TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 13. maj 2021 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 4 50.25
R153 R250 R350 R448
Sum201 Snit50.25
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 9 47.33
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
3. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 7 46.43
R152 R250 R349 R447
Sum198 Snit49.50
4. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 48.20
R152 R250 R347 R447
Sum196 Snit49.00
5. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 7 47.86
R150 R249 R348 R448
Sum195 Snit48.75
6. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 45.25
R150 R249 R347 R447
Sum193 Snit48.25
7. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 8 45.50
R150 R247 R347 R447
Sum191 Snit47.75
8. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 6 45.67
R150 R247 R347 R445
Sum189 Snit47.25
9. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 4 47.00
R152 R251 R344 R441
Sum188 Snit47.00
10. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 4 46.25
R150 R248 R346 R441
Sum185 Snit46.25
11. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 43.00
R148 R248 R345 R443
Sum184 Snit46.00
12. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 8 42.38
R150 R246 R345 R443
Sum184 Snit46.00
13. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 45.50
R149 R248 R345 R440
Sum182 Snit45.50
14. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 4 45.00
R149 R245 R344 R442
Sum180 Snit45.00
15. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 41.67
R150 R247 R345 R438
Sum180 Snit45.00
16. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 5 44.20
R145 R245 R345 R443
Sum178 Snit44.50
17. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 43.00
R147 R245 R343 R443
Sum178 Snit44.50
18. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 4 44.25
R150 R247 R344 R436
Sum177 Snit44.25
19. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 5 43.00
R146 R245 R343 R443
Sum177 Snit44.25
20. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 5 42.40
R148 R243 R343 R440
Sum174 Snit43.50
21. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 43.25
R150 R246 R341 R436
Sum173 Snit43.25
22. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 41.50
R150 R245 R337 R434
Sum166 Snit41.50
23. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 9 36.78
R147 R240 R340 R437
Sum164 Snit41.00
24. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 4 39.75
R150 R240 R336 R433
Sum159 Snit39.75
25. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 38.75
R142 R240 R338 R435
Sum155 Snit38.75
26. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 38.50
R143 R238 R337 R436
Sum154 Snit38.50
27. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 4 38.25
R143 R241 R338 R431
Sum153 Snit38.25
28. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 38.25
R143 R241 R338 R431
Sum153 Snit38.25
29. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 34.50
R136 R236 R335 R431
Sum138 Snit34.50
30. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 4 34.25
R138 R236 R334 R429
Sum137 Snit34.25
31. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 45.33
R150 R246 R340 R4-
Sum136 Snit45.33
32. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 45.00
R147 R247 R341 R4-
Sum135 Snit45.00
33. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 4 33.75
R140 R234 R332 R429
Sum135 Snit33.75
34. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 31.40
R134 R234 R333 R431
Sum132 Snit33.00
35. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 27.20
R138 R233 R331 R429
Sum131 Snit32.75
36. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 43.33
R148 R242 R340 R4-
Sum130 Snit43.33
37. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 40.00
R142 R241 R337 R4-
Sum120 Snit40.00
38. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 39.33
R140 R240 R338 R4-
Sum118 Snit39.33
39. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 28.50
R134 R230 R329 R421
Sum114 Snit28.50
40. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 28.00
R132 R229 R326 R425
Sum112 Snit28.00
41. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 37.00
R143 R236 R332 R4-
Sum111 Snit37.00
42. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 36.67
R145 R234 R331 R4-
Sum110 Snit36.67
43. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 24.40
R130 R229 R326 R424
Sum109 Snit27.25
44. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 36.00
R140 R238 R330 R4-
Sum108 Snit36.00
45. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 3 34.67
R138 R234 R332 R4-
Sum104 Snit34.67
46. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 3 34.00
R145 R232 R325 R4-
Sum102 Snit34.00
47. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 25.50
R129 R228 R323 R422
Sum102 Snit25.50
48. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
49. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 30.33
R140 R226 R325 R4-
Sum91 Snit30.33
50. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
51. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
52. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
53. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 34.00
R138 R230 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
54. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 32.50
R139 R226 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
55. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 32.00
R145 R219 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
56. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
57. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 31.00
R134 R228 R3- R4-
Sum62 Snit31.00
58. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 3 20.33
R138 R218 R35 R4-
Sum61 Snit20.33
59. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
60. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
61. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
62. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
63. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
64. 28192 Rune H. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
65. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
66. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 14.50
R115 R214 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
67. 108556 lars krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
68. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 0.00
R10 R2- R3- R4-
Sum0 Snit0.00

Til toppen