF, disp - Kjellerup IF 1 3 - 5
03-06-19 19:00 Silkeborg IF OB - Dover GF, disp. 3 - 0
03-06-19 19:00 B74 Silkeborg - Gjern IF 1 - 1
03-06-19 19:00 Silkeborg KS - Silkeborg B 5 - 6
03-06-19 19:30 Them GF 1, disp - Virklund B 5 - 10
06-06-19 19:00 Dover GF, disp. - Them GF 2 9 - 2
06-06-19 19:00 Kjellerup IF 2 - Lemming IF 2 - 2

Til toppen