TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. februar 2021 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 6 48.67
R152 R250 R350 R449
Sum201 Snit50.25
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 48.50
R152 R250 R347 R445
Sum194 Snit48.50
3. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 4 48.50
R150 R248 R348 R448
Sum194 Snit48.50
4. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 47.50
R150 R250 R347 R447
Sum194 Snit48.50
5. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 6 46.17
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
6. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 47.50
R149 R247 R347 R447
Sum190 Snit47.50
7. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 43.40
R150 R250 R347 R437
Sum184 Snit46.00
8. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 4 44.25
R147 R245 R343 R442
Sum177 Snit44.25
9. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 43.50
R146 R245 R343 R443
Sum177 Snit44.25
10. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 42.60
R145 R245 R343 R442
Sum175 Snit43.75
11. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 4 43.50
R148 R245 R343 R438
Sum174 Snit43.50
12. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 39.17
R147 R242 R340 R437
Sum166 Snit41.50
13. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 37.00
R138 R237 R337 R436
Sum148 Snit37.00
14. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 4 36.50
R142 R238 R334 R432
Sum146 Snit36.50
15. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 3 44.33
R145 R245 R343 R4-
Sum133 Snit44.33
16. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 3 44.33
R148 R245 R340 R4-
Sum133 Snit44.33
17. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 33.25
R135 R234 R333 R431
Sum133 Snit33.25
18. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 36.33
R138 R237 R334 R4-
Sum109 Snit36.33
19. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 36.00
R140 R238 R330 R4-
Sum108 Snit36.00
20. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 27.00
R140 R229 R326 R413
Sum108 Snit27.00
21. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 35.67
R136 R236 R335 R4-
Sum107 Snit35.67
22. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 51.50
R153 R250 R3- R4-
Sum103 Snit51.50
23. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 48.00
R150 R246 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
24. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
25. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
26. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 46.00
R151 R241 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
27. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 2 45.50
R149 R242 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
28. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 43.00
R150 R236 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
29. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
30. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
31. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 21.00
R133 R229 R317 R45
Sum84 Snit21.00
32. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 41.00
R142 R240 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
33. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 41.00
R146 R236 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
34. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
35. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
36. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 39.50
R143 R236 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
37. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 2 39.50
R141 R238 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
38. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 39.00
R140 R238 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
39. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 38.00
R145 R231 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
40. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
41. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 36.00
R141 R231 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
42. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 2 35.00
R136 R234 R3- R4-
Sum70 Snit35.00
43. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 34.00
R138 R230 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
44. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 32.50
R139 R226 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
45. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 32.00
R145 R219 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
46. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
47. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
48. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 2 30.50
R132 R229 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
49. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 25.50
R130 R221 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
50. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 25.50
R128 R223 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
51. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
52. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 24.00
R128 R220 R3- R4-
Sum48 Snit24.00
53. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
54. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
55. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
56. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
57. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
58. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
59. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 14.50
R115 R214 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
60. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
61. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 2 11.50
R118 R25 R3- R4-
Sum23 Snit11.50

Til toppen