U8 drenge - 1. kl. 5 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/B3BDAE8E-001 28 deltagende hold i foråret 2021. Som en start spilles der i mindre puljer á 4 hold i ugerne 16-18. Herefter ombrydning af rækken, og kampe i nye puljer fra uge 19. Nyt program sendes ud i uge 18. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109956

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 19-04-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 3 - Gødvad GIF 15 - 1
Mandag 19-04-21 17:15 ØBG Balle 1 - ØBG Buskelund 2 3 - 4
Mandag 19-04-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 1 - 9
Mandag 19-04-21 17:15 Them GF 1 - Silkeborg KFUM 9 - 5
Mandag 19-04-21 17:15 Funder GF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 4 - 2
Mandag 19-04-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 2 5 - 4
NB!
Kamp aflyst
Mandag 19-04-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Virklund B - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Mandag 19-04-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - HA85 - Søholt Idrætspark 8 - 4
NB!
Kamp aflyst
Mandag 19-04-21 17:15 Grauballe UGF - Mariehøj KS 2
Mandag 19-04-21 17:15 Resenbro UIF - Gjessø UF 13 - 1
Mandag 19-04-21 17:15 Thorning IF - Sejs-Svejbæk IF (U7) 3 - 11
Mandag 19-04-21 17:15 Gl. Rye IF - Them GF 2 7 - 6
Mandag 19-04-21 17:15 Engesvang Boldklub (mix) - Lemming IF (mix) 4 - 2
Mandag 19-04-21 17:15 Fårvang IF - Gjern IF, disp 4 - 6
Mandag 26-04-21 17:15 Lemming IF (mix) - Fårvang IF 0 - 12
Mandag 26-04-21 17:15 Gjern IF, disp - Engesvang Boldklub (mix) 8 - 0
Mandag 26-04-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF (U7) - Gl. Rye IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 4
Mandag 26-04-21 17:15 Them GF 2 - Thorning IF 7 - 4
Mandag 26-04-21 17:15 Mariehøj KS 2 - Resenbro UIF 2 - 13
Mandag 26-04-21 17:15 Gjessø UF - Grauballe UGF 12 - 1
Mandag 26-04-21 17:15 Virklund B - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Virklund Hallen 2 - 10
Mandag 26-04-21 17:15 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 7
Mandag 26-04-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - ØBG Buskelund 1 - Søholt Idrætspark 1 - 6
Mandag 26-04-21 17:15 ØBG Balle 2 - Funder GF 5 - 3
Mandag 26-04-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Them GF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 7
Mandag 26-04-21 17:15 Silkeborg KFUM - Mariehøj KS 1 6 - 8
Mandag 26-04-21 17:15 Gødvad GIF - ØBG Balle 1 1 - 8
Mandag 26-04-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 3 4 - 6
Mandag 03-05-21 17:15 ØBG Balle 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 3 6 - 6
Mandag 03-05-21 17:15 Gødvad GIF - ØBG Buskelund 2 4 - 8
Mandag 03-05-21 17:15 Them GF 1 - Mariehøj KS 1 9 - 3
Mandag 03-05-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 5
Mandag 03-05-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Funder GF 4 - 5
Mandag 03-05-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - ØBG Balle 2 - Søholt Idrætspark 3 - 4
Mandag 03-05-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Søholt Idrætspark 4 - 6
Mandag 03-05-21 17:15 Virklund B - HA85 - Virklund Hallen 4 - 6
Mandag 03-05-21 17:15 Resenbro UIF - Grauballe UGF 22 - 2
Mandag 03-05-21 17:15 Gjessø UF - Mariehøj KS 2 4 - 2
Mandag 03-05-21 17:15 Gl. Rye IF - Thorning IF 5 - 4
Mandag 03-05-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF (U7) - Them GF 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 1
Mandag 03-05-21 17:15 Lemming IF (mix) - Gjern IF, disp 0 - 10
Onsdag 05-05-21 17:15 Fårvang IF - Engesvang Boldklub (mix)

Til toppen