Oldboys B - 11/M - Old Boys B - 11/m

Info

Turnering: DGI Sydvest Fodbold - Forårsturnering Oldboys 2021
Turneringsansvarlige
Jesper Møller Tlf: 20757778
Anne Bang Andersen Tlf: 79404471 / 29937557

Bemærkninger

HUSK - VIGTIGT:
Resultat skal indtastes på app´en "Mit DGI"
straks efter kampen.

Efter de første 7 kampe, fortsætter turneringen med yderligere 3 kampe i et slutspil, hvor top 4 mødes en ekstra gang og bund 4 mødes en ekstra gang.
Point fra de første 7 kampe tages med til de sidste 3 kampe.
Hvis to eller flere hold ender á point, er det indbyrdes opgør i slutspillet, der er afgørende.

Nr. 1 og 2 fra slutspil top 4 rykker op i A-rækken.
Nr. 3 og 4 fra slutspil bund 4 rykker ned i C-rækken.

Det er tilladt at have 2 spillere med under 32 år - der henvises til Fair Play i den sammenhæng.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47617

Stilling DGI Sydvest Fodbold - Forårsturnering Oldboys 2021
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Hold Kampe V U T Score Point
1. Tjæreborg IF 7 7 0 0 17-2 21
2. Gesten IF 7 5 1 1 16-5 16
3. FC Esbjerg 7 4 1 2 12-8 13
4. Jernved IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 3 1 3 9-8 10
5. Bække SF 7 2 1 4 7-14 7
6. Årre BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 2 1 4 9-13 7
7. Darum IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 1 2 4 5-12 5
8. Glejbjerg Sportsforening NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 0 1 6 3-16 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47617

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Fodbold - Forårsturnering Oldboys 2021
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 14-04-21 19:00 FC Esbjerg - Tjæreborg IF - Hal 1 1 - 2
Onsdag 14-04-21 19:00 Årre BK - Glejbjerg Sportsforening - Hal 1 3 - 0
Onsdag 14-04-21 19:00 Jernved IF - Bække SF 3 - 1
Onsdag 14-04-21 19:00 Darum IF - Gesten IF - Bane 1 1 - 1
Onsdag 21-04-21 19:00 Jernved IF - Glejbjerg Sportsforening 1 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 Tjæreborg IF - Årre BK 1 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 Bække SF - Darum IF - Fodboldbane 0 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 Gesten IF - FC Esbjerg - Hal 1 3 - 1
Onsdag 28-04-21 19:00 FC Esbjerg - Bække SF - Hal 1 2 - 1
Onsdag 28-04-21 19:00 Årre BK - Jernved IF - Hal 1 2 - 2
Onsdag 28-04-21 19:00 Tjæreborg IF - Gesten IF 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 28-04-21 19:00 Darum IF - Glejbjerg Sportsforening - Bane 1 3 - 0
Onsdag 05-05-21 19:00 Glejbjerg Sportsforening - FC Esbjerg - Hal 1 2 - 2
Onsdag 05-05-21 19:00 Bække SF - Tjæreborg IF - Fodboldbane 0 - 6
Onsdag 05-05-21 19:00 Jernved IF - Darum IF 3 - 0
Onsdag 05-05-21 19:00 Gesten IF - Årre BK - Hal 1 4 - 1
Onsdag 12-05-21 19:00 FC Esbjerg - Jernved IF - Hal 1 1 - 0
Onsdag 12-05-21 19:00 Årre BK - Darum IF - Hal 1 3 - 1
Onsdag 12-05-21 19:00 Glejbjerg Sportsforening - Tjæreborg IF 1 - 2
Onsdag 12-05-21 19:00 Gesten IF - Bække SF - Hal 1 3 - 0
Onsdag 19-05-21 19:00 Glejbjerg Sportsforening - Gesten IF - Hal 1 0 - 2
Onsdag 19-05-21 19:00 Bække SF - Årre BK - Fodboldbane 2 - 0
Onsdag 19-05-21 19:00 Jernved IF - Tjæreborg IF 0 - 1
Onsdag 19-05-21 19:00 Darum IF - FC Esbjerg - Bane 1 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 26-05-21 19:00 FC Esbjerg - Årre BK - Hal 1 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 26-05-21 19:00 Bække SF - Glejbjerg Sportsforening - Fodboldbane 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 26-05-21 19:00 Tjæreborg IF - Darum IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 26-05-21 19:00 Gesten IF - Jernved IF - Hal 1 3 - 0

Til toppen