Pulje 12 - BC niveau - U13 drenge - 6. kl. 8m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 drenge - læs mere her.
https://mimer.dgi.dk/offentlig/ADCE1CD8-001

15 deltagende hold i rækken i efteråret 2020.
Der spilles i 2 puljer med henholdsvis 7 og 8 hold. I puljerne spiller alle mod alle en enkelt gang i ugerne 34-40.

For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

God fornøjelse med spillet på banerne!

#sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45876

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 12 - BC niveau

Hold Kampe V U T Score Point
1. Mariehøj KS 7 5 0 2 31-19 15
2. Lemming-Grauballe, disp 7 4 1 2 35-24 13
3. Virklund B 7 4 1 2 33-29 13
4. Bryrup IF, disp 7 4 0 3 32-30 12
5. Gl. Rye IF 7 4 0 3 26-20 12
6. Them GF 7 2 1 4 23-26 7
7. Ry Fodbold 7 2 1 4 28-32 7
8. Sorring-Voel 7 1 0 6 19-47 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 12 - BC niveau

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 12 - BC niveau

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45876

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 12 - BC niveau

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 19-08-20 18:00 Gl. Rye IF - Lemming-Grauballe, disp 6 - 3
Onsdag 19-08-20 18:00 Bryrup IF, disp - Ry Fodbold 7 - 6
Onsdag 19-08-20 18:00 Sorring-Voel - Mariehøj KS 0 - 9
Torsdag 20-08-20 18:00 Them GF - Virklund B 7 - 3
Onsdag 26-08-20 18:00 Ry Fodbold - Sorring-Voel 5 - 1
Onsdag 26-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Bryrup IF, disp 7 - 2
Onsdag 26-08-20 18:00 Virklund B - Gl. Rye IF - Virklund Hallen 5 - 3
Torsdag 27-08-20 18:00 Mariehøj KS - Them GF 4 - 2
Mandag 31-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Virklund B 3 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 2 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 11 - 5
Torsdag 03-09-20 18:00 Them GF - Ry Fodbold 4 - 4
Mandag 07-09-20 18:00 Virklund B - Bryrup IF, disp - Virklund Hallen 5 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Ry Fodbold - Gl. Rye IF 3 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Mariehøj KS - Lemming-Grauballe, disp 4 - 2
Mandag 14-09-20 17:30 Sorring-Voel - Them GF 3 - 2
Mandag 14-09-20 18:00 Virklund B - Mariehøj KS - Virklund Hallen 8 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 5 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Ry Fodbold 8 - 3
Torsdag 17-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Them GF 3 - 4
Tirsdag 22-09-20 18:00 Them GF - Gl. Rye IF 1 - 5
Onsdag 23-09-20 18:00 Ry Fodbold - Virklund B 5 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 Mariehøj KS - Bryrup IF, disp 2 - 3
Onsdag 23-09-20 18:00 Sorring-Voel - Lemming-Grauballe, disp 3 - 8
Onsdag 30-09-20 17:45 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp 1 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Mariehøj KS - Ry Fodbold 6 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Virklund B - Sorring-Voel - Virklund Hallen 7 - 4
Torsdag 01-10-20 17:45 Lemming-Grauballe, disp - Them GF 4 - 3

Til toppen