U13 drenge - 6. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/ADCE1CD8-001 15 deltagende hold i rækken i efteråret 2020. Der spilles i 2 puljer med henholdsvis 7 og 8 hold. I puljerne spiller alle mod alle en enkelt gang i ugerne 34-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107757

Komplet kampprogram


U13 drenge - 6. kl. 8m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 19-08-20 18:00 Gl. Rye IF - Lemming-Grauballe, disp 6 - 3
Onsdag 19-08-20 18:00 Bryrup IF, disp - Ry Fodbold 7 - 6
Onsdag 19-08-20 18:00 Sorring-Voel - Mariehøj KS 0 - 9
Onsdag 19-08-20 18:00 Gødvad IF - Fårvang IF 7 - 1
Onsdag 19-08-20 18:00 Funder GF - HA85 2 2 - 5
Onsdag 19-08-20 18:00 Thorning IF, disp - Gjern IF, disp. 1 - 2
Torsdag 20-08-20 18:00 Them GF - Virklund B 7 - 3
Onsdag 26-08-20 18:00 Ry Fodbold - Sorring-Voel 5 - 1
Onsdag 26-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Bryrup IF, disp 7 - 2
Onsdag 26-08-20 18:00 Virklund B - Gl. Rye IF - Virklund Hallen 5 - 3
Onsdag 26-08-20 18:00 HA85 2 - Thorning IF, disp 4 - 4
Onsdag 26-08-20 18:00 Fårvang IF - Funder GF 7 - 0
Onsdag 26-08-20 18:00 Gjern IF, disp. - ØBG Silkeborg 2 - 2
Torsdag 27-08-20 18:00 Mariehøj KS - Them GF 4 - 2
Mandag 31-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Virklund B 3 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 2 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 11 - 5
Onsdag 02-09-20 18:00 Gødvad IF - Gjern IF, disp. 2 - 1
Onsdag 02-09-20 18:00 Funder GF - Thorning IF, disp 2 - 4
Onsdag 02-09-20 18:00 ØBG Silkeborg - HA85 2 3 - 3
Torsdag 03-09-20 18:00 Them GF - Ry Fodbold 4 - 4
Mandag 07-09-20 18:00 Virklund B - Bryrup IF, disp - Virklund Hallen 5 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Ry Fodbold - Gl. Rye IF 3 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Mariehøj KS - Lemming-Grauballe, disp 4 - 2
Onsdag 09-09-20 18:00 HA85 2 - Gødvad IF 1 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Gjern IF, disp. - Fårvang IF 3 - 2
Onsdag 09-09-20 18:00 Thorning IF, disp - ØBG Silkeborg 0 - 12
Mandag 14-09-20 17:30 Sorring-Voel - Them GF 3 - 2
Mandag 14-09-20 18:00 Virklund B - Mariehøj KS - Virklund Hallen 8 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 5 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Gødvad IF - Thorning IF, disp 4 - 2
Onsdag 16-09-20 18:00 Funder GF - ØBG Silkeborg 2 - 10
Onsdag 16-09-20 18:00 Fårvang IF - HA85 2 2 - 4
Onsdag 16-09-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Ry Fodbold 8 - 3
Torsdag 17-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Them GF 3 - 4
Tirsdag 22-09-20 18:00 Them GF - Gl. Rye IF 1 - 5
Onsdag 23-09-20 18:00 Ry Fodbold - Virklund B 5 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 Mariehøj KS - Bryrup IF, disp 2 - 3
Onsdag 23-09-20 18:00 Sorring-Voel - Lemming-Grauballe, disp 3 - 8
Onsdag 23-09-20 18:00 Gjern IF, disp. - Funder GF 5 - 1
Onsdag 23-09-20 18:00 Thorning IF, disp - Fårvang IF 2 - 4
Onsdag 23-09-20 18:00 ØBG Silkeborg - Gødvad IF 10 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Gødvad IF - Funder GF 6 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Gjern IF, disp. - HA85 2 2 - 3
Onsdag 30-09-20 17:45 Fårvang IF - ØBG Silkeborg 1 - 5
Onsdag 30-09-20 17:45 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp 1 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Mariehøj KS - Ry Fodbold 6 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Virklund B - Sorring-Voel - Virklund Hallen 7 - 4
Torsdag 01-10-20 17:45 Lemming-Grauballe, disp - Them GF 4 - 3

Til toppen