+50 7 mands spilledag torsdag | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2019
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Så er spilleplanen for foråret 2019 klar Dommere påsættes af DGI, og husk ved ændringer i kampene er det klubbernes ansvar for at informere dommerklubben om disse ændringer, og ændringen skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer før kampstart ellers udløse det et gebyr på kr. 200.- I ønskes alle en god forårssæson, med mange gode og jævnbyrdige kampe kampe, husk fair play, husk at opfylde alderskravet til spillerne og skulle i få problemer med dette, så informer venligst modstanderen om dette inden kampstart Det er tilladt at afvikle kampene med et mindre antal spillere, f.eks 6 mod 6 på en lidt mindre bane.

Komplet kampprogram


+50 7 mands spilledag torsdag

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
04-04-19 19:00 Højen G&U - Kolding If - Fodbold 1 - 5
04-04-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Vinding SF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 0
04-04-19 19:00 Gårslev Gf - Skibet IF - Hal 1 2 - 3
04-04-19 19:00 Kolding Boldklub - Seest B. - fodbold - bane 1 2 - 0
04-04-19 19:00 Oversidder - Vamdrup IF
04-04-19 19:00 Kolding If - Fodbold + 50 2 - Vonsild FK 6 - 3
11-04-19 19:00 Seest B. - Kolding If - Fodbold + 50 2 - fodbold 4 - 6
11-04-19 19:00 Vonsild FK - Oversidder
11-04-19 19:00 Vamdrup IF - Kolding Boldklub - Hal 1 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-04-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Gårslev Gf 3 - 0
11-04-19 19:00 Skibet IF - Grejs-Dalen IK - fodbold 0 - 4
11-04-19 19:00 Vinding SF - Højen G&U 2 - 2
25-04-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Gårslev Gf - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
25-04-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Vinding SF 8 - 2
25-04-19 19:00 Højen G&U - Skibet IF 3 - 3
25-04-19 19:00 Oversidder - Kolding If - Fodbold + 50 2
25-04-19 19:00 Seest B. - Vamdrup IF - fodbold 2 - 1
25-04-19 19:00 Kolding Boldklub - Vonsild FK - fodbold - bane 1 1 - 5
02-05-19 19:00 Kolding If - Fodbold + 50 2 - Vamdrup IF 0 - 7
02-05-19 19:00 Vonsild FK - Seest B. 4 - 2
02-05-19 19:00 Kolding Boldklub - Oversidder - fodbold - bane 1
02-05-19 19:00 Gårslev Gf - Vinding SF - Hal 1 4 - 3
02-05-19 19:00 Skibet IF - Kolding If - Fodbold - fodbold 2 - 7
02-05-19 19:00 Højen G&U - Grejs-Dalen IK 5 - 3
09-05-19 18:30 Vinding SF - Skibet IF 1 - 10
09-05-19 19:00 Gårslev Gf - Højen G&U - Hal 1 2 - 1
09-05-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Kolding If - Fodbold - fodbold 7-mand bane 2 3 - 2
09-05-19 19:00 Vamdrup IF - Vonsild FK - Hal 1 1 - 6
09-05-19 19:00 Kolding If - Fodbold + 50 2 - Kolding Boldklub 5 - 4
09-05-19 19:00 Oversidder - Seest B.
16-05-19 18:30 Vinding SF - Grejs-Dalen IK 6 - 0
16-05-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Højen G&U 4 - 2
16-05-19 19:00 Vonsild FK - Kolding If - Fodbold + 50 2 2 - 5
16-05-19 19:00 Vamdrup IF - Oversidder - Hal 1
16-05-19 19:00 Seest B. - Kolding Boldklub - fodbold 2 - 5
16-05-19 19:00 Skibet IF - Gårslev Gf - fodbold 4 - 2
23-05-19 19:00 Oversidder - Vonsild FK
23-05-19 19:00 Kolding If - Fodbold + 50 2 - Seest B. 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
23-05-19 19:00 Kolding Boldklub - Vamdrup IF - fodbold - bane 1 3 - 0
23-05-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Skibet IF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 11
23-05-19 19:00 Gårslev Gf - Kolding If - Fodbold - Hal 1 3 - 0
23-05-19 19:00 Højen G&U - Vinding SF 3 - 5
29-05-19 19:00 Seest B. - Vonsild FK - fodbold 2 - 2
06-06-19 18:30 Vinding SF - Kolding If - Fodbold 1 - 7
06-06-19 19:00 Gårslev Gf - Grejs-Dalen IK - Hal 1 1 - 3
06-06-19 19:00 Skibet IF - Højen G&U - fodbold 6 - 2
06-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold + 50 2 - Oversidder
06-06-19 19:00 Vonsild FK - Kolding Boldklub 2 - 2
06-06-19 19:00 Vamdrup IF - Seest B. - Hal 1 5 - 2
13-06-19 18:30 Vinding SF - Gårslev Gf 3 - 9
13-06-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Højen G&U - fodbold 7-mand bane 2 4 - 0
13-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Skibet IF 3 - 4
13-06-19 19:00 Vamdrup IF - Kolding If - Fodbold + 50 2 - Hal 1 3 - 8
13-06-19 19:00 Oversidder - Kolding Boldklub
20-06-19 19:00 Seest B. - Oversidder - fodbold
20-06-19 19:00 Vonsild FK - Vamdrup IF 0 - 5
20-06-19 19:00 Kolding Boldklub - Kolding If - Fodbold + 50 2 - fodbold - bane 1 3 - 6
20-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Grejs-Dalen IK 1 - 5
20-06-19 19:00 Skibet IF - Vinding SF - fodbold 5 - 2
20-06-19 19:00 Højen G&U - Gårslev Gf 2 - 0

Til toppen