Hverdagsfloorball 3-mands

Turneringsinfo

Turnering: Hverdagsfloorball 3-mands
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591

Række / Puljeoversigt

Senior Kvinder
FFK -Vanløse
35+ Kvinder
Midt og Vestsjælland, runde 1 Stevns Floorball Klub - Skælskør Eagles Floorball - TFB-Ladies - Osted Power Ladies - HG/Næstved - Farmers damer
Midt/øst Jylland, runde 1 Oldstars ÅFK - Viborg Saints 1 - Viborg Saints 2 - Havndal Fitness Kvinder
Midt/øst Jylland, runde 2 Oldstars ÅFK - Viborg Saints 1 - Viborg Saints 2 - Havndal Fitness Kvinder - Haubro Tigers
Midt og Vestsjælland, runde 2 Stevns Floorball Klub - Skælskør Eagles Floorball - TFB-Ladies - Osted Power Ladies - HG/Næstved - Farmers damer
Senior Herrer
Storkøbenhavn, pulje 1 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC, Herre 5 - Hvidovre Attack FC 3
Nord/Midt Sjælland Team Twieback - Willads og co. HFT - GOF - Uvelse Floorball
Storkøbenhavn og nordsjælland, runde 2 Hvidovre Attack FC, Herre 5 - Hvidovre Attack FC 3 - Team Twieback - Willads og co. HFT - GOF - Uvelse Floorball
50+ Herrer
Nordsjælland/Storkøbenhavn Helsingør FT - Rødovre FC - Park Hockey
Nordsjælland/Storkøbenhavn runde 2 Helsingør FT - Rødovre FC - Park Hockey - Holbæk Bombers
Rudkøbing Ravens - FK Odsherred Floorball
35+ Herrer
Storkøbenhavn, pulje 1, runde 1 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 5 - Hvidovre Attack FC Motion - Rødovre FC - Vallensbæk motion
Storkøbenhavn, pulje 2, runde 2 Hvidovre Attack FC 4 - Virum Floorball Klub - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Idrætsforening Ahorn
Nordsjælland pulje 1, runde 2 Ølsted IF Floorball - Søllerød Floorball Klub - HFC Seals - Petit rouge - Helsingør FT 3
Sydsjælland, pulje 1 Tårnborg Towers 2 - Skælskør Eagles Floorball - Cowboys - Suså Mighty Dogs 1 - TFK-Men
Sydsjælland, pulje 2 Tårnborg Towers 1 - Stevns Floorball - HG/Næstved - Haslev Kfum´s Idrætsforening - TSG Floorball Fighters - Suså Mighty Dogs 2
Nordjylland, pulje 1, runde 1 Fr. havn Blackhawks 1 - Fr. havn Blackhawks 2 - Haubro Tigers - VHG Floorball 1 - Havndal Fitness Herre - VHG Floorball 2
Fyn, pulje 1, runde 1 Rudkøbing Ravens - BGF floorball - DSIO - Odense floorball - FS Green Swans - Morud Floorball, kvinder
Midt/øst Jylland, runde 1 KLG 1 - KLG 2 - Herning Pirates - ÅFK 2.Herre - Floorball Horsens
Midt/øst Jylland, runde 2 KLG 1 - KLG 2 - Herning Pirates - ÅFK 2.Herre - Floorball Horsens - Mørke IF
Sydsjælland, pulje 1, Runde 2 Stevns Floorball - HG/Næstved - Skælskør Eagles Floorball - TSG Floorball Fighters - Suså Mighty Dogs 2
Sydsjælland, pulje 2, Runde 2 Tårnborg Towers 1 - Tårnborg Towers 2 - Haslev Kfum´s Idrætsforening - Cowboys - Suså Mighty Dogs 1 - TFK-Men
Fyn, pulje 1, runde 2 Rudkøbing Ravens - BGF floorball - DSIO - Odense floorball - FS Green Swans - Morud Floorball, kvinder
Nordjylland, pulje 1, runde 2 Fr. havn Blackhawks 1 - Fr. havn Blackhawks 2 - Haubro Tigers - VHG Floorball 1 - Havndal Fitness Herre - VHG Floorball 2
Storkøbenhavn, pulje 1, runde 2 Hvidovre Attack FC 4 - Hvidovre Attack FC Motion - Rødovre FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 2
Storkøbenhavn, pulje 2, runde 2 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 5 - Virum Floorball Klub - Vallensbæk motion - Idrætsforening Ahorn
Jægerspris UFC - Cowboys - FCKC

Til toppen