Indendørsturnering for børn 2021/2022

Turneringsinfo

Turnering: Indendørsturnering for børn 2021/2022
Turneringsansvarlige
Maja Skov Tlf: 79404809 / 79404809
Rasmus Mortensen Tlf: 79404839 / +4521158554
Dokumenter
Invitation Reglement

Bemærkninger

Datoer for finalestævner 2022 6. februar for U10 – U16 piger og drenge 5. eller 6. marts for U8 - U9 Programmer og oplysning om spillested sendes ud senest 14 dage før stævnedatoen.

Række / Puljeoversigt

U8 drenge C
Pulje 1 Dianalund IF - Benløse Idrætsforening - Slagelse B&I (B) - B 73, Slagelse 1 - B 73, Slagelse 2 - B 73, Slagelse 3
Vemmelev (B) - Ledig plads
U8 drenge D
Pulje 1 Knabstrup IF (kan ikke stille hold d. 16.01) - Hørve IF 1 (C) - Hørve IF 2 (C) - Fårevejle BK (Kan ikke stille hold d. 16.01.22) - Fk Odsherred - Svinninge If (kan ikke stille hold d. 16.01.22)
Pulje 2 Stenlille 1 - Dianalund IF 2 - Mørkøv IF - Vemmelev BK - FK Sorø Freja 1 - Ledig plads
Pulje 3 Stillinge Idrætsforening - Hashøj If (Kan ikke stille hold d. 23.01) - Skælskør B&i - Vestermose If - Fuglebjerg If - FK Sorø Freja 2
B 73, Slagelse
U9 drenge B - 2. kl.
Pulje 1 Såby Fodbold - Mørkøv IF U9 Ø - FC Storebælt 2 - Kværkeby IF - B 73, Slagelse 1 - Benløse IF
U9 drenge C - 2. kl.
Pulje 1 Vipperød - Fk Odsherred - Tuse IF - Benløse IF - Asnæs BK 1
Pulje 2 Dianalund If - Skælskør B&I - Boeslunde - B 73, Slagelse 2 - B 73, Slagelse 1
Ledig plads - Asnæs BK 2
U9 drenge D - 2. kl.
Pulje 1 Jyderup Boldklub 1 (stiller ikke 16/1) - Jyderup Boldklub 2 (stiller ikke 16/1) - Asnæs boldklub - Tuse IF 1 - Gislinge BK
Pulje 2 Såby Fodbold - Mørkøv IF U9 B - Lynge-Broby If - Tuse IF 2 - Skælskør B&I
Ledig plads
U10 drenge B - 3. kl.
Pulje 1 Mørkøv IF U-10 - FK Sorø Freja - Asnæs BK - Tuse IF - Jernløse BK
Ledig plads
U10 drenge C - 3. kl.
Pulje 1 Hørve IF - Lynge-Broby IF - Dianalund If - FC Storebælt - St. Merløse - Tuse IF
U10 piger C - 3. kl.
Pulje 1 Løve - Tuse IF 1 - Tuse IF 2 - Ledig plads - Ledig plads
Pulje 2 Lynge-Broby IF - Benløse IF 1 - Benløse IF 2 - Ledig plads - Gislinge BK
B 73, Slagelse 1 - B 73, Slagelse 2 - B 73, Slagelse 1 - B 73, Slagelse 2
U10 drenge D - 3. kl.
Pulje 1 Stillinge IF - Vestermose If U10 - Gislinge - Kundby IF - Svinninge Idrætsforening (kan ikke stille hold d. 9.01.22) - Tuse IF
U11 drenge B - 4. kl.
Pulje 1 Dianalund IF - Holbæk stiller hold den 16/1 i stedet for FC Storebælt 1 - St. Merløse - Tuse IF 1 - Ledig plads
Tuse IF 2
U11 drenge C - 4. kl.
Pulje 1 Mørkøv IF - Holbæk stiller hold den 16/1 i stedet for FC Storebælt - Gevninge - Tuse IF - Boeslunde Boldklub
U11 piger C - 4. kl.
Pulje 1 Mørkøv IF - Dianalund If - Jyderup Boldklub - Roskilde Boldklub - Tuse IF 1 - Tuse IF 2
U11 drenge D - 4. kl.
Pulje 1 Jyderup Boldklub 1 (Kan ikke stille hold d. 16.01) - Jyderup Boldklub 2 (Kan ikke stille hold d. 16.01) - Gevninge IF - Svinninge IF - Fk Odsherred
Pulje 2 Dianalund If - Stillinge IF - Stenlille If - Benløse IF - Ledig plads
Ledig plads
U12 drenge B - 5. kl.
Pulje 1 Dianalund IF - Jyderup Boldklub 1 (Kan ikke stille hold d. 16.01) - Jyderup Boldklub 2 (Kan ikke stille hold d. 16.01) - Gevninge - Hg Fodbold
Holbæk B&I
U12 drenge C - 5. kl.
Pulje 1 Lynge-Broby IF 1 - Dianalund If - Hg Fodbold - Sørby Fodbold - Lynge-Broby IF 2
Pulje 2 Gislinge Boldklub - U12 1 - Gislinge Boldklub - U12 2 - Tuse IF - Gevninge - Fk Odsherred
Ledig plads - Ledig plads
U12 piger C - 5. kl.
Pulje 1 FC Storebælt (kan ikke stille holde den 16/1 og heller ikke til finale) - St. Merløse - Kirke Helsinge IF (kan ikke stille hold den 16/1-2022) - Tuse IF - Fårevejle BK - Ledig plads
Greve Fodbold
U12 drenge D - 5. kl.
Pulje 1 Hørve IF - Hashøj If (Kan ikke stille hold d. 09.01.22) - Vestermose If (Kan ikke stille hold d. 6.02.22) - Tuse IF - Ruds-Vedby IF
Ledig plads
U13/14 drenge CD
Pulje 1 Stenlille If - FC Storebælt 1 - Gislinge U13 1 (Kan ikke stille hold d. 9.01.22) - Gislinge U13 2 - Hashøj If (Kan ikke stille hold d. 09.01.22) - Sørby Fodbold - Fuglebjerg IF
U13 piger BC
Pulje 1 Stenlille If - Mørkøv IF (Kan ikke stille hold 16/1) - Skælskør B&i (Kan ikke stille hold 16/1) - Jyderup Boldklub - Svinninge IF (kan ikke stille hold d. 16.01.22) - Tuse IF - Gevninge IF
U14/15 piger C
Pulje 1 Stenlille Idrætsforening - FC Storebælt 1 (kan ikke stille den 16/1) - FC Storebælt 2 - Kirke Helsinge - Tuse IF 1 - Tuse IF 2
U14/U15 Drenge A/B
Pulje 1 Boeslunde - HG Fodbold Blå - Hg Fodbold Rød - Tuse IF
U15 Drenge C - 8. kl.
Pulje 1 Ørslev Bjerge IF - Jernløse Bk 1 - Jernløse Bk 2 - Ruds-Vedby - Kr. Helsinge IF - Tuse IF
U14/15 piger B
Pulje 1 Mørkøv IF (Kan ikke stille hold d. 16.01.22) - Lynge-Broby If 1 - Lynge-Broby If 2 - Tuse IF 1 - Tuse IF 2 - Kr. Helsinge
U16-U17 drenge B
Pulje 1 Ringsted If 1 (A) - Ringsted IF 2 - Fårevejle 1 - Kr.Hyllinge IF - Høng GF - Tuse IF
U16-U17 drenge BC
Pulje 1 Fårevejle 2 - St. Merløse - Boeslunde BK (Kan ikke stille hold d. 06.02.22) - Kr.Hyllinge IF - Høng GF - Tuse IF

Til toppen