U9 drenge - 2. kl 5m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U9 drenge - læs mere her https://mimer.dgi.dk/offentlig/B9B1CA13-001 32 deltagende hold i efteråret 2020 - der spilles i 4 puljer á 8 hold.. I puljerne spilles der alle mod alle en enkelt gang i ugerne 34-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107752

Komplet kampprogram


U9 drenge - 2. kl 5m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 17-08-20 17:15 HA85 2 - Virklund B. 1 6 - 4
Mandag 17-08-20 17:15 SIFolinos- Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 8
Mandag 17-08-20 17:15 Mariehøj KS 1 - GFG Voel 1 7 - 5
Mandag 17-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 3 - 6
Mandag 17-08-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 0
Mandag 17-08-20 17:15 GFG Voel 2 - HA85 1 1 - 12
Mandag 17-08-20 17:15 Engesvang B. - Gødvad GIF 7 - 4
Mandag 17-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 3 - ØBG Silkeborg 4 - Busklund Hallen 8 - 7
Mandag 17-08-20 17:15 Silkeborg KFUM - Bryrup IF 1, disp 3 - 4
Mandag 17-08-20 17:15 GFG Voel 3 - Funder GF 0 - 7
Mandag 17-08-20 17:15 Virklund B. 2 - Bryrup IF 2, disp - Virklund Hallen 8 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 17-08-20 17:15 Resenbro UIF - Mariehøj KS 3 0 - 3
Mandag 17-08-20 17:15 FK 73, disp - Fårvang IF 5 - 2
Mandag 17-08-20 17:15 Grauballe UGF - Thorning IF 3 - 2
Mandag 17-08-20 17:15 IF Centrum - Gl. Rye IF 11 - 1
Mandag 17-08-20 17:15 Gjessø UF - Lemming IF 0 - 2
Mandag 24-08-20 17:15 Thorning IF - IF Centrum 1 - 8
Mandag 24-08-20 17:15 Fårvang IF - Grauballe UGF 5 - 2
Mandag 24-08-20 17:15 Gl. Rye IF - Gjessø UF 0 - 10
Mandag 24-08-20 17:15 Lemming IF - FK 73, disp 1 - 6
Mandag 24-08-20 17:15 Funder GF - Virklund B. 2 12 - 5
Mandag 24-08-20 17:15 Bryrup IF 1, disp - GFG Voel 3 7 - 3
Mandag 24-08-20 17:15 Bryrup IF 2, disp - Resenbro UIF 11 - 6
Mandag 24-08-20 17:15 Mariehøj KS 3 - Silkeborg KFUM 3 - 11
Mandag 24-08-20 17:15 HA85 1 - Engesvang B. 9 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 24-08-20 17:15 Mariehøj KS 2 - GFG Voel 2 3 - 0
Mandag 24-08-20 17:15 Gødvad GIF - ØBG Silkeborg 3 2 - 1
Mandag 24-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 4 - Sejs-Svejbæk IF 1 7 - 8
Mandag 24-08-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 7
Mandag 24-08-20 17:15 Virklund B. 1 - SIFolinos- Silkeborg IF 6 - 5
Mandag 24-08-20 17:15 GFG Voel 1 - ØBG Silkeborg 1 1 - 11
Mandag 24-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - HA85 2 6 - 6
Mandag 31-08-20 17:15 HA85 2 - GFG Voel 1 11 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 31-08-20 17:15 SIFolinos- Silkeborg IF - Mariehøj KS 1 3 - 0
Mandag 31-08-20 17:15 Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 2 3 - 5
Mandag 31-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 7 - 8
Mandag 31-08-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Gødvad GIF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 1
Mandag 31-08-20 17:15 GFG Voel 2 - Engesvang B. 3 - 10
Mandag 31-08-20 17:15 Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 4 6 - 9
Mandag 31-08-20 17:15 ØBG Silkeborg 3 - HA85 1 - Busklund Hallen 1 - 12
Mandag 31-08-20 17:15 Silkeborg KFUM - Bryrup IF 2, disp 2 - 4
Mandag 31-08-20 17:15 GFG Voel 3 - Virklund B. 2 1 - 8
Mandag 31-08-20 17:15 Bryrup IF 1, disp - Mariehøj KS 3 8 - 9
Mandag 31-08-20 17:15 Resenbro UIF - Funder GF 6 - 10
Mandag 31-08-20 17:15 FK 73, disp - Gl. Rye IF 5 - 0
Mandag 31-08-20 17:15 Grauballe UGF - IF Centrum 5 - 6
Mandag 31-08-20 17:15 Fårvang IF - Lemming IF 3 - 5
Mandag 31-08-20 17:15 Gjessø UF - Thorning IF 1 - 4
Mandag 07-09-20 17:15 Thorning IF - FK 73, disp 3 - 2
Mandag 07-09-20 17:15 Gl. Rye IF - Fårvang IF 1 - 5
Mandag 07-09-20 17:15 IF Centrum - Gjessø UF 3 - 3
Mandag 07-09-20 17:15 Lemming IF - Grauballe UGF 3 - 7
Mandag 07-09-20 17:15 Funder GF - Silkeborg KFUM 7 - 4
Mandag 07-09-20 17:15 Bryrup IF 2, disp - Bryrup IF 1, disp 2 - 5
Mandag 07-09-20 17:15 Virklund B. 2 - Resenbro UIF - Virklund Hallen 8 - 2
Mandag 07-09-20 17:15 Mariehøj KS 3 - GFG Voel 3 6 - 4
Mandag 07-09-20 17:15 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 1 - 2
Mandag 07-09-20 17:15 Gødvad GIF - Mariehøj KS 2 3 - 4
Mandag 07-09-20 17:15 Engesvang B. - ØBG Silkeborg 3 3 - 6
Mandag 07-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 4 - GFG Voel 2 12 - 3
Mandag 07-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 6 - 4
Mandag 07-09-20 17:15 GFG Voel 1 - Virklund B. 1 5 - 8
Mandag 07-09-20 17:15 Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 1 6 - 6
Mandag 07-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - SIFolinos- Silkeborg IF 4 - 4
Mandag 14-09-20 17:15 HA85 2 - Mariehøj KS 1 5 - 8
Mandag 14-09-20 17:15 SIFolinos- Silkeborg IF - ØBG Silkeborg 1 1 - 14
Mandag 14-09-20 17:15 Virklund B. 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 8 - 7
Mandag 14-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - GFG Voel 1 8 - 2
Mandag 14-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Engesvang B. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 7 - 4
Mandag 14-09-20 17:15 GFG Voel 2 - ØBG Silkeborg 3 2 - 9
Mandag 14-09-20 17:15 Mariehøj KS 2 - HA85 1 5 - 4
Mandag 14-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 4 - Gødvad GIF 6 - 2
Mandag 14-09-20 17:15 Silkeborg KFUM - Virklund B. 2 2 - 5
Mandag 14-09-20 17:15 GFG Voel 3 - Resenbro UIF 1 - 7
Mandag 14-09-20 17:15 Bryrup IF 1, disp - Funder GF 2 - 5
Mandag 14-09-20 17:15 Mariehøj KS 3 - Bryrup IF 2, disp 4 - 5
Mandag 14-09-20 17:15 FK 73, disp - IF Centrum 1 - 1
Mandag 14-09-20 17:15 Grauballe UGF - Gjessø UF 4 - 1
Mandag 14-09-20 17:15 Fårvang IF - Thorning IF 2 - 4
Mandag 14-09-20 17:15 Lemming IF - Gl. Rye IF 5 - 0
Mandag 21-09-20 17:15 Thorning IF - Lemming IF 6 - 6
Mandag 21-09-20 17:15 Gl. Rye IF - Grauballe UGF 0 - 9
Mandag 21-09-20 17:15 IF Centrum - Fårvang IF 5 - 4
Mandag 21-09-20 17:15 Gjessø UF - FK 73, disp 3 - 7
Mandag 21-09-20 17:15 Funder GF - Mariehøj KS 3 11 - 0
Mandag 21-09-20 17:15 Bryrup IF 2, disp - GFG Voel 3 6 - 3
Mandag 21-09-20 17:15 Virklund B. 2 - Bryrup IF 1, disp - Virklund Hallen 5 - 6
Mandag 21-09-20 17:15 Resenbro UIF - Silkeborg KFUM 4 - 8
Mandag 21-09-20 17:15 HA85 1 - ØBG Silkeborg 4 5 - 5
Mandag 21-09-20 17:15 Gødvad GIF - GFG Voel 2 12 - 3
Mandag 21-09-20 17:15 Engesvang B. - Mariehøj KS 2 8 - 7
Mandag 21-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 3 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Busklund Hallen 5 - 3
Mandag 21-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 8
Mandag 21-09-20 17:15 GFG Voel 1 - SIFolinos- Silkeborg IF 7 - 9
Mandag 21-09-20 17:15 Mariehøj KS 1 - Virklund B. 1 8 - 8
Mandag 21-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 1 - HA85 2 5 - 3
Mandag 28-09-20 17:15 HA85 2 - SIFolinos- Silkeborg IF 17 - 0
Mandag 28-09-20 17:15 GFG Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 11
Mandag 28-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - GFG Voel 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 7 - 3
Mandag 28-09-20 17:15 Gødvad GIF - HA85 1 1 - 2
Mandag 28-09-20 17:15 Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 3 8 - 7
Mandag 28-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 4 - Engesvang B. 4 - 8
Mandag 28-09-20 17:15 Silkeborg KFUM - GFG Voel 3 15 - 0
Mandag 28-09-20 17:15 Bryrup IF 2, disp - Funder GF 4 - 0
Mandag 28-09-20 17:15 Bryrup IF 1, disp - Resenbro UIF 8 - 4
Mandag 28-09-20 17:15 Mariehøj KS 3 - Virklund B. 2 0 - 8
Mandag 28-09-20 17:15 FK 73, disp - Grauballe UGF 1 - 4
Mandag 28-09-20 17:15 Gl. Rye IF - Thorning IF 1 - 7
Mandag 28-09-20 17:15 Fårvang IF - Gjessø UF 6 - 6
Mandag 28-09-20 17:15 Lemming IF - IF Centrum 3 - 5
Mandag 28-09-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - Mariehøj KS 1 4 - 3
Onsdag 30-09-20 17:15 Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 1 5 - 4

Til toppen