Senior oldboys +40, 11- mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Udendørsturnering fodbold forår 2021 - Senior
Turneringsansvarlige
Andrea Dam Hoedt Tlf: 79404407 / 29374638
Dokumenter
Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Op- og nedrykning: De to lavstplacerede hold i Superligaen rykker ned i 1. Division. Nr. 1 i 1. Division Syd og Nr. 1 i 1. Division Nord rykker op i Superligaen. Det lavstplacerede hold i henholdsvis 1. Division Syd og 1. Division Nord, rykker ned i 2. Division. Nr. 1 og Nr. 2 i 2. Division, rykker op i 1. Division.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=111412

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 12-04-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Vinding SF - fodbold 0 - 8
Mandag 12-04-21 19:00 Fredericia ff - Kolding B. vet. - fodbold - bane 1 3 - 2
Mandag 12-04-21 19:00 Vejle B. - Bjert IF - fodbold 7 - 0
Mandag 12-04-21 19:00 Bredballe IF - Hover IF 1 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 12-04-21 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle Kammerater 3 - 0
Mandag 12-04-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Sjølund - fodbold 2 - 2
Mandag 12-04-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B. 2 3 - 1
Mandag 12-04-21 19:00 Engum U&I - Team Had. Kfum - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
Mandag 12-04-21 19:00 Farre IF - Grejs-Dalen IK 0 - 7
Mandag 12-04-21 19:00 BPI - Jelling Fs 1 - 2
Mandag 12-04-21 19:00 Skibet IF - FB Fodbold 2 3 - 0
Mandag 12-04-21 19:00 Give Fremad - GGIF - fodbold - fodbold 2 - 3
Mandag 12-04-21 19:00 Ø. Nykirke IF - Hover IF 2 +40 0 - 5
Mandag 12-04-21 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Trelde G&I 2 - 1
Mandag 12-04-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Seest B 1. - Fodboldbane 5 - 0
Mandag 12-04-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Starup - fodbold 1 - 3
Mandag 12-04-21 19:00 Dalby Gf - Lunderskov B. 1 - 2
Mandag 12-04-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Fredericia KFUM - fodbold 6 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Seest B 1. - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 5
Mandag 19-04-21 19:00 Trelde G&I - Bramdrupdam GIF 8 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Lunderskov B. - Starup 0 - 2
Mandag 19-04-21 19:00 Fredericia KFUM - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 1 - 0
Mandag 19-04-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Dalby Gf - fodbold 6 - 3
Mandag 19-04-21 19:00 Jelling Fs - Farre IF 8 - 0
Mandag 19-04-21 19:00 Grejs-Dalen IK - Skibet IF - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 GGIF - fodbold - FB Fodbold 2 - Fodboldbaner 4 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Hover IF 2 +40 - BPI - fodbold 1 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad 3 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Sjølund - Engum U&I 2 - 2
Mandag 19-04-21 19:00 Team Had. Kfum - Smidstrup-Skærup 2 - 0
Mandag 19-04-21 19:00 Seest B. 2 - Taulov-Skærbæk 1 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Kolding B. vet. - FB-Fodbold 1 - fodbold - bane 1 6 - 4
Mandag 19-04-21 19:00 Vinding SF - Vejle B. - fodbold 0 - 0
Mandag 19-04-21 19:00 Hover IF 1 - Bjert IF 1 - 0
Mandag 19-04-21 19:00 Vejle Kammerater - Fredericia ff 1 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Gauerslund IF OB - Bredballe IF 5 - 1
Mandag 26-04-21 19:00 Vinding SF - Fredericia ff 3 - 1
Mandag 26-04-21 19:00 Vejle Kammerater - Kolding B. vet. 1 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Hover IF 1 - FB-Fodbold 1 3 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Bredballe IF - Vejle B. 0 - 3
Mandag 26-04-21 19:00 Bjert IF - Gauerslund IF OB 2 - 4
Mandag 26-04-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Engum U&I 0 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Sjølund - Seest B. 2 1 - 3
Mandag 26-04-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Team Had. Kfum - fodbold 5 - 1
Mandag 26-04-21 19:00 Grejs-Dalen IK - BPI - fodbold 7-mand bane 2 5 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Hover IF 2 +40 - Jelling Fs - fodbold 2 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 GGIF - fodbold - Farre IF - Fodboldbaner 1 - 1
Mandag 26-04-21 19:00 Give Fremad - Skibet IF - fodbold 0 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 FB Fodbold 2 - Ø. Nykirke IF - fodbold 1 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 Trelde G&I - VV United ( Vamdrup & Vejen) 1 - 3
Mandag 26-04-21 19:00 Fredericia KFUM - Seest B 1. - fodbold - bane 1 2 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 Lunderskov B. - Kolding If - Fodbold/old Boys 1 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Dalby Gf - Bramdrupdam GIF 2 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 Starup - Nr. Bjært S. IF 2 - 3
Mandag 03-05-21 19:00 Starup - Seest B 1. 3 - 0
Mandag 03-05-21 19:00 Fredericia KFUM - Trelde G&I - fodbold - bane 1 3 - 2
Mandag 03-05-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Dalby Gf - Fodboldbane 10 - 2
Mandag 03-05-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Lunderskov B. - fodbold 0 - 1
Mandag 03-05-21 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Nr. Bjært S. IF 1 - 2
Mandag 03-05-21 19:00 Farre IF - Ø. Nykirke IF 2 - 5
Mandag 03-05-21 19:00 FB Fodbold 2 - Jelling Fs - fodbold 0 - 1
Mandag 03-05-21 19:00 Hover IF 2 +40 - Grejs-Dalen IK - fodbold 1 - 0
Mandag 03-05-21 19:00 BPI - Give Fremad 1 - 3
Mandag 03-05-21 19:00 Engum U&I - Seest B. 2 - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 03-05-21 19:00 Team Had. Kfum - Sjølund 3 - 0
Mandag 03-05-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Smidstrup-Skærup - fodbold 2 - 2
Mandag 03-05-21 19:00 Bjert IF - Kolding B. vet. 3 - 2
Mandag 03-05-21 19:00 Vejle Kammerater - Vinding SF 1 - 1
NB!
Kamp udsat
Mandag 03-05-21 19:00 Fredericia ff - Bredballe IF - fodbold - bane 1
NB!
Kamp udsat
Mandag 03-05-21 19:00 Vejle B. - Hover IF 1 - fodbold
Mandag 03-05-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Gauerslund IF OB - fodbold 2 - 4
Mandag 10-05-21 19:00 Fredericia ff - Hover IF 1 - fodbold - bane 1
Mandag 10-05-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Vejle B. - fodbold
Mandag 10-05-21 19:00 Bjert IF - Vejle Kammerater
Mandag 10-05-21 19:00 Kolding B. vet. - Bredballe IF - fodbold - bane 1
Mandag 10-05-21 19:00 Vinding SF - Gauerslund IF OB - fodbold
Mandag 10-05-21 19:00 Seest B. 2 - Team Had. Kfum
Mandag 10-05-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Engum U&I - fodbold
Mandag 10-05-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Sjølund
Mandag 10-05-21 19:00 BPI - GGIF - fodbold
Mandag 10-05-21 19:00 Farre IF - Skibet IF
Mandag 10-05-21 19:00 FB Fodbold 2 - Hover IF 2 +40 - fodbold
Mandag 10-05-21 19:00 Jelling Fs - Give Fremad
Mandag 10-05-21 19:00 Grejs-Dalen IK - Ø. Nykirke IF - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 10-05-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Lunderskov B. - Fodboldbane
Mandag 10-05-21 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bramdrupdam GIF
Mandag 10-05-21 19:00 Starup - Fredericia KFUM
Mandag 10-05-21 19:00 Seest B 1. - Dalby Gf
Mandag 10-05-21 19:00 Trelde G&I - Nr. Bjært S. IF
Mandag 17-05-21 19:00 Starup - VV United ( Vamdrup & Vejen)
Mandag 17-05-21 19:00 Seest B 1. - Trelde G&I
Mandag 17-05-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Fredericia KFUM - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Dalby Gf
Mandag 17-05-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Lunderskov B. - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 FB Fodbold 2 - BPI - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 Jelling Fs - Grejs-Dalen IK
Mandag 17-05-21 19:00 Skibet IF - Hover IF 2 +40
Mandag 17-05-21 19:00 Farre IF - Give Fremad
Mandag 17-05-21 19:00 Ø. Nykirke IF - GGIF - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 Team Had. Kfum - Engum U&I
Mandag 17-05-21 19:00 Seest B. 2 - Smidstrup-Skærup
Mandag 17-05-21 19:00 Sjølund - Taulov-Skærbæk
Mandag 17-05-21 19:00 Bjert IF - Fredericia ff
Mandag 17-05-21 19:00 Kolding B. vet. - Vinding SF - fodbold - bane 1
Mandag 17-05-21 19:00 Vejle B. - Vejle Kammerater - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Bredballe IF - fodbold
Mandag 17-05-21 19:00 Gauerslund IF OB - Hover IF 1
Onsdag 26-05-21 19:00 Skibet IF - GGIF - fodbold
Mandag 31-05-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Team Had. Kfum
Mandag 31-05-21 19:00 Engum U&I - Sjølund - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 31-05-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Seest B. 2 - fodbold
Mandag 31-05-21 19:00 Hover IF 1 - Kolding B. vet.
Mandag 31-05-21 19:00 Fredericia ff - FB-Fodbold 1 - fodbold - bane 1
Mandag 31-05-21 19:00 Bjert IF - Vinding SF
Mandag 31-05-21 19:00 Bredballe IF - Vejle Kammerater
Mandag 31-05-21 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle B.
Mandag 31-05-21 19:00 GGIF - fodbold - Jelling Fs - Fodboldbaner
Mandag 31-05-21 19:00 BPI - Farre IF
Mandag 31-05-21 19:00 FB Fodbold 2 - Grejs-Dalen IK - fodbold
Mandag 31-05-21 19:00 Give Fremad - Hover IF 2 +40 - fodbold
Mandag 31-05-21 19:00 Ø. Nykirke IF - Skibet IF
Mandag 31-05-21 19:00 Lunderskov B. - Seest B 1.
Mandag 31-05-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Kolding If - Fodbold/old Boys - Fodboldbane
Mandag 31-05-21 19:00 Starup - Trelde G&I
Mandag 31-05-21 19:00 Dalby Gf - Fredericia KFUM
Mandag 31-05-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Bramdrupdam GIF - fodbold
Mandag 07-06-21 19:00 Lunderskov B. - Fredericia KFUM
Mandag 07-06-21 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Starup
Mandag 07-06-21 19:00 Bramdrupdam GIF - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold
Mandag 07-06-21 19:00 Trelde G&I - Dalby Gf
Mandag 07-06-21 19:00 Seest B 1. - Nr. Bjært S. IF
Mandag 07-06-21 19:00 GGIF - fodbold - Hover IF 2 +40 - Fodboldbaner
Mandag 07-06-21 19:00 Farre IF - FB Fodbold 2
Mandag 07-06-21 19:00 Skibet IF - BPI
Mandag 07-06-21 19:00 Grejs-Dalen IK - Give Fremad - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 07-06-21 19:00 Jelling Fs - Ø. Nykirke IF
Mandag 07-06-21 19:00 Hover IF 1 - Vejle Kammerater
Mandag 07-06-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Bjert IF - fodbold
Mandag 07-06-21 19:00 Vejle B. - Fredericia ff - fodbold
Mandag 07-06-21 19:00 Vinding SF - Bredballe IF - fodbold
Mandag 07-06-21 19:00 Kolding B. vet. - Gauerslund IF OB - fodbold - bane 1
Mandag 07-06-21 19:00 Engum U&I - Smidstrup-Skærup - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 07-06-21 19:00 Team Had. Kfum - Taulov-Skærbæk
Mandag 07-06-21 19:00 Seest B. 2 - Sjølund
Mandag 14-06-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Taulov-Skærbæk
Mandag 14-06-21 19:00 Sjølund - Team Had. Kfum
Mandag 14-06-21 19:00 Seest B. 2 - Engum U&I
Mandag 14-06-21 19:00 Vejle Kammerater - FB-Fodbold 1
Mandag 14-06-21 19:00 Kolding B. vet. - Vejle B. - fodbold - bane 1
Mandag 14-06-21 19:00 Vinding SF - Hover IF 1 - fodbold
Mandag 14-06-21 19:00 Bredballe IF - Bjert IF
Mandag 14-06-21 19:00 Fredericia ff - Gauerslund IF OB - fodbold - bane 1
Mandag 14-06-21 19:00 Hover IF 2 +40 - Farre IF - fodbold
Mandag 14-06-21 19:00 Jelling Fs - Skibet IF
Mandag 14-06-21 19:00 Grejs-Dalen IK - GGIF - fodbold - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 14-06-21 19:00 Give Fremad - FB Fodbold 2 - fodbold
Mandag 14-06-21 19:00 BPI - Ø. Nykirke IF
Mandag 14-06-21 19:00 Fredericia KFUM - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold - bane 1
Mandag 14-06-21 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF
Mandag 14-06-21 19:00 Trelde G&I - Lunderskov B.
Mandag 14-06-21 19:00 Dalby Gf - Starup
Mandag 14-06-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Nr. Bjært S. IF - Fodboldbane
Mandag 21-06-21 19:00 Sjølund - Smidstrup-Skærup
Mandag 21-06-21 19:00 Team Had. Kfum - Seest B. 2
Mandag 21-06-21 19:00 Engum U&I - Taulov-Skærbæk - fodbold 7-mand bane 2

Til toppen