DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021

Turneringsinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 79404346
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Velkommen til DGI Midtjyllands Fodboldturnering i efteråret 2021. I oversigten kan I finde de forskellige rækker og hold, som deltager i de forskellige årgange i turneringen. Under de forskellige rækker kan I finde informationer om de forskellige puljer og hvordan de er tænkt gennemført. For spørgsmål vedr. turneringen kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fodboldsæson til alle! #sætglædenispil

Række / Puljeoversigt

U7 drenge - 0. kl. 3m - uge 38
Pulje 11 Engesvang B. 1 (mix) - Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 (mix) - SIFolinos-Silkeborg IF 2
Pulje 12 GFG Voel - Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 2 (mix) - Funder GF 2
Pulje 13 Gjessø UF - Lemming IF (mix) - SIFolinos-Silkeborg IF 1 - Funder GF 1
Pulje 14 Gl. Rye IF 1 (mix) - Gl. Rye IF 2 (mix) - Fårvang IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 3
U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11 ØBG Balle 1 - ØBG Balle 2 - ØBG Balle (U7) - Silkeborg KFUM - IF Centrum
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - Resenbro UIF - ØBG Silkeborg 1 - Funder GF 1
Pulje 12 ØBG Silkeborg 2 - Funder GF 2 - Ry Fodbold
U10 piger - 3. kl. 5m - efter ombrydning
Pulje 11 Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 1 - Funder GF
Pulje 12 Fårvang IF, disp - Mariehøj KS 2 - Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 2
Pulje 13 Gl. Rye IF - Them GF - ØBG Silkeborg 3
U11 drenge - 4. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg (U10) - ØBG Silkeborg 1
Pulje 12 Sorring-Voel 1 - Gl. Rye IF 1 - IF Centrum - Virklund B.
Pulje 13 Fårvang IF, disp - ØBG Silkeborg 2 - Gødvad GIF
Pulje 14 Bryrup IF - Sorring-Voel 2 - Funder GF
Pulje 15 Gl. Rye IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Thorning IF, disp
U12 piger - 5. kl. 8m
Pulje 11 HA85 - Mariehøj KS 1, disp - Virklund B. - ØBG Silkeborg - Gødvad GIF - Sportsklub LR 2018, disp - Mariehøj KS 2, disp
U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Buskelund 1 - ØBG Buskelund 2 - SIFolinos - Silkeborg IF - Gødvad G&IF 1
Pulje 12 GFG Voel (mix) - HA85 1 (mix) - Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 - ØBG Balle 1 - Gødvad G&IF 2
Pulje 13 HA85 2 (mix) - Mariehøj KS 2 - Sorring-Toustrup IF - Thorning IF - ØBG Balle 2 - Funder GF 1
Pulje 14 FK 73 (mix) - Grauballe UGF, disp - IF Centrum - Funder GF 2
U9 drenge - 2. kl 5m - efter ombrydning
Pulje 11 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Funder GF
Pulje 12 Gjern IF 1, disp - Them GF - Virklund B - ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 2
Pulje 13 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF 1 - Resenbro UIF - Mariehøj KS 1 - ØBG Balle 2 - ØBG Buskelund 2
Pulje 14 Fårvang IF - Lemming IF (mix) - ØBG Buskelund 3 - SIFolinos - Silkeborg IF 3 - Gødvad GIF - Gl. Rye IF 2
Pulje 15 Gjessø UF - Mariehøj KS 2 - Sorring-Voel - Engesvang Boldklub (mix) - Gjern IF 2, disp
U10 drenge - 3. kl. 5m - efter ombrydning
Pulje 11 - B-niveau Bryrup IF 1, disp - HA85 1 - Mariehøj KS 1 - Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 1 - Gødvad GIF
Pulje 12 - BC-niveau Bryrup IF 2, disp - HA85 2 - Mariehøj KS 3 - Thorning IF - Engesvang B. - Funder GF 1
Pulje 13 - BC-niveau FK 73, disp - Sorring-Voel 1 - Grauballe UGF - IF Centrum - Them GF 1 - ØBG Silkeborg 2
Pulje 14 - C-niveau Silkeborg KFUM - Sorring-Voel 2 - Gjessø UF - Lemming IF - ØBG Silkeborg 3 - Funder GF 2
Pulje 15 - C-niveau Sorring-Voel 3 - Gl. Rye IF - Fårvang IF - Resenbro UIF - Mariehøj KS 4 - Them GF 2
U11 piger - 4. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Silkeborg KFUM 1 - Silkeborg KFUM 2 - Fårvang IF, disp
Pulje 12 IF Centrum, disp - Sejs-Svejbæk IF - Funder GF
U11 drenge - 4. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - Grauballe UGF - Them GF - Engesvang B. - Gødvad GIF
U11 piger - 4. kl. 5m - efter ombrydning
Pulje 11 Bryrup IF, disp - Virklund B. 1 - Engesvang B - Gødvad GIF, disp
U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Silkeborg KFUM (U11) - Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF - Ry Fodbold
Pulje 12 Silkeborg KFUM, disp - Resenbro UIF, disp - ØBG Silkeborg 2
Pulje 13 EIF/NSG, disp - Bryrup IF, disp - Lemming IF, disp
Pulje 14 Sorring-Voel - Mariehøj KS 3 - Thorning IF - ØBG Silkeborg 3
Pulje 15 Gjern IF, disp - Gødvad GIF 2 - Funder GF, disp - Gjessø UF (mix)
HA85
U12 piger - 5. kl. 8m - uge 40
Pulje 11 Virklund B. - Sportsklub LR 2018, disp
U12 piger - 5. kl. 8m - uge 41
Pulje 11 HA85 - Gødvad GIF
Pulje 12 ØBG Silkeborg - Sportsklub LR 2018, disp
U13 drenge - 6 kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 Sorring-Voel - Gødvad GIF 1 - Mariehøj KS
Pulje 12 Virklund B. - Ry Fodbold - Engesvang B.
Pulje 13 Gødvad GIF 2 - Fårvang IF - Sejs-Svejbæk IF 2 - Sportsklub LR 2018, disp
Pulje 14 FK 73, disp - Gl. Rye IF - ØBG Silkeborg
U13 piger - 6 kl. 8m - efter ombrydning
Pulje 11 FC Silkeborg 1 (HA85) - IF Centrum, disp - Sejs-Svejbæk IF - FC Silkeborg 2 (ØBG)
Pulje 12 Sorring-Voel, disp - Lemming IF, disp - Virklund B. - Ry Fodbold 1
Pulje 13 Thorning IF - Ry Fodbold 2 - Funder GF, disp
U14 drenge - 7.kl. 8m/9m
Pulje 11 Bryrup IF, disp - Gjern IF, disp. - Lemming-Grauballe, disp - FC Silkeborg - Them GF - Thorning IF, disp

Til toppen