Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Turnering
Info
Oversigt
DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2016
Turneringsinfo
Turnering:
DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2016
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Turneringsinfo
Turneringsinformation
Bemærkninger
Indberetning af resultater: http://mobilresultater.dgi.dk
Række / Puljeoversigt
U6 mix - 3 mands
Pulje 11
ØBG Balle 1
-
ØBG Balle 2
-
Funder GF 1
-
Engesvang B
-
Sejs-Svejbæk IF
Pulje 12
Sorring-T. IF
-
Grauballe UGF 1
-
ØBG Buskelund
-
Resenbro UIF 1
-
Resenbro UIF 2
Pulje 13
Silkeborg KFUM
-
Bryrup IF
-
ØBG Balle 3
-
ØBG Balle 4
-
ØBG Buskelund 2
U7 drenge - 0. kl. 3m
Pulje 11
Resenbro UIF 1
-
Gl. Rye IF 1
-
Gl. Rye IF 2
-
Bryrup IF
Pulje 12
Resenbro UIF 2
-
Silkeborg KFUM
-
GFG Voel 1
-
GFG Voel 2
U7 drenge - 0. kl. 5m
Pulje 11
Virklund B
-
ØBG Balle1
-
Mariehøj IF 1
-
Gødvad GIF 1
-
ØBG Buskelund 1
Pulje 12
Sejs-Svejbæk IF 1
-
ØBG Balle 2
-
Thorning IF
-
HA85 1
-
Gødvad GIF 2
Pulje 13
Engesvang B 1
-
Engesvang B 2
-
Funder GF
-
Ikast FS 1
Pulje 14
Sejs-Svejbæk IF 2
-
Grauballe UGF
-
Gødvad GIF 3
-
ØBG Buskelund 2
-
Sorring-T. IF
Pulje 15
Sejs-Svejbæk IF 3
-
Lemming IF
-
IF Centrum
-
HA85 2
-
ØBG Buskelund U6
Pulje 16
ØBG Balle 3
-
Silkeborg KFUM
-
Ikast FS 2
-
HA85 3
-
HA85 4
U8 drenge - 1. kl. 5m
Pulje 11
Grauballe UGF 1
-
Mariehøj IF 1
-
Engesvang B
-
HA85 1
-
Sejs-Svejbæk IF 1
-
Silkeborg IF 1
Pulje 12
Sejs-Svejbæk IF 2
-
ØBG Balle 1
-
ØBG Buskelund 2
-
Gødvad GIF 1
-
HA85 2
-
GFG Voel 1
-
Sorring-T. IF
-
Bryrup IF
Pulje 13
Sejs-Svejbæk IF 3
-
ØBG Balle 2
-
Gødvad GIF 2
-
Gødvad GIF 3
-
HA85 3
-
HA85 4
-
Virklund B 1
-
Vinderslev IF Disp.
Pulje 14
Sejs-Svejbæk IF 4
-
Silkeborg IF 2
-
Mariehøj IF 2
-
ØBG Buskelund 3
-
Resenbro UIF
-
Lemming IF 1
-
Lemming IF 2
-
Sejs-Svejbæk IF 5
Pulje 15
FK 73
-
Grauballe UGF 2
-
Gødvad GIF 4
-
Funder GF
-
GFG Voel 2
-
Thorning IF 1
-
Gjern IF
-
Thorning IF 2
Virklund B 2
-
ledig plads
U9 drenge - 2. kl 5m
Pulje 11
Mariehøj IF 1
-
HA85 1
-
HA85 2
-
Gjern IF
-
ØBG Buskelund 1
Pulje 12
Bryrup IF 1
-
Sorring-T. IF 1
-
Funder GF 1
-
Virklund B
-
Mariehøj IF 2
-
Sejs-Svejbæk IF 1
Pulje 13
HA85 3
-
HA85 4
-
Resenbro UIF
-
ØBG Buskelund 2
-
GFG Voel 1
-
GFG Voel 2
-
Thorning IF 1
-
Gødvad GIF 1
Pulje 14
FK 73
-
ØBG Balle 1
-
ØBG Balle 2
-
Bryrup IF 2
-
Sejs-Svejbæk IF 2
-
Gødvad GIF 2
Pulje 15
Engesvang B 1
-
IF Centrum
-
Sejs-Svejbæk IF 3
-
Gjessø UF
-
Silkeborg KFUM
-
Thorning IF 2
U10 drenge - 3. kl. 8m
Pulje 11
Silkeborg KFUM 1
-
Gødvad GIF
-
Sejs-Svejbæk IF 1
-
Virklund B 1
-
Gl. Rye IF 1
Pulje 12
Silkeborg KFUM 2
-
Engesvang B
-
Grauballe UGF, Disp.
-
Gødvad GIF 2
-
Them GF 1
-
HA85 2
-
IF Centrum, Disp.
-
Virklund B 2
Pulje 13
Mariehøj IF 1
-
Funder GF
-
ØBG Balle
-
Silkeborg KFUM 3
-
Sejs-Svejbæk IF 2
-
HA85 3
-
Gl. Rye IF 2
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 11
Silkeborg KFUM 4
-
Sorring-T. IF
-
Gødvad GIF 3
-
ØBG Buskelund
-
Resenbro UIF
-
IF Centrum, disp.
-
Thorning IF
-
Sorring-T. IF (U11 mix)
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 11
Ry Fodbold 2
-
ØBG Silkeborg 1
-
Mariehøj IF
-
Virklund B 1
Pulje 12
Grauballe disp.
-
Sejs-Svejbæk IF
-
ØBG Silkeborg 2
-
Lemming IF
-
Gødvad GIF 1
-
Bryrup IF
-
Gjessø UF
-
Ans IF
-
Horn-Fårvang IF
-
GFG Voel 1
Pulje 13
Gjern IF
-
HA85
-
Haurum-Sall, disp.
-
Ry Fodbold 3
-
Ry Fodbold 4
-
Låsby BK
-
Funder GF, Disp.
-
GFG Voel 2
-
Gødvad GIF 2
-
Thorning IF
U12 drenge - 5. kl. 8m
Pulje 11
Virklund B
-
Mariehøj IF
-
Funder GF
-
Sejs-Svejbæk IF
-
Gødvad GIF 1
-
Resenbro UIF 1
Pulje 12
Resenbro UIF 2
-
HA85
-
Låsby BK, Disp.
-
Engesvang B
-
Gødvad GIF 2
-
Ans IF, Disp
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11
Sejs-Svejbæk IF
-
Gl. Rye IF
-
FC Silkeborg
-
IF Centrum
-
Silkeborg KFUM 1
-
Funder GF, Disp.
-
Bryrup IF
Pulje 12
Gjern IF
-
Silkeborg KFUM 2
-
Them GF
-
Låsby BK, Disp.
-
TEAM HGU
-
Kjellerup IF
-
Bjerringbro IF
-
Isenvad B
-
Engesvang B
U14 drenge - 7.kl. 8m
Pulje 11
Haurum-Sall U14
-
Virklund Boldklub
-
Gjern IF
-
IF Centrum
-
Bording IF
-
FK 73
-
Gødvad GIF, disp.
-
Låsby B
-
Viborg FF
FC Silkeborg (U14)
-
Sejs-Svejbæk IF 2
U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11
Sejs-Svejbæk IF
-
Grauballe UGF
-
HA85
-
Engesvang B 1, disp.
-
Gødvad GIF 1
Pulje 12
Lemming IF
-
ØBG Buskelund 1
-
ØBG Balle
-
HA85 1 - U7
-
Funder GF - U7
Pulje 13
HA85 2 - U7
-
Gødvad GIF 2
-
Engesvang B 2
-
ØBG Buskelund 2
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11
Sejs-Svejbæk IF 1
-
HA85
-
Gl. Rye IF 1
-
Vinderslev IF, Disp.
-
Gødvad GIF
Pulje 12
Team HEG
-
Gl. Rye IF 2
-
Gjessø UF
-
Sorring-T. IF
-
ØBG Balle
U10 piger - 3. kl. 5m
Pulje 11
Virklund B 2
-
Virklund B 1
-
FK 73
-
Gjern IF
-
Resenbro UIF
U10 piger - 3. kl. 8m
Pulje 11
Sorring-T. IF
-
Sejs-Svejbæk IF 1
-
HA85
-
Ry Fodbold
Pulje 12
IF Centrum
-
Gjessø UF
-
Sejs-Svejbæk IF 2
-
Thorning IF, Disp.
-
Gødvad GIF
-
Grauballe UGF
U11 piger - 4. kl. 8m
Pulje 11
Mariehøj IF
-
Sejs-Svejbæk IF
-
ØBG Balle
-
Gødvad GIF 1
Pulje 12
Gjern IF
-
Lemming IF
-
HA85
-
Gødvad GIF 2
-
ØBG Buskelund
-
Ry Fodbold
U12 piger - 5. kl. 8m
Pulje 11
HA85
-
Engesvang B 1
-
Sejs-Svejbæk IF
-
Funder GF
-
Horn-Fårvang IF, disp
Pulje 12
ØBG Balle
-
Gjessø UF, Disp.
-
Gødvad GIF 1
-
IF Centrum
-
Bryrup IF
-
ØBG Buskelund
-
Gødvad GIF 2
-
Sjørslev D. IF, disp.
Vinderslev IF, Disp.
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11
Virklund B
-
Sejs-Svejbæk IF 2
-
HA85
-
ØBG Silkeborg
-
Bryrup IF, Disp.
-
IF Centrum
U14 piger - 7. kl. 8m
Pulje 11
Gødvad GIF
-
Gjessø UF
-
FC Silkeborg
-
Haurum-Sall U14P,DISP
-
Gl. Rye IF
-
Grauballe UGF
-
Team TV
-
FK 73, Disp.
-
Engesvang B (U15-U16)
-
Resenbro UIF (U15-U16)
U10 Young Guns League
Pulje A
Jelling fS
-
Hedensted IF
-
Brande IF
-
MG&BK
-
Haderslev FK
-
Hornbæk SF
-
TRIF - Rønde
Pulje B
Egebjerg/Gedved
-
Bredballe IF
-
Gauerslund IF
-
Vinding SF
-
Kolding Boldklub
-
Dalby Gf
-
VB
Pulje C
Stensballe IK
-
HEI
-
FC Horsens
-
Tjørring IF
-
Ikast FS
-
Helsted Fremad
-
AGF
-
Gødvad GIF
U11 Young Guns League
Pulje A
AGF
-
FC Horsens
-
OKS
-
OB
-
Brabrand IF Fodbold
Pulje B
FC Skanderborg
-
Haderslev FK
-
Stensballe IK
-
Gauerslund IF
-
Dalum IF
-
Dybbøl U & I
Pulje C
Aabenraa Boldklub
-
Ringkøbing IF
-
Morud IF
-
Viborg FF
-
MG&BK
-
Ikast FS
Pulje D
Ry Fodbold
-
Bredballe IF
-
Vinding SF
-
Fredericia ff
-
Engum U&I
-
Billund IF
Grejs-Dalen IK
Dame Senior - 7 mands
Pulje 11
Vinderslev IF
-
Silkeborg KFUM
-
Sorring-T. IF
-
Silkeborg KS
-
Bording IF
-
Team HEG
-
FC Silkeborg 1
-
FC Silkeborg 2
Pulje 12
Engesvang Fr.
-
B74 Silkeborg
-
FK 73
-
Vium-Hvam IF
-
FC Silkeborg 3
-
Bording IF - OG
-
Gjern IF
Funder GF
-
Grauballe UGF - OG
Old Boys +32 - 7 mands
Pulje 11
Horn-Fårvang IF 2
-
Kjellerup IF
-
Virklund B
-
Gødvad GIF
-
Lemming GIF
-
B74 Silkeborg
-
Them GF
-
Vium-Hvam IF
-
Horn-Fårvang IF 1
-
Engesvang Fr.
-
Gjern IF
Old Girls+28/Senior Damer - 7 mands
Pulje 1
Herning IK (OG), disp.
-
Herning KFUM
-
Brande (SOG), Disp.
-
Ikast KFUM (OG)
-
Sunds IF (DS)
Old Boys +32 - 11 mands
Pulje 1
Herning Fr. OB, Disp.
-
Tjørring IF 1
-
Hammerum IF OB 1, Disp.
-
Ikast FS OB
-
Ikast KFUM OB
Pulje 2
Hammerum IF OB 2, Disp.
-
Kollund/Lind GF
-
Snejbjerg SG&I, Disp.
-
Herning KFUM
-
Vorgod Barde M&F
-
Brande Old Boys, Disp.
Pulje 3
Haunstrup IF, Disp.
-
Kibæk IF, Disp.
-
Ejstrupholm IF, Disp.
-
Fjelstervang If
-
Sunds IF, Disp.
-
Gullestrup IF, Disp.
Pulje 11
Silkeborg KFUM 1
-
Silkeborg KS, Disp.
-
Them GF, Disp.
-
Virklund B 1
-
ØBG Silkeborg, Disp.
-
Låsby BK, Disp.
Pulje 12
Grauballe UGF, Disp.
-
Sejs-Svejbæk IF, Disp.
-
HA85 1
-
Vinderslev IF, Disp.
-
FC International, Disp.
-
Funder GF
Pulje 13
Gl. Rye IF 1
-
Silkeborg KFUM 2, Disp.
-
Sorring-T. IF
-
Gl. Rye IF 2, Disp.
-
Alheden IF
Pulje 14
Engesvang Fr.
-
B74 Silkeborg
-
FK 73
-
Virklund B 2, Disp.
-
Gjern IF 1, Disp
-
Engesvang B / Bording IF
Pulje 15
HA85 2
-
IF Centrum
-
Silkeborg B78, Disp.
-
Gødvad GIF
-
Nr. Snede GF, Disp.
-
Ans IF
Pulje A
Rønbjerg U I F
-
Team Spøttrup Balling
-
Højslev K IF 1
-
Højslev St. IF
-
Oddense Otting UGF
-
Stoholm IF
-
Team Spøttrup Lem, Disp.
Pulje B
Roslev IK
-
Fursund IF
-
Team Spøttrup Vestsalling
-
Ejsing BK
-
Sundsøre FK, Breum
-
B-83
-
Sallingsund FC, Durup
-
Sundsøre FK, Jebjerg
-
Røde Stjerne FC Skive
-
Skive Sem. Boldklub
Senior Old Boys +40 - 7 mands
Pulje 11
Gjessø UF, Disp.
-
Låsby BK, Disp.
-
B74 Silkeborg 1
-
B74 Silkeborg 2
Senior Old Boys +40 - 11 mands
Pulje 1
Brande OB, Disp.
-
Vildbjerg SF, Disp.
-
Hammerum IF OB, Disp.
-
Ikast FS OB
-
Herning Fr. OB, Disp.
-
Snejbjerg SG&I, Disp.
Veteraner +45 - 11 mands
Pulje 1
Hammerum IF OB
-
Tjørring IF, Disp.
-
Vildbjerg SF
-
Ikast FS OB
-
Hampen IF, Disp.
-
Brande OB , Disp.
-
Uhre Old Boys, Disp.
-
Herning KFUM, Disp.
-
Ikast KFUM OB, Disp.
-
Bording IF, Disp.
-
KLG-Lind old boys
Veteraner +45 - 7 mands
Pulje 11
Silkeborg KFUM 1
-
Gjessø UF
-
Silkeborg B78, Disp.
-
Silkeborg B, Disp.
-
Silkeborg KFUM 2, Disp.
-
Sejs-Svejbæk IF, Disp.
-
Resenbro UIF, Disp.
Pulje 12
Horn-Fårvang IF
-
Bording IF
-
Gødvad GIF
-
Sjørslev D. IF 1
-
Dover GF, Disp.
-
Virring-Vitved UI
-
Nr. Snede GF, Disp.
-
Sjørslev D. IF 2
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1
Herning IK, Disp.
-
Hammerum IF OB
-
Herning KFUM, Disp.
-
Ikast FS OB, Disp.
-
Spjald IF, Disp.
-
Herning Fr. OB
-
Sunds IF, Disp.
-
Kølkær/F SG&I OB, Disp.
Pulje 11
Sejs-Svejbæk IF, Disp.
-
Låsby BK, Disp.
-
Ejstrupholm IF, Disp.
-
ØBG Silkeborg, Disp.
-
Grauballe UGF, Disp.
-
B74 Silkeborg, Disp.
-
Vinderslev IF, Disp.
-
Silkeborg IF - old boys, Disp.
-
Engesvang B, Disp.
-
Dover GF
Super Veteran +55 - 7 mands
Pulje 1
Lind OB, Disp.
-
Bording IF, Disp.
-
Brande Old Boys, Disp.
-
Tjørring IF, Disp.
-
Herning KFUM, Disp.
-
Sunds IF, Disp.
Super Veteran +60 - 7-mand
Pulje 1
Herning Fr. OB 1, disp.
-
Ikast FS OB
-
Sunds IF, Disp.
-
Herning IK
-
Kølkær/F SG&I OB, Disp.
-
Vildbjerg SF, Disp.
-
Hammerum IF OB, Disp.
-
Herning Fr. OB 2, Disp.
Super Veteran +65 - 5-mand
Pulje 1
Herning IK
-
Ikast FS OB
-
Herning Fr. OB
-
Ledig plads
Kølkær/F SG&I OB, Disp.
Til toppen