TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. maj 2022 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 5 49.60
R150 R250 R350 R450
Sum200 Snit50.00
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 49.00
R150 R250 R350 R450
Sum200 Snit50.00
3. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 9 46.44
R150 R250 R350 R450
Sum200 Snit50.00
4. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 48.00
R153 R250 R348 R447
Sum198 Snit49.50
5. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 9 47.78
R150 R250 R349 R448
Sum197 Snit49.25
6. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 9 45.78
R150 R249 R348 R448
Sum195 Snit48.75
7. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 43.43
R150 R249 R347 R447
Sum193 Snit48.25
8. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 7 46.57
R149 R247 R347 R447
Sum190 Snit47.50
9. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 44.29
R149 R248 R347 R446
Sum190 Snit47.50
10. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 5 45.80
R148 R247 R347 R447
Sum189 Snit47.25
11. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 44.67
R150 R247 R347 R445
Sum189 Snit47.25
12. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 47.00
R152 R251 R345 R440
Sum188 Snit47.00
13. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 4 46.50
R147 R247 R346 R446
Sum186 Snit46.50
14. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 5 44.60
R149 R249 R345 R440
Sum183 Snit45.75
15. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 7 39.43
R148 R248 R342 R442
Sum180 Snit45.00
16. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 44.50
R147 R246 R343 R442
Sum178 Snit44.50
17. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 40.43
R147 R244 R343 R441
Sum175 Snit43.75
18. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 6 40.83
R147 R247 R340 R437
Sum171 Snit42.75
19. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 40.50
R147 R243 R342 R438
Sum170 Snit42.50
20. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 41.50
R142 R242 R342 R440
Sum166 Snit41.50
21. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 38.67
R143 R242 R342 R438
Sum165 Snit41.25
22. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 41.00
R148 R243 R338 R435
Sum164 Snit41.00
23. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 39.40
R141 R240 R339 R439
Sum159 Snit39.75
24. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 39.25
R145 R240 R337 R435
Sum157 Snit39.25
25. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 4 38.25
R142 R238 R338 R435
Sum153 Snit38.25
26. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 50.33
R151 R250 R350 R4-
Sum151 Snit50.33
27. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 4 37.75
R147 R237 R335 R432
Sum151 Snit37.75
28. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 36.25
R140 R239 R334 R432
Sum145 Snit36.25
29. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 35.25
R139 R236 R334 R432
Sum141 Snit35.25
30. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 45.33
R147 R247 R342 R4-
Sum136 Snit45.33
31. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 44.67
R149 R245 R340 R4-
Sum134 Snit44.67
32. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 42.33
R146 R241 R340 R4-
Sum127 Snit42.33
33. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 31.00
R135 R234 R330 R425
Sum124 Snit31.00
34. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 4 29.75
R142 R241 R336 R40
Sum119 Snit29.75
35. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 3 38.33
R147 R236 R332 R4-
Sum115 Snit38.33
36. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 28.50
R137 R232 R326 R419
Sum114 Snit28.50
37. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 28.00
R140 R230 R325 R417
Sum112 Snit28.00
38. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 50.00
R151 R249 R3- R4-
Sum100 Snit50.00
39. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 32.33
R138 R232 R327 R4-
Sum97 Snit32.33
40. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
41. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 41.00
R143 R239 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
42. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 19.60
R125 R220 R319 R418
Sum82 Snit20.50
43. 121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 40.50
R143 R238 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
44. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 26.67
R128 R227 R325 R4-
Sum80 Snit26.67
45. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 26.67
R131 R226 R323 R4-
Sum80 Snit26.67
46. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 39.00
R140 R238 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
47. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 37.00
R139 R235 R3- R4-
Sum74 Snit37.00
48. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 30.50
R131 R230 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
49. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 30.00
R135 R225 R3- R4-
Sum60 Snit30.00
50. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 27.00
R133 R221 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
51. 70823 Carsten S Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 16.67
R123 R217 R310 R4-
Sum50 Snit16.67
52. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 23.50
R125 R222 R3- R4-
Sum47 Snit23.50
53. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
54. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
55. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
56. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
57. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
58. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
59. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
60. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
61. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 18.50
R120 R217 R3- R4-
Sum37 Snit18.50
62. 25314 Jesper B. Mikkelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
63. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 17.00
R121 R213 R3- R4-
Sum34 Snit17.00
64. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
65. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
66. 29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
67. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
68. 49125 Frank Nielsen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
69. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
70. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 20.00
R120 R2- R3- R4-
Sum20 Snit20.00
71. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
72. 70447 Tom Sejermann Lorentzen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 12.00
R112 R2- R3- R4-
Sum12 Snit12.00

Til toppen