TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. oktober 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 7 46.57
R152 R250 R349 R448
Sum199 Snit49.75
2. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 5 48.40
R152 R250 R348 R447
Sum197 Snit49.25
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 47.17
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
4. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 44.00
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
5. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 4 46.25
R150 R248 R346 R441
Sum185 Snit46.25
6. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 40.67
R147 R245 R345 R443
Sum180 Snit45.00
7. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 4 44.75
R148 R248 R343 R440
Sum179 Snit44.75
8. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 4 42.50
R147 R243 R340 R440
Sum170 Snit42.50
9. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 40.00
R145 R241 R341 R439
Sum166 Snit41.50
10. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 39.40
R145 R245 R340 R436
Sum166 Snit41.50
11. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 38.40
R141 R241 R338 R438
Sum158 Snit39.50
12. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 29.60
R141 R233 R328 R425
Sum127 Snit31.75
13. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 3 32.67
R140 R233 R325 R4-
Sum98 Snit32.67
14. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
15. 70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 3 30.33
R132 R231 R328 R4-
Sum91 Snit30.33
16. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 44.00
R150 R238 R3- R4-
Sum88 Snit44.00
17. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 43.00
R145 R241 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
18. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE 2 41.00
R143 R239 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
19. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 19.50
R124 R221 R319 R414
Sum78 Snit19.50
20. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.00
R145 R231 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
21. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 35.50
R136 R235 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
22. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 34.50
R139 R230 R3- R4-
Sum69 Snit34.50
23. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 32.50
R135 R230 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
24. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 25.00
R131 R219 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
25. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
26. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
27. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
28. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 2 18.50
R119 R218 R3- R4-
Sum37 Snit18.50
29. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
30. 66925 Stig Erik Sand Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
31. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
32. 100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 16.00
R116 R2- R3- R4-
Sum16 Snit16.00

Til toppen