Pulje 2 - Skoleliga 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaen Håndbold 2020-21
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=46532

Stilling Skoleligaen Håndbold 2020-21
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. UCS10 Skanderborg 3 3 0 0 51-35 6
2. Hellebjerg IES 4 3 0 1 91-66 6
3. Nøvlingskov Efterskole 4 2 1 1 87-72 5
4. Hjemly Idrætsefterskole 2 2 0 0 33-9 4
5. Frøstruphave Efterskole 3 1 1 1 52-53 3
6. Gylling Efterskole 1 1 0 0 10-0 2
7. Haarby Efterskole 4 1 0 3 50-69 2
8. Rydhave Slots Efterskole 7 0 0 7 0-70 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaen Håndbold 2020-21
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
822261 19-01-21 14:45 Hjemly Idrætsefterskole - Frøstruphave Efterskole
822260 25-01-21 12:00 Hellebjerg IES - Gylling Efterskole - Hal N

Kommende kampe

Skoleligaen Håndbold 2020-21
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=46532

Komplet kampprogram

Skoleligaen Håndbold 2020-21
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 27-10-20 10:00 Rydhave Slots Efterskole - UCS10 Skanderborg 0 - 10
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 27-10-20 11:00 Gylling Efterskole - UCS10 Skanderborg
Tirsdag 27-10-20 12:00 Gylling Efterskole - Rydhave Slots Efterskole 10 - 0
Tirsdag 27-10-20 16:00 Hjemly Idrætsefterskole - Haarby Efterskole 23 - 9
Tirsdag 17-11-20 10:00 Nøvlingskov Efterskole - Rydhave Slots Efterskole 10 - 0
Tirsdag 17-11-20 11:00 Rydhave Slots Efterskole - Haarby Efterskole 0 - 10
Tirsdag 17-11-20 12:00 Haarby Efterskole - Nøvlingskov Efterskole 20 - 30
NB!
Kamp udsat
Mandag 30-11-20 11:00 Gylling Efterskole - Frøstruphave Efterskole
Fredag 04-12-20 10:15 UCS10 Skanderborg - Hellebjerg IES 25 - 24
Tirsdag 08-12-20 13:00 Haarby Efterskole - UCS10 Skanderborg 11 - 16
Torsdag 10-12-20 10:00 Frøstruphave Efterskole - Nøvlingskov Efterskole 24 - 24
Torsdag 10-12-20 11:00 Nøvlingskov Efterskole - Hellebjerg IES 23 - 28
Torsdag 10-12-20 12:00 Hellebjerg IES - Frøstruphave Efterskole 29 - 18
Tirsdag 19-01-21 14:45 Hjemly Idrætsefterskole - Frøstruphave Efterskole
Mandag 25-01-21 12:00 Hellebjerg IES - Gylling Efterskole - Hal N
Tirsdag 09-02-21 10:00 Gylling Efterskole - Nøvlingskov Efterskole
Tirsdag 09-02-21 11:00 Nøvlingskov Efterskole - Hjemly Idrætsefterskole
Tirsdag 09-02-21 11:00 Frøstruphave Efterskole - UCS10 Skanderborg
Tirsdag 09-02-21 12:00 Hellebjerg IES - Haarby Efterskole - Hal N
Tirsdag 09-02-21 12:00 Hjemly Idrætsefterskole - Gylling Efterskole
Tirsdag 23-02-21 10:00 UCS10 Skanderborg - Nøvlingskov Efterskole
Tirsdag 23-02-21 12:00 Haarby Efterskole - Frøstruphave Efterskole
Tirsdag 23-02-21 12:00 Hjemly Idrætsefterskole - Rydhave Slots Efterskole 10 - 0
Tirsdag 23-02-21 13:00 Rydhave Slots Efterskole - Hellebjerg IES 0 - 10
Mandag 01-03-21 11:30 Hellebjerg IES - Hjemly Idrætsefterskole - Hal N
Tirsdag 09-03-21 10:00 Frøstruphave Efterskole - Rydhave Slots Efterskole 10 - 0
Tirsdag 09-03-21 11:00 UCS10 Skanderborg - Hjemly Idrætsefterskole
Tirsdag 09-03-21 12:00 Haarby Efterskole - Gylling Efterskole

Til toppen