Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Rangliste/Disciplin
Info
TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt
Rangliste
Opdateret: 28. marts 2024 - kl. 06:13
Periode: 12 måneder
Plac.
Skyttenr.
Navn
Forening
Klasse
Antal
Snit
De 4 bedste resultater
1.
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
6
49.50
R1
51
R2
50
R3
50
R4
50
Sum
201
Snit
50.25
2.
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1
11
45.55
R1
51
R2
50
R3
50
R4
47
Sum
198
Snit
49.50
3.
62329
Jan O. Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1
7
47.43
R1
50
R2
50
R3
49
R4
48
Sum
197
Snit
49.25
4.
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
11
45.73
R1
50
R2
50
R3
49
R4
48
Sum
197
Snit
49.25
5.
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1
4
48.75
R1
50
R2
50
R3
50
R4
45
Sum
195
Snit
48.75
6.
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
5
47.80
R1
50
R2
48
R3
48
R4
48
Sum
194
Snit
48.50
7.
62432
Bjarne Sørensen
Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1
7
46.43
R1
50
R2
48
R3
47
R4
47
Sum
192
Snit
48.00
8.
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1
6
44.50
R1
50
R2
50
R3
46
R4
46
Sum
192
Snit
48.00
9.
68949
Claus Bruun
Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1
7
45.43
R1
50
R2
48
R3
47
R4
46
Sum
191
Snit
47.75
10.
62714
Søren B. Tolstrup
Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST1
6
44.33
R1
50
R2
49
R3
45
R4
44
Sum
188
Snit
47.00
11.
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2
5
44.00
R1
50
R2
49
R3
44
R4
43
Sum
186
Snit
46.50
12.
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
6
43.00
R1
51
R2
48
R3
45
R4
42
Sum
186
Snit
46.50
13.
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1
7
42.71
R1
49
R2
48
R3
46
R4
43
Sum
186
Snit
46.50
14.
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
6
43.67
R1
50
R2
48
R3
43
R4
43
Sum
184
Snit
46.00
15.
55133
Peter Hansen
Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1
8
42.75
R1
48
R2
45
R3
45
R4
44
Sum
182
Snit
45.50
16.
28860
Mads Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2
5
43.20
R1
48
R2
47
R3
46
R4
39
Sum
180
Snit
45.00
17.
126288
Mathias Thomsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1
8
41.13
R1
47
R2
46
R3
43
R4
43
Sum
179
Snit
44.75
18.
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2
7
40.71
R1
47
R2
46
R3
43
R4
41
Sum
177
Snit
44.25
19.
28450
Peter Kjær Fink
Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1
4
44.00
R1
48
R2
46
R3
42
R4
40
Sum
176
Snit
44.00
20.
40827
Nicolai Christensen
Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1
4
43.25
R1
47
R2
47
R3
44
R4
35
Sum
173
Snit
43.25
21.
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1
4
43.25
R1
48
R2
47
R3
43
R4
35
Sum
173
Snit
43.25
22.
114274
Peter Andersen
Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2
7
41.00
R1
43
R2
43
R3
43
R4
43
Sum
172
Snit
43.00
23.
62352
Henrik Petersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2
4
41.50
R1
50
R2
48
R3
35
R4
33
Sum
166
Snit
41.50
24.
64909
Jesper Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2
5
40.20
R1
46
R2
40
R3
40
R4
38
Sum
164
Snit
41.00
25.
98706
Emma Thyssen
Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1
4
40.75
R1
46
R2
46
R3
42
R4
29
Sum
163
Snit
40.75
26.
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2
4
40.25
R1
47
R2
43
R3
38
R4
33
Sum
161
Snit
40.25
27.
83672
Emil Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2
5
37.00
R1
42
R2
42
R3
39
R4
36
Sum
159
Snit
39.75
28.
83073
Jonas Andersen
Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2
4
39.25
R1
46
R2
41
R3
38
R4
32
Sum
157
Snit
39.25
29.
52173
Eskild L. Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2
5
36.80
R1
42
R2
40
R3
38
R4
35
Sum
155
Snit
38.75
30.
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1
3
50.67
R1
51
R2
51
R3
50
R4
-
Sum
152
Snit
50.67
31.
114363
Jacob Allan Mortensen
Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2
4
35.00
R1
40
R2
38
R3
33
R4
29
Sum
140
Snit
35.00
32.
25639
Carsten Hauge
Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2
3
42.00
R1
50
R2
46
R3
30
R4
-
Sum
126
Snit
42.00
33.
94693
Kurt Mosgaard
Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
3
42.00
R1
44
R2
41
R3
41
R4
-
Sum
126
Snit
42.00
34.
28206
Peder K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2
3
40.67
R1
44
R2
43
R3
35
R4
-
Sum
122
Snit
40.67
35.
54249
Lis Nielsen
Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2
5
29.20
R1
33
R2
33
R3
30
R4
25
Sum
121
Snit
30.25
36.
113022
Andreas Tanderup
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
3
39.67
R1
49
R2
38
R3
32
R4
-
Sum
119
Snit
39.67
37.
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2
4
28.50
R1
42
R2
31
R3
29
R4
12
Sum
114
Snit
28.50
38.
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1
3
34.67
R1
42
R2
39
R3
23
R4
-
Sum
104
Snit
34.67
39.
64893
Marinus Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2
3
33.33
R1
40
R2
33
R3
27
R4
-
Sum
100
Snit
33.33
40.
24889
John Lykke Matthiesen
Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2
3
32.67
R1
38
R2
38
R3
22
R4
-
Sum
98
Snit
32.67
41.
27895
Lisbeth Philbert Larsen
Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1
2
47.50
R1
49
R2
46
R3
-
R4
-
Sum
95
Snit
47.50
42.
25362
Casper Buschbeck
Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2
3
31.33
R1
33
R2
32
R3
29
R4
-
Sum
94
Snit
31.33
43.
70871
Alexandru Rares Datcu
Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2
3
28.00
R1
32
R2
32
R3
20
R4
-
Sum
84
Snit
28.00
44.
57551
Kim Jensen
Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2
2
38.00
R1
43
R2
33
R3
-
R4
-
Sum
76
Snit
38.00
45.
99842
Nikolaj Slot Larsen
Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2
2
35.50
R1
45
R2
26
R3
-
R4
-
Sum
71
Snit
35.50
46.
17311
Anders Secher
Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2
2
30.50
R1
33
R2
28
R3
-
R4
-
Sum
61
Snit
30.50
47.
29739
Martin Mohr Jakobsen
Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2
2
30.00
R1
36
R2
24
R3
-
R4
-
Sum
60
Snit
30.00
48.
31359
Bent Mæng
Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
2
29.00
R1
36
R2
22
R3
-
R4
-
Sum
58
Snit
29.00
49.
46704
Knud F. Hansen
Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2
2
29.00
R1
29
R2
29
R3
-
R4
-
Sum
58
Snit
29.00
50.
107890
Mads-Emil Mogensen
Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2
3
19.00
R1
29
R2
14
R3
14
R4
-
Sum
57
Snit
19.00
51.
46348
Kaj Rasmussen
Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2
2
26.50
R1
28
R2
25
R3
-
R4
-
Sum
53
Snit
26.50
52.
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1
1
48.00
R1
48
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
48
Snit
48.00
53.
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2
1
47.00
R1
47
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
47
Snit
47.00
54.
80892
Casper Norup Bertelsen
Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
1
42.00
R1
42
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
42
Snit
42.00
55.
65096
Lars Bruhn-Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2
1
41.00
R1
41
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
41
Snit
41.00
56.
28703
Steffen Kjær Thiesen
Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2
1
40.00
R1
40
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
40
Snit
40.00
57.
28222
Michael Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2
1
39.00
R1
39
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
39
Snit
39.00
58.
121088
Nikolai Kling Larsen
Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2
1
36.00
R1
36
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
36
Snit
36.00
59.
30183
Jon Baggesen
Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
1
33.00
R1
33
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
33
Snit
33.00
60.
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2
1
33.00
R1
33
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
33
Snit
33.00
61.
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2
1
31.00
R1
31
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
31
Snit
31.00
62.
134571
Kim Kristensen
Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2
1
17.00
R1
17
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
17
Snit
17.00
63.
138195
Rune Grønborg Junker
Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2
1
2.00
R1
2
R2
-
R3
-
R4
-
Sum
2
Snit
2.00
Til toppen