TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 18. maj 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 6 47.83
R150 R250 R350 R447
Sum197 Snit49.25
2. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 7 41.43
R148 R248 R348 R448
Sum192 Snit48.00
3. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 47.25
R153 R250 R343 R443
Sum189 Snit47.25
4. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 4 47.25
R150 R249 R349 R441
Sum189 Snit47.25
5. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 47.00
R151 R247 R346 R444
Sum188 Snit47.00
6. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 44.17
R150 R248 R347 R443
Sum188 Snit47.00
7. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 46.20
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
8. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 8 42.75
R147 R246 R345 R445
Sum183 Snit45.75
9. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 8 40.50
R147 R245 R345 R443
Sum180 Snit45.00
10. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 40.67
R147 R245 R343 R441
Sum176 Snit44.00
11. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 40.20
R145 R243 R340 R438
Sum166 Snit41.50
12. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 7 37.14
R146 R241 R340 R438
Sum165 Snit41.25
13. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 39.75
R150 R241 R340 R428
Sum159 Snit39.75
14. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 36.67
R143 R241 R337 R435
Sum156 Snit39.00
15. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 36.17
R143 R238 R338 R433
Sum152 Snit38.00
16. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 33.40
R137 R237 R336 R435
Sum145 Snit36.25
17. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 3 44.67
R148 R246 R340 R4-
Sum134 Snit44.67
18. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 3 41.67
R142 R242 R341 R4-
Sum125 Snit41.67
19. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 3 41.00
R143 R242 R338 R4-
Sum123 Snit41.00
20. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 3 39.00
R149 R240 R328 R4-
Sum117 Snit39.00
21. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 3 36.67
R141 R236 R333 R4-
Sum110 Snit36.67
22. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 27.25
R138 R231 R325 R415
Sum109 Snit27.25
23. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 3 33.67
R137 R235 R329 R4-
Sum101 Snit33.67
24. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 3 32.33
R133 R232 R332 R4-
Sum97 Snit32.33
25. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 4 21.50
R126 R223 R320 R417
Sum86 Snit21.50
26. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 42.00
R147 R237 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
27. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 2 38.50
R139 R238 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
28. 62790 Finn Dichmann Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 2 31.00
R137 R225 R3- R4-
Sum62 Snit31.00
29. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 2 27.50
R135 R220 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
30. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 3 14.67
R121 R215 R38 R4-
Sum44 Snit14.67
31. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
32. 28519 Jørgen C. Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
33. 66925 Stig Erik Sand Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 20.00
R120 R2- R3- R4-
Sum20 Snit20.00

Til toppen