DGI Midtjylland - B&U - Forår 2021

Turneringsinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Velkommen til DGI Midtjyllands Fodboldturnering i foråret 2021. I oversigten kan I finde de forskellige rækker og hold, som deltager i de forskellige årgange i turneringen. Under de forskellige rækker kan I finde informationer oplysninger de forskellige puljer. For spørgsmål vedr. turneringen kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fodboldsæson til alle! #sætglædenispil

Række / Puljeoversigt

U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - ØBG Silkeborg 1 - Funder GF - ØBG Silkeborg 2 - Resenbro UIF
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11 ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - Funder GF - Mariehøj KS - Fårvang IF, disp
U10 piger - 3. kl. 5m
Pulje 11 Gødvad GIF - IF Centrum - Gjern IF - Silkeborg KFUM - Bryrup IF, disp - ØBG Silkeborg
U10 piger - 3. kl. 7m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - Fårvang IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg - Funder GF
U11 piger - 4. kl. 7m
Pulje 11 Gødvad GIF - HA85 - Sejs-Svejbæk IF - Virklund B. - ØBG Silkeborg - Sportsklub LR 2018, disp - Mariehøj KS
U11 piger - 4. kl. 7m - efter ombrydning
Pulje 11 HA85 - Sejs-Svejbæk IF - Mariehøj KS - Gødvad GIF
Pulje 12 Virklund B. - ØBG Silkeborg - Sportsklub LR 2018, disp
U11 drenge - 4. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 12 EIF/NSG, disp - Fårvang IF - Mariehøj KS 2 - Thorning IF - Ry Fodbold - ØBG Silkeborg 2
Pulje 13 Silkeborg KFUM (U10) - Bryrup IF, disp - Lemming - Mariehøj KS 3 - ØBG Silkeborg 2 (U10)
Pulje 14 Gjern IF, disp - Gødvad GIF 2 - Resenbro UIF, disp - Sorring-Voel 2 - Funder GF - Sportsklub LR 2018
Pulje 11 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF - Sorring-Voel 1 - Stjær BK, disp - ØBG Silkeborg 1 (U10)
U7 drenge - 0. kl. 5m - kampe i uge 23-25
Pulje 11 HA85 2 (mix) - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Balle 2 - ØBG Buskelund 2
Pulje 12 HA85 1 (mix) - Sejs-Svejbæk IF 3 - ØBG Buskelund 1 - SIFolinos - Silkeborg IF
Pulje 13 GFG Voel (mix) - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 2 - Funder GF
Pulje 14 IF Centrum 2 (mix) - Resenbro UIF - Mariehøj KS 1 - ØBG Balle 1
Pulje 15 FK 73 (mix) - Fårvang IF - IF Centrum 1 (mix) - Sorring-Toustrup IF
U8 drenge (Herning) - 1. kl. 5 m
Pulje 1 Herning Fremad 1 - Herning Fremad 2 - KLG - Hammerum IF - Tjørring IF - Snejbjerg SG&I
U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF 1 - Them GF 1 - ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Funder GF
Pulje 12 HA85 - Resenbro UIF - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 3
Pulje 13 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF - Gjern IF, disp - Gjessø UF - Mariehøj KS 1 - Virklund B
Pulje 14 Fårvang IF - Them GF 2 - ØBG Balle 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Gødvad GIF
Pulje 15 Engesvang Boldklub (mix) - Grauballe UGF - Lemming IF (mix) - Mariehøj KS 2 (mix) - Thorning IF
U9 drenge - 2. kl 5m - efter ombrydning
Pulje 11 Gødvad GIF - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 2
Pulje 12 Bryrup IF 2, disp - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 3 - Engesvang B.
Pulje 13 Bryrup IF 1, disp - GFG Voel 1 - Virklund B. - SIFolinos- Silkeborg IF - Funder GF 1
Pulje 14 Gl. Rye IF - Grauballe UGF - Resenbro UIF - Mariehøj KS 2 - Thorning IF - ØBG Silkeborg 4
Pulje 15 Silkeborg KFUM - FK 73, disp - GFG Voel 2 - Gjessø UF - IF Centrum - Lemming IF
Pulje 16 GFG Voel 3 - Them GF 1 - Them GF 2 - Funder GF 2 - ØBG Silkeborg 5 - Fårvang IF
U10 drenge - 3. kl. 8m - kamp i uge 24
Pulje 11 Bryrup IF - Gl. Rye IF 2
Pulje 12 Sorring-Voel 1 - Gl. Rye IF 1
Pulje 13 Sorring-Voel 2 - Thorning IF, disp
Pulje 14 Grauballe UGF (mix) - Them GF
Pulje 15 Gødvad GIF - Virklund B.
Pulje 16 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1
Pulje 17 IF Centrum - Funder GF
Pulje 18 Sejs-Svejbæk IF 2 - Engesvang B.
U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel - Virklund B.
Pulje 12 Gødvad GIF 1 - Fårvang IF - Sejs-Svejbæk IF 2 - Ry Fodbold
Pulje 13 Gl. Rye IF - IF Centrum - Resenbro UIF, disp - ØBG Silkeborg - Engesvang B.
Pulje 14 FK 73, disp - Gødvad GIF 2 - Mariehøj KS 2 - Sportsklub LR 2018, disp
U12 piger - 5. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS
Pulje 12 Sorring-Voel, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg - Funder GF, disp
Pulje 13 IF Centrum, disp - Lemming IF, disp - Ry Fodbold 1
Pulje 14 Thorning IF - Virklund B. - Ry Fodbold 2
U13 drenge - 6 kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Bryrup IF, disp - Gødvad IF - Lemming-Grauballe, disp - Them GF
Pulje 12 Sorring-Voel - Gjern IF, disp. - FC Silkeborg - Thorning IF, disp

Til toppen