DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020

Turneringsinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Velkommen til DGI Midtjyllands Fodboldturnering efteråret 2020. I oversigten kan I finde de forskellige rækker og hold, som deltager i de forskellige årgange i efterårets turnering 2020. Under de forskellige rækker kan I finde info om de forskellige puljer. For spørgsmål vedr. turneringen kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fodboldsæson til alle! #sætglædenispil

Række / Puljeoversigt

U7 drenge - 0. kl. 3m
Pulje 11 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Buskelund 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1
Pulje 12 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - Funder GF 1
Pulje 13 Sorring-Toustrup IF - Funder GF 2 - HA85 3 - Sejs-Svejbæk IF 3
Pulje 14 Sejs-Svejbæk IF 4 - GFG Voel - Gl. Rye IF - SIFolinos - Silkeborg IF 2
U9 drenge - 2. kl 5m
Pulje 11 - B-niveau GFG Voel 1 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 - Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - SIFolinos- Silkeborg IF
Pulje 12 - B-niveau GFG Voel 2 - Gødvad GIF - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 3 - ØBG Silkeborg 4 - Engesvang B.
Pulje 13 - BC-niveau Silkeborg KFUM - Bryrup IF 1, disp - GFG Voel 3 - Resenbro UIF - Virklund B. 2 - Funder GF - Mariehøj KS 3 - Bryrup IF 2, disp
Pulje 14 - C-niveau FK 73, disp - Gl. Rye IF - Gjessø UF - Grauballe UGF - IF Centrum - Lemming IF - Thorning IF - Fårvang IF
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 11 - B-niveau Silkeborg KFUM 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 1
Pulje 12 - B-niveau Sorring-Voel 1 - Gl. Rye IF 1 - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg 2
Pulje 13 - BC-niveau Gødvad GIF 1 - Gødvad GIF 2 - Them GF - Funder GF - SIFolinos - Silkeborg IF
Pulje 14 - C-niveau Silkeborg KFUM 2 - Gl. Rye IF 2 - Thorning IF, disp - Virklund B. 2 - ØBG Silkeborg 3 - Engesvang B.
Pulje 15 - C-niveau Grauballe UGF - HA85 2 - Fårvang IF - IF Centrum - Sejs-Svejbæk IF 3 - Sorring-Voel 3
U11 drenge - 4. kl. 7m
Pulje 11 - B-niveau Gødvad GIF 1 - HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel 1 - ØBG Silkeborg
Pulje 12 - B-niveau Bryrup IF, disp - Lemming-Grauballe - Mariehøj KS 2 - Thorning IF - Funder GF
Pulje 13 - BC-niveau Sorring-Voel 2 - Gjern IF, disp - Fårvang IF - Resenbro UIF, disp - Stjær BK
Pulje 14 - C-niveau Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 2 - Mariehøj KS 3 - Sportsklub LR 2018 - EIF/NSG - Ry Fodbold
U11 drenge - 4. kl. 5m
Pulje 11 - C-niveau Gjessø UF - Sejs-Svejbæk IF - ØBG Silkeborg
U12 drenge - 5. kl. 8m
Pulje 13 - C-niveau FK 73, disp - Gl. Rye IF - IF Centrum - Lemming-Grauballe - Ry Fodbold - Resenbro UIF, disp
Pulje 12 - BC-niveau Gødvad GIF 1 - Mariehøj KS 1 - Virklund B. 1 - Engesvang B. - Sportsklub LR 2018, disp - Sorring-Voel
Pulje 14 - C-niveau Gødvad GIF 2 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 2 - Virklund B. 2 - Fårvang IF
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 12 - BC niveau Bryrup IF, disp - Gl. Rye IF - Lemming-Grauballe, disp - Mariehøj KS - Sorring-Voel - Them GF - Virklund B - Ry Fodbold
Pulje 13 - BC-niveau Gjern IF, disp. - Gødvad IF - HA85 2 - Fårvang IF - Thorning IF, disp - ØBG Silkeborg - Funder GF
U15 drenge - 8. kl. 9m
Pulje 11 FK 73, disp - Gødvad GIF, disp - Sejs-Svejbæk IF - Engesvang B,, disp - EIF/NSG - Bryrup IF, disp
U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - ØBG Silkeborg - Funder GF
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11 ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - Funder GF - Mariehøj KS
U10 piger - 3. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM 1 - Gødvad GIF - Sejs-Svejbæk IF 1 - Fårvang IF, disp
Pulje 12 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg 1 - Silkeborg KFUM 2
Pulje 13 Funder GF - IF Centrum - Gjern IF - ØBG Silkeborg 2
U11 piger - 4. kl. 7m
Pulje 11 Gødvad GIF - HA85, disp - Sejs-Svejbæk IF - Virklund B. - ØBG Silkeborg - Sportsklub LR 2018, disp - Mariehøj KS - Ry Fodbold
U12 piger - 5. kl. 8m
Pulje 11 HA85 - Lemming IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS - Ry Fodbold - Funder GF, disp
Pulje 12 IF Centrum, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - Sorring-Voel, disp - Thorning IF - Virklund B. - ØBG Silkeborg
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11 Bryrup IF - Grauballe UGF, disp - HA85 - Sorring-Låsby, disp - Ry Fodbold - Sejs-Svejbæk IF
U14 piger - 7. kl. 8m
Pulje 11 Ans IF - Gl. Rye IF - Gjessø UF, disp - Sorring-Voel, disp - Thorning IF, disp - Fårvang IF
U8 drenge - 1. kl. 5 m
Pulje 14 - C-niveau Funder GF - Resenbro UIF - Gjessø UF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Them GF 2 - Gjern IF, disp - Horn-Fårvang IF
Pulje 12 - BC-niveau Gl. Rye IF - HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Balle 2 - Engesvang Boldklub - Mariehøj KS 1 - Them GF 1
Pulje 13 - BC-niveau Sejs-Svejbæk IF 2 - Thorning IF - ØBG Buskelund - ØBG Balle 1 - Mariehøj KS 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Silkeborg KFUM
Gødvad GIF
U10 drenge - 3. kl. 5m - efter ombrydning
Pulje 11 Gl. Rye IF 1 - Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 1
Pulje 12 Silkeborg KFUM 1 - Sorring-Voel 1 - Gødvad GIF 2 - ØBG Silkeborg 2
Pulje 13 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Engesvang B. - Funder GF
Pulje 14 Sorring-Voel 3 - Them GF - Virklund B. 2 - ØBG Silkeborg 3
Pulje 15 HA85 2 - IF Centrum - Sejs-Svejbæk IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF
Pulje 16 Silkeborg KFUM 2 - Gødvad GIF 1 - Fårvang IF
Pulje 17 Gl. Rye IF 2 - Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 3 - Thorning IF, disp
U10 piger - 3. kl 7m - ekstra kampe
Pulje 11 Silkeborg KFUM - Fårvang IF, disp - IF Centrum - Sejs-Svejbæk IF - ØBG Silkeborg - Funder GF
U11 drenge - 4. kl. 7m - efter ombrydning
Pulje 11 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 1
Pulje 12 Bryrup IF, disp - HA85 - Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel 1
Pulje 13 Lemming-Grauballe - Thorning IF - Stjær BK
Pulje 14 Silkeborg KFUM, disp - EIF/NSG - Resenbro UIF, disp - Funder GF
Pulje 15 Gjern IF, disp - Gødvad GIF 2 - Fårvang IF - Mariehøj KS 3
Pulje 16 Sorring-Voel 2 - Ry Fodbold - Sportsklub LR 2018 - ØBG Silkeborg 2
U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Gødvad GIF 1 - Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel - Virklund B. 1
Pulje 12 HA85 2 - Virklund B. 2 - Ry Fodbold - Engesvang B.
Pulje 13 Gl. Rye IF - IF Centrum - Sejs-Svejbæk IF 2 - Sportsklub LR 2018, disp
Pulje 14 Fårvang IF - Resenbro UIF, disp - Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg
Pulje 15 FK 73, disp - Lemming-Grauballe - Gødvad GIF 2
U12 piger - 5. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS - Ry Fodbold - Funder GF, disp
Pulje 12 Sorring-Voel, disp - HA85 - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg
Pulje 13 IF Centrum, disp - Lemming IF, disp - Virklund B.
U14 piger - 7. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Ans IF - Gl. Rye IF - Gjessø UF, disp
Pulje 12 Fårvang IF - Sorring-Voel, disp - Thorning IF, disp
U15 drenge - 8. kl. 9m - efter ombrydning
Pulje 11 EIF/NSG - Bryrup IF, disp - Sejs-Svejbæk IF - Engesvang B,, disp

Til toppen