TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 26. februar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 8 43.50
R152 R250 R350 R448
Sum200 Snit50.00
2. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 8 47.75
R152 R250 R348 R448
Sum198 Snit49.50
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 46.86
R150 R250 R348 R447
Sum195 Snit48.75
4. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 6 46.00
R149 R248 R348 R448
Sum193 Snit48.25
5. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 6 43.50
R150 R248 R347 R443
Sum188 Snit47.00
6. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 6 43.33
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
7. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 7 40.86
R147 R245 R343 R440
Sum175 Snit43.75
8. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 41.33
R146 R245 R341 R441
Sum173 Snit43.25
9. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 37.67
R147 R243 R340 R438
Sum168 Snit42.00
10. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 7 38.29
R142 R241 R341 R441
Sum165 Snit41.25
11. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 4 41.00
R150 R247 R343 R424
Sum164 Snit41.00
12. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 38.40
R147 R245 R336 R436
Sum164 Snit41.00
13. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 39.25
R149 R240 R337 R431
Sum157 Snit39.25
14. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 3 47.67
R150 R250 R343 R4-
Sum143 Snit47.67
15. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 3 44.00
R146 R245 R341 R4-
Sum132 Snit44.00
16. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 3 43.33
R145 R245 R340 R4-
Sum130 Snit43.33
17. 70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 4 30.00
R132 R231 R329 R428
Sum120 Snit30.00
18. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 26.50
R141 R228 R325 R422
Sum116 Snit29.00
19. 23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 4 25.50
R128 R228 R324 R422
Sum102 Snit25.50
20. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE 4 23.75
R126 R224 R324 R421
Sum95 Snit23.75
21. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 2 44.50
R146 R243 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
22. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE 3 28.33
R138 R225 R322 R4-
Sum85 Snit28.33
23. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 41.00
R144 R238 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
24. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
25. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 3 25.33
R131 R224 R321 R4-
Sum76 Snit25.33
26. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 35.50
R142 R229 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
27. 62781 Hans Lund Madsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 2 34.50
R138 R231 R3- R4-
Sum69 Snit34.50
28. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 32.00
R133 R231 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
29. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 28.50
R131 R226 R3- R4-
Sum57 Snit28.50
30. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 2 27.50
R130 R225 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
31. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
32. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 2 25.50
R138 R213 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
33. 64433 Lasse Sommer Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
34. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
35. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
36. 66925 Stig Erik Sand Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
37. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
38. 68747 Tove Rasmussen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
39. 55373 Steen Sodborg Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
40. 100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 16.00
R116 R2- R3- R4-
Sum16 Snit16.00
41. 20681 Hans O. Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00

Til toppen