U11 drenge - 4. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U11 drenge 8 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/A8008FA6-001 22 deltagende hold i foråret 2021. Der spilles i 4 puljer i ugerne 15-19, hvor alle holdene møder hinanden en enkelt gang. Herefter ombrydning af puljerne, så der igen spilles i puljer á 5-6 hold i ugerne 20-25. Nyt program sendes ud i uge 19. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109931

Komplet kampprogram


U11 drenge - 4. kl. 8m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Silkeborg KFUM, disp - Thorning IF
Stjær BK, disp - Gødvad GIF 1
Sorring-Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF
Fårvang IF - ØBG Silkeborg (U10)
Funder GF - Resenbro UIF, disp
ØBG Silkeborg 2 - MKS 2
Gjern IF, disp - Lemming-Grauballe
Bryrup IF, disp - Ry Fodbold
Sorring-Voel 2 - Silkeborg KFUM (U10)
Mariehøj KS 3 - Sportsklub LR 2018
Silkeborg KFUM (U10) - Gødvad GIF 2
Sportsklub LR 2018 - Sorring-Voel 2
Lemming-Grauballe - ØBG Silkeborg 2
MKS 2 - Bryrup IF, disp
Ry Fodbold - Gjern IF, disp
ØBG Silkeborg (U10) - EIF/NSG, disp
Resenbro UIF, disp - Fårvang IF
Gødvad GIF 1 - Silkeborg KFUM, disp
Thorning IF - Sorring-Voel 1
Sejs-Svejbæk IF - Stjær BK, disp
Thorning IF - Gødvad GIF 1
Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF
Stjær BK, disp - Sorring-Voel 1
EIF/NSG, disp - Resenbro UIF, disp - fodbold
Fårvang IF - Funder GF
MKS 2 - Lemming-Grauballe
ØBG Silkeborg 2 - Ry Fodbold
Gjern IF, disp - Bryrup IF, disp
Gødvad GIF 2 - Sportsklub LR 2018
Sorring-Voel 2 - Mariehøj KS 3
Silkeborg KFUM (U10) - Sportsklub LR 2018
Mariehøj KS 3 - Gødvad GIF 2
Lemming-Grauballe - Ry Fodbold
Bryrup IF, disp - ØBG Silkeborg 2
Gjern IF, disp - MKS 2
ØBG Silkeborg (U10) - Resenbro UIF, disp
Funder GF - EIF/NSG, disp
Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF
Sorring-Voel 1 - Silkeborg KFUM, disp
Stjær BK, disp - Thorning IF
Sorring-Voel 1 - Gødvad GIF 1
Silkeborg KFUM, disp - Stjær BK, disp
Sejs-Svejbæk IF - Thorning IF
Funder GF - ØBG Silkeborg (U10)
EIF/NSG, disp - Fårvang IF - fodbold
Bryrup IF, disp - Lemming-Grauballe
ØBG Silkeborg 2 - Gjern IF, disp
Ry Fodbold - MKS 2
Mariehøj KS 3 - Silkeborg KFUM (U10)
Gødvad GIF 2 - Sorring-Voel 2
Mandag 12-04-21 18:15 Silkeborg KFUM (U10) - Sorring-Voel 2 10 - 1
Mandag 12-04-21 18:15 Bryrup IF, disp - Ry Fodbold 2 - 4
Mandag 12-04-21 18:15 Lemming-Grauballe - Gjern IF, disp 6 - 1
Mandag 12-04-21 18:15 MKS 2 - ØBG Silkeborg 2 1 - 2
Mandag 12-04-21 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Sorring-Voel 1 1 - 3
Mandag 12-04-21 18:15 Gødvad GIF 1 - Stjær BK, disp 2 - 6
Mandag 12-04-21 18:15 Thorning IF - Silkeborg KFUM, disp 6 - 6
Mandag 12-04-21 18:15 Funder GF - Resenbro UIF, disp 0 - 4
Mandag 12-04-21 18:15 ØBG Silkeborg (U10) - Fårvang IF 7 - 3
Mandag 19-04-21 18:15 EIF/NSG, disp - ØBG Silkeborg (U10) - fodbold 1 - 5
Mandag 19-04-21 18:15 Fårvang IF - Resenbro UIF, disp 4 - 2
Mandag 19-04-21 18:15 Sorring-Voel 1 - Thorning IF 6 - 2
Mandag 19-04-21 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 1 2 - 5
Mandag 19-04-21 18:15 Stjær BK, disp - Sejs-Svejbæk IF 3 - 2
Mandag 19-04-21 18:15 Gødvad GIF 2 - Silkeborg KFUM (U10) 1 - 6
Mandag 19-04-21 18:15 Sorring-Voel 2 - Sportsklub LR 2018 4 - 1
Mandag 19-04-21 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Lemming-Grauballe 2 - 4
Mandag 19-04-21 18:15 Gjern IF, disp - Ry Fodbold 1 - 3
Torsdag 22-04-21 17:30 MKS 2 - Bryrup IF, disp 2 - 1
Torsdag 22-04-21 18:00 Mariehøj KS 3 - Sportsklub LR 2018 5 - 2
Mandag 26-04-21 18:15 Lemming-Grauballe - MKS 2 1 - 6
Mandag 26-04-21 18:15 Bryrup IF, disp - Gjern IF, disp 6 - 2
Mandag 26-04-21 18:15 Mariehøj KS 3 - Sorring-Voel 2 3 - 2
Mandag 26-04-21 18:15 Sportsklub LR 2018 - Gødvad GIF 2 5 - 4
Mandag 26-04-21 18:15 Gødvad GIF 1 - Thorning IF 3 - 3
Mandag 26-04-21 18:15 Sorring-Voel 1 - Stjær BK, disp 4 - 5
Mandag 26-04-21 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Silkeborg KFUM, disp 3 - 1
Mandag 26-04-21 18:15 Funder GF - Fårvang IF 0 - 9
Mandag 26-04-21 18:15 Resenbro UIF, disp - EIF/NSG, disp 3 - 6
Mandag 26-04-21 18:20 Ry Fodbold - ØBG Silkeborg 2 2 - 2
Mandag 03-05-21 18:15 MKS 2 - Gjern IF, disp 6 - 1
Mandag 03-05-21 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Bryrup IF, disp 4 - 1
Mandag 03-05-21 18:15 Gødvad GIF 2 - Mariehøj KS 3 1 - 5
Mandag 03-05-21 18:15 Sportsklub LR 2018 - Silkeborg KFUM (U10) 2 - 8
Mandag 03-05-21 18:15 EIF/NSG, disp - Funder GF - fodbold 5 - 0
Mandag 03-05-21 18:15 Resenbro UIF, disp - ØBG Silkeborg (U10) 1 - 3
Mandag 03-05-21 18:15 Thorning IF - Stjær BK, disp 1 - 5
Mandag 03-05-21 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Sorring-Voel 1 6 - 3
Mandag 03-05-21 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Gødvad GIF 1 2 - 3
Mandag 03-05-21 18:20 Ry Fodbold - Lemming-Grauballe 5 - 4
Mandag 10-05-21 18:15 Gjern IF, disp - ØBG Silkeborg 2 3 - 6
Mandag 10-05-21 18:15 MKS 2 - Ry Fodbold 3 - 2
Mandag 10-05-21 18:15 Lemming-Grauballe - Bryrup IF, disp 1 - 2
Mandag 10-05-21 18:15 Sorring-Voel 2 - Gødvad GIF 2 3 - 0
Mandag 10-05-21 18:15 Silkeborg KFUM (U10) - Mariehøj KS 3 3 - 2
Mandag 10-05-21 18:15 Stjær BK, disp - Silkeborg KFUM, disp 3 - 2
Mandag 10-05-21 18:15 Thorning IF - Sejs-Svejbæk IF 3 - 4
Mandag 10-05-21 18:15 Gødvad GIF 1 - Sorring-Voel 1 2 - 4
Mandag 10-05-21 18:15 Fårvang IF - EIF/NSG, disp 3 - 2
Mandag 10-05-21 18:15 ØBG Silkeborg (U10) - Funder GF 6 - 1

Til toppen