+50 7m torsdage P1 - +50 7 mands spilledag torsdag

Stilling DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2019
+50 7 mands spilledag torsdag
+50 7m torsdage P1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Skibet IF 9 6 1 2 43-25 19
2. Grejs-Dalen IK 9 6 0 3 21-26 18
3. Kolding If - Fodbold 9 6 0 3 39-18 18
4. Gårslev Gf NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 4 0 5 24-22 12
5. Vinding SF 9 2 1 6 23-44 7
6. Højen G&U 9 1 2 6 19-34 5

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2019
+50 7 mands spilledag torsdag
+50 7m torsdage P1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
725863 13-06-19 18:30 Vinding SF - Gårslev Gf Vinding Stadion 3 - 9
725862 13-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Skibet IF Kolding Stadion 3 - 4
725861 13-06-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Højen G&U Grejs Stadion - fodbold 7-mand bane 2 4 - 0
725866 20-06-19 19:00 Højen G&U - Gårslev Gf Multihus Højen
725865 20-06-19 19:00 Skibet IF - Vinding SF Skibet Stadion - fodbold
725864 20-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Grejs-Dalen IK Kolding Stadion

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2019
+50 7 mands spilledag torsdag
+50 7m torsdage P1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
20-06-19 19:00  - 
20-06-19 19:00  -  - fodbold
20-06-19 19:00  - 

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2019
+50 7 mands spilledag torsdag
+50 7m torsdage P1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
04-04-19 19:00 Højen G&U - Kolding If - Fodbold 1 - 5
04-04-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Vinding SF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 0
04-04-19 19:00 Gårslev Gf - Skibet IF - Hal 1 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-04-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Gårslev Gf 3 - 0
11-04-19 19:00 Skibet IF - Grejs-Dalen IK - fodbold 0 - 4
11-04-19 19:00 Vinding SF - Højen G&U 2 - 2
25-04-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Gårslev Gf - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
25-04-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Vinding SF 8 - 2
25-04-19 19:00 Højen G&U - Skibet IF 3 - 3
02-05-19 19:00 Gårslev Gf - Vinding SF - Hal 1 4 - 3
02-05-19 19:00 Skibet IF - Kolding If - Fodbold - fodbold 2 - 7
02-05-19 19:00 Højen G&U - Grejs-Dalen IK 5 - 3
09-05-19 18:30 Vinding SF - Skibet IF 1 - 10
09-05-19 19:00 Gårslev Gf - Højen G&U - Hal 1 2 - 1
09-05-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Kolding If - Fodbold - fodbold 7-mand bane 2 3 - 2
16-05-19 18:30 Vinding SF - Grejs-Dalen IK 6 - 0
16-05-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Højen G&U 4 - 2
16-05-19 19:00 Skibet IF - Gårslev Gf - fodbold 4 - 2
23-05-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Skibet IF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 11
23-05-19 19:00 Gårslev Gf - Kolding If - Fodbold - Hal 1 3 - 0
23-05-19 19:00 Højen G&U - Vinding SF 3 - 5
06-06-19 18:30 Vinding SF - Kolding If - Fodbold 1 - 7
06-06-19 19:00 Gårslev Gf - Grejs-Dalen IK - Hal 1 1 - 3
06-06-19 19:00 Skibet IF - Højen G&U - fodbold 6 - 2
13-06-19 18:30 Vinding SF - Gårslev Gf 3 - 9
13-06-19 19:00 Grejs-Dalen IK - Højen G&U - fodbold 7-mand bane 2 4 - 0
13-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Skibet IF 3 - 4
20-06-19 19:00 Kolding If - Fodbold - Grejs-Dalen IK
20-06-19 19:00 Skibet IF - Vinding SF - fodbold
20-06-19 19:00 Højen G&U - Gårslev Gf

Til toppen