Old Boys - 7-mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest Fodbold - Forårsturnering Oldboys 2021
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige

Bemærkninger

HUSK - VIGTIGT: Resultat skal indtastes på app´en "Mit DGI" straks efter kampen. Det er tilladt at have 1 spiller med under 32 år - der henvises til Fair play i den sammenhæng.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=111680

Komplet kampprogram


Old Boys - 7-mands

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 15-04-21 19:00 BK 89 Stalden - Grimstrup IF 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 15-04-21 19:00 FC Esbjerg - Starup IF - Hal 1 3 - 0
Torsdag 15-04-21 19:00 BK 07 Varde - Årre BK 0 - 3
Torsdag 15-04-21 19:00 Ølgod IF - Sønderris SK - Fodboldbane 1 - 5
Torsdag 15-04-21 19:00 Varde IF 2 - Spangsbjerg IF 1 - 4
Torsdag 22-04-21 19:00 Spangsbjerg IF - BK 07 Varde 2 - 0
Torsdag 22-04-21 19:00 Sønderris SK - BK 89 Stalden 3 - 4
Torsdag 22-04-21 19:00 Grimstrup IF - Varde IF 2 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 22-04-21 19:00 Årre BK - FC Esbjerg - Hal 1 3 - 0
Torsdag 22-04-21 19:00 Starup IF - Ølgod IF - Fodboldbane 3 - 1
Torsdag 29-04-21 19:00 BK 89 Stalden - Starup IF 1 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Torsdag 29-04-21 19:00 FC Esbjerg - Spangsbjerg IF - Hal 1 0 - 3
Torsdag 29-04-21 19:00 Grimstrup IF - Sønderris SK 0 - 1
Torsdag 29-04-21 19:00 Ølgod IF - Årre BK - Fodboldbane 2 - 6
Torsdag 29-04-21 19:00 Varde IF 2 - BK 07 Varde 1 - 1
Torsdag 06-05-21 19:00 Spangsbjerg IF - Ølgod IF 9 - 1
Torsdag 06-05-21 19:00 Sønderris SK - Varde IF 2 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 06-05-21 19:00 BK 07 Varde - FC Esbjerg 3 - 0
Torsdag 06-05-21 19:00 Årre BK - BK 89 Stalden - Hal 1 5 - 1
Torsdag 06-05-21 19:00 Starup IF - Grimstrup IF - Fodboldbane 2 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Torsdag 20-05-21 19:00 BK 89 Stalden - Spangsbjerg IF 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 20-05-21 19:00 Sønderris SK - Starup IF 3 - 0
Torsdag 20-05-21 19:00 Grimstrup IF - Årre BK 3 - 1
Torsdag 20-05-21 19:00 Ølgod IF - BK 07 Varde - Fodboldbane 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 20-05-21 19:00 Varde IF 2 - FC Esbjerg 3 - 0
Torsdag 27-05-21 19:00 Spangsbjerg IF - Grimstrup IF 7 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Torsdag 27-05-21 19:00 FC Esbjerg - Ølgod IF - Hal 1 0 - 3
Torsdag 27-05-21 19:00 BK 07 Varde - BK 89 Stalden 3 - 2
Torsdag 27-05-21 19:00 Årre BK - Sønderris SK - Hal 1 3 - 1
Torsdag 27-05-21 19:00 Starup IF - Varde IF 2 - Fodboldbane 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Torsdag 03-06-21 19:00 BK 89 Stalden - FC Esbjerg 3 - 0
Torsdag 03-06-21 19:00 Sønderris SK - Spangsbjerg IF 2 - 3
Torsdag 03-06-21 19:00 Grimstrup IF - BK 07 Varde 1 - 0
Torsdag 03-06-21 19:00 Ølgod IF - Varde IF 2 - Fodboldbane 2 - 4
Torsdag 03-06-21 19:00 Starup IF - Årre BK - Fodboldbane 1 - 5
Torsdag 10-06-21 19:00 Spangsbjerg IF - Starup IF 2 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Torsdag 10-06-21 19:00 FC Esbjerg - Grimstrup IF - Hal 1 0 - 3
Torsdag 10-06-21 19:00 BK 07 Varde - Sønderris SK 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Torsdag 10-06-21 19:00 Ølgod IF - BK 89 Stalden - Fodboldbane 3 - 0
Torsdag 10-06-21 19:00 Varde IF 2 - Årre BK 2 - 2
Tirsdag 15-06-21 19:00 Årre BK - Spangsbjerg IF 1 - 1
Onsdag 16-06-21 19:00 BK 89 Stalden - Varde IF 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 16-06-21 19:00 Sønderris SK - FC Esbjerg 3 - 0
Onsdag 16-06-21 19:00 Grimstrup IF - Ølgod IF 5 - 5
Torsdag 24-06-21 19:00 Starup IF - BK 07 Varde - Fodboldbane 8 - 0

Til toppen