Senior oldboys +40, 11- mands - forår 2022 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Udendørsturnering fodbold forår 2022 - Senior
Turneringsansvarlige
Jesper Eskildsen Tlf: 79404381 / 23627416
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

+40 11 mands 2022 33 hold spiller med i foråret 2022. Holdene fordeles i puljerne således: Superliga - 8 hold 1.div Nord - 9 hold (et hold er oversidder i hver spillerunde) 1.div Syd - 8 hold 2.div - 8 hold I 8 holds puljerne møder alle holdene hinanden en enkelt gang i ugerne 14-21 (-uge 16), herfra ombrydes de enkelte puljer til 4 hold puljer, placering 1-4 og 5-8, hvori der spiller i ugerne 22-25 (-23) I puljen med 9 hold spiller alle mod alle en enkelt i ugerne 14-25 (-15,16, 23) Efter sidste spillerunde i uge 25 laves der op og nedrykning efter de normale procedure, se nedenfor. Procedure for op- og nedrykning: De to lavstplacerede hold i Superligaen efter slutspillet rykker ned i 1. Division. Nr. 1 i 1. Division Syd og Nr. 1 i 1. Division Nord rykker op i Superligaen. Det lavstplacerede hold i henholdsvis 1. Division Syd og 1. Division Nord, rykker ned i 2. Division. Nr. 1 og Nr. 2 i 2. Division, rykker op i 1. Division. Der spilles forventeligt i nye puljer i efteråret fra uge 32. For spørgsmål til rækken kontakt Jesper Eskildsen, DGI Midtjylland, 79404381, jesper.eskildsen@dgi.dk God sæson til Jer! #Sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=116189

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands - forår 2022

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 04-04-22 18:30 Skodborg IF - Farre IF 5 - 0
Mandag 04-04-22 19:00 Læborg GU - Smidstrup-Skærup IF - Fodboldbane 2 - 4
Mandag 04-04-22 19:00 Lunderskov B. - Sjølund IF 3 - 3
Mandag 04-04-22 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Jelling Fs 3 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Bredballe IF - Vejle Kammeraterne 3 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Give Fremad - FB Fodbold - fodbold 1 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Hover IF 1 - Ø. Nykirke IF 4 - 3
Mandag 04-04-22 19:00 Starup - BPI 0 - 4
Mandag 04-04-22 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Dalby GF - fodbold 0 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Fredericia KFUM - Seest B 1. - fodbold - bane 1 0 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Bjert IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 3 - 1
Mandag 04-04-22 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle B. 0 - 3
Mandag 04-04-22 19:00 Hover IF 2 +40 - Fredericia ff - fodbold 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 04-04-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Engum U&I - fodbold 3 - 0
Mandag 04-04-22 20:00 Vinding SF - Nr. Bjært S. IF 2 - 0
Mandag 11-04-22 19:00 Dalby GF - Fredericia KFUM 2 - 3
Mandag 11-04-22 19:00 BPI - Taulov-Skærbæk IF 3 - 2
Mandag 11-04-22 19:00 Seest B 1. - Bjert IF 0 - 2
Mandag 11-04-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - Gauerslund IF OB 3 - 2
Mandag 11-04-22 19:00 Jelling Fs - Vinding SF 1 - 1
Mandag 11-04-22 19:00 Vejle B. - Hover IF 2 +40 - fodbold 2 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 11-04-22 19:00 Engum U&I - Skodborg IF - fodbold 7-mand bane 2 0 - 3
Mandag 11-04-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Lunderskov B. 1 - 0
Mandag 11-04-22 19:35 Kolding If - Fodbold/old Boys - Starup 4 - 1
Mandag 18-04-22 19:00 Fredericia ff - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 2 - 1
Tirsdag 19-04-22 19:00 GGIF - fodbold - Skibet IF - Fodboldbaner 2 - 4
Tirsdag 19-04-22 19:00 Farre IF - Læborg GU 3 - 2
Tirsdag 19-04-22 19:00 Sjølund IF - Bramdrupdam GIF 0 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Give Fremad - Grejs-Dalen IK 1 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Hover IF 1 - FB Fodbold 2 - 0
Mandag 25-04-22 19:00 Skibet IF - Bredballe IF 0 - 2
Mandag 25-04-22 19:00 GGIF - fodbold - Ø. Nykirke IF - Fodboldbaner 5 - 4
Mandag 25-04-22 19:00 Starup - Seest B 1. 0 - 4
Mandag 25-04-22 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Fredericia KFUM - fodbold 1 - 0
Mandag 25-04-22 19:00 BPI - Kolding If - Fodbold/old Boys 5 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Bjert IF - Dalby GF 1 - 0
Mandag 25-04-22 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vejle B. 3 - 2
Mandag 25-04-22 19:00 Vinding SF - Gauerslund IF OB - fodbold 5 - 2
Mandag 25-04-22 19:00 Jelling Fs - Fredericia ff 1 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Hover IF 2 +40 - Nr. Bjært S. IF - fodbold 3 - 2
Mandag 25-04-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup IF - fodbold 2 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Skodborg IF - Læborg GU - Hal 1 6 - 0
Mandag 25-04-22 19:00 Engum U&I - Sjølund IF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Lunderskov B. - Farre IF 4 - 2
Mandag 02-05-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad 4 - 4
Mandag 02-05-22 19:00 FB Fodbold - GGIF - fodbold - fodbold 3 - 0
Mandag 02-05-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Bredballe IF - fodbold 7-mand bane 2 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 02-05-22 19:00 Dalby GF - Starup 3 - 0
Mandag 02-05-22 19:00 Seest B 1. - BPI 0 - 1
Mandag 02-05-22 19:00 Fredericia KFUM - Bjert IF - fodbold - bane 1 1 - 2
Mandag 02-05-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 3
Mandag 02-05-22 19:00 Vejle B. - Jelling Fs - fodbold 3 - 1
Mandag 02-05-22 19:00 Gauerslund IF OB - Hover IF 2 +40 5 - 0
Mandag 02-05-22 19:00 Fredericia ff - Vinding SF - fodbold - bane 1 0 - 4
Mandag 02-05-22 19:00 Farre IF - Bramdrupdam GIF 0 - 0
Mandag 02-05-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Engum U&I 2 - 1
Mandag 02-05-22 19:00 Læborg GU - Lunderskov B. - Fodboldbane 2 - 6
Mandag 02-05-22 19:00 Sjølund IF - Skodborg IF 0 - 2
Mandag 02-05-22 19:35 Kolding If - Fodbold/old Boys - Taulov-Skærbæk IF 1 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 FB Fodbold - Vejle Kammeraterne - fodbold 0 - 2
Mandag 09-05-22 19:00 Skibet IF - Grejs-Dalen IK 3 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 Bredballe IF - Ø. Nykirke IF 3 - 2
Mandag 09-05-22 19:00 Give Fremad - Hover IF 1 - fodbold 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 09-05-22 19:00 Vinding SF - Hover IF 2 +40 - fodbold 3 - 0
Mandag 09-05-22 19:00 Jelling Fs - Nr. Bjært S. IF 3 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 Fredericia ff - Vejle B. - fodbold - bane 1 0 - 2
Mandag 09-05-22 19:00 Starup - Fredericia KFUM 2 - 4
Mandag 09-05-22 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Bjert IF - fodbold 3 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 BPI - Dalby GF 4 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Læborg GU - fodbold 3 - 0
Mandag 09-05-22 19:00 Skodborg IF - Lunderskov B. - Hal 1 2 - 1
Mandag 09-05-22 19:00 Engum U&I - Farre IF - fodbold 7-mand bane 2 7 - 2
Mandag 09-05-22 19:00 Sjølund IF - Smidstrup-Skærup IF 1 - 5
Mandag 09-05-22 19:30 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Gauerslund IF OB 1 - 1
Mandag 09-05-22 19:35 Kolding If - Fodbold/old Boys - Seest B 1. 4 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Bredballe IF - Hover IF 1 1 - 2
Mandag 16-05-22 19:00 Skibet IF - FB Fodbold 3 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Vejle Kammeraterne 4 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Grejs-Dalen IK - GGIF - fodbold - fodbold 7-mand bane 2 5 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - Fredericia ff 1 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Vejle B. - Vinding SF - fodbold 1 - 0
Mandag 16-05-22 19:00 Gauerslund IF OB - Jelling Fs 1 - 2
Mandag 16-05-22 19:00 Hover IF 2 +40 - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold 2 - 1
Mandag 16-05-22 19:00 Dalby GF - Kolding If - Fodbold/old Boys 1 - 4
Mandag 16-05-22 19:00 Seest B 1. - Taulov-Skærbæk IF 2 - 2
Mandag 16-05-22 19:00 Fredericia KFUM - BPI - fodbold - bane 1 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 16-05-22 19:00 Bjert IF - Starup 3 - 0
Mandag 16-05-22 19:00 Farre IF - Sjølund IF 5 - 2
Mandag 16-05-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Skodborg IF 1 - 3
Mandag 16-05-22 19:00 Læborg GU - Engum U&I - Fodboldbane 6 - 3
Mandag 16-05-22 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF 2 - 3
Torsdag 19-05-22 19:30 Vejle Kammeraterne - Skibet IF 1 - 1
Mandag 23-05-22 19:00 FB Fodbold - Bredballe IF - fodbold 2 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 Vejle Kammeraterne - Grejs-Dalen IK 2 - 2
Mandag 23-05-22 19:00 Skibet IF - Give Fremad 5 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 GGIF - fodbold - Hover IF 1 - Fodboldbaner 4 - 2
Mandag 23-05-22 19:00 Vejle B. - Nr. Bjært S. IF - fodbold 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 23-05-22 19:00 Jelling Fs - Hover IF 2 +40 3 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 Fredericia ff - Gauerslund IF OB - fodbold - bane 1 0 - 1
Mandag 23-05-22 19:00 Starup - Taulov-Skærbæk IF 0 - 1
Mandag 23-05-22 19:00 Seest B 1. - Dalby GF 2 - 2
Mandag 23-05-22 19:00 BPI - Bjert IF 1 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Skodborg IF - fodbold 0 - 4
Mandag 23-05-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Farre IF 1 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 Engum U&I - Lunderskov B. - fodbold 7-mand bane 2 3 - 2
Mandag 23-05-22 19:00 Sjølund IF - Læborg GU 1 - 1
Mandag 23-05-22 19:30 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vinding SF 0 - 4
Mandag 23-05-22 19:35 Kolding If - Fodbold/old Boys - Fredericia KFUM 2 - 1
Mandag 30-05-22 19:00 Hover IF 1 - Vejle Kammeraterne 1 - 1
Mandag 30-05-22 19:00 FB Fodbold - Grejs-Dalen IK 1 - 2
Mandag 30-05-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Skibet IF 1 - 1
Mandag 30-05-22 19:00 GGIF - fodbold - Give Fremad - Fodboldbaner 2 - 4
Mandag 13-06-22 19:00 Hover IF 1 - Skibet IF 1 - 2
Mandag 13-06-22 19:00 Give Fremad - Bredballe IF - fodbold 2 - 0
Mandag 13-06-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Ø. Nykirke IF - fodbold 7-mand bane 2 7 - 1
Mandag 13-06-22 19:00 Vejle Kammeraterne - GGIF - fodbold 3 - 0
Mandag 20-06-22 19:00 Vejle Kammeraterne - Give Fremad 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-06-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Hover IF 1 - fodbold 7-mand bane 2 3 - 0
Mandag 20-06-22 19:00 Ø. Nykirke IF - FB Fodbold 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-06-22 19:00 Bredballe IF - GGIF - fodbold 3 - 0

Til toppen