Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 11-13 21 hold med i turneringen i efteråret 2020. Der spilles i 3 puljer á 8 hold (med oversidder) i ugerne 33-39. Kamptidspunkterne for efterårets kampe er flyttet i forhold til hjemmeholdets mulighed for at spille på lysbane eller ej. Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
12-08-20 19:00 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
12-08-20 19:00 Gjern IF, disp. - Funder GF
12-08-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Ans IF
12-08-20 19:00 Lemming IF - FK 73
12-08-20 19:00 Virklund B., disp. - HA85, disp. - Virklund Hallen
12-08-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Sjørslev D. IF, disp
12-08-20 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg B78, disp.
13-08-20 19:00 Engesvang Fr., disp - IF Centrum, disp.
19-08-20 19:00 Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp
19-08-20 19:00 IF Centrum, disp. - Vinderslev IF, disp
19-08-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Grauballe UGF, disp.
19-08-20 19:00 Ans IF - Lemming IF
19-08-20 19:00 FK 73 - Virklund B., disp.
19-08-20 19:00 HA85, disp. - Gl. Rye IF, disp
19-08-20 19:00 Silkeborg KFUM - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
19-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
19-08-20 19:00 Funder GF - FC International, disp.
26-08-20 19:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
26-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
26-08-20 19:00 Gjern IF, disp. - Silkeborg KFUM
26-08-20 19:00 Gl. Rye IF, disp - FK 73
26-08-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Lemming IF
26-08-20 19:00 Virklund B., disp. - Ans IF - Virklund Hallen
26-08-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - IF Centrum, disp.
26-08-20 19:00 Gødvad GIF - Engesvang Fr., disp
26-08-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Silkeborg B78, disp.
02-09-20 18:45 Silkeborg B78, disp. - Grauballe UGF, disp.
02-09-20 18:45 Sjørslev D. IF, disp - Gødvad GIF
02-09-20 18:45 Ans IF - Gl. Rye IF, disp
02-09-20 18:45 Lemming IF - Virklund B., disp.
02-09-20 18:45 HA85, disp. - Sorring-Toustrup IF
02-09-20 18:45 Silkeborg KFUM - FC International, disp.
02-09-20 18:45 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Gjern IF, disp.
02-09-20 18:45 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
03-09-20 18:45 Engesvang Fr., disp - Vinderslev IF, disp
09-09-20 18:30 Grauballe UGF, disp. - Engesvang Fr., disp
09-09-20 18:30 Gødvad GIF - Vinderslev IF, disp
09-09-20 18:30 Sjørslev D. IF, disp - IF Centrum, disp.
09-09-20 18:30 FC International, disp. - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
09-09-20 18:30 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
09-09-20 18:30 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
09-09-20 18:30 Gl. Rye IF, disp - Lemming IF
09-09-20 18:30 Sorring-Toustrup IF - Virklund B., disp.
09-09-20 18:30 HA85, disp. - FK 73
16-09-20 18:15 Ans IF - HA85, disp.
16-09-20 18:15 FK 73 - Sorring-Toustrup IF
16-09-20 18:15 Virklund B., disp. - Gl. Rye IF, disp - Virklund Hallen
16-09-20 18:15 Silkeborg KFUM - Funder GF
16-09-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
16-09-20 18:15 Silkeborg B78, disp. - Sjørslev D. IF, disp
16-09-20 18:15 IF Centrum, disp. - Gødvad GIF
16-09-20 18:15 Vinderslev IF, disp - Grauballe UGF, disp.
16-09-20 19:00 Gjern IF, disp. - FC International, disp.
23-09-20 18:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
23-09-20 18:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
23-09-20 18:00 Funder GF - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
23-09-20 18:00 Gl. Rye IF, disp - Sorring-Toustrup IF
23-09-20 18:00 FK 73 - Ans IF
23-09-20 18:00 HA85, disp. - Lemming IF
23-09-20 18:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF
23-09-20 18:00 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp.
23-09-20 18:00 Sjørslev D. IF, disp - Engesvang Fr., disp

Til toppen