TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 15. november 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65101 Kim Kristiansen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
5 44.80
R151 R250 R348 R445
Sum194 Snit48.50
2. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
7 41.57
R148 R248 R347 R445
Sum188 Snit47.00
3. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
4 46.50
R150 R250 R350 R436
Sum186 Snit46.50
4. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
7 36.14
R145 R242 R342 R441
Sum170 Snit42.50
5. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
5 39.20
R142 R242 R341 R438
Sum163 Snit40.75
6. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
4 40.50
R150 R246 R343 R423
Sum162 Snit40.50
7. 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
4 32.25
R141 R231 R329 R428
Sum129 Snit32.25
8. 65014 Torben Henriksen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
6 28.67
R134 R233 R330 R429
Sum126 Snit31.50
9. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
3 40.67
R146 R243 R333 R4-
Sum122 Snit40.67
10. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
3 40.00
R144 R239 R337 R4-
Sum120 Snit40.00
11. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
3 39.67
R147 R244 R328 R4-
Sum119 Snit39.67
12. 63366 Christopher Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
3 35.00
R141 R233 R331 R4-
Sum105 Snit35.00
13. 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
3 33.67
R138 R236 R327 R4-
Sum101 Snit33.67
14. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2 44.00
R147 R241 R3- R4-
Sum88 Snit44.00
15. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
3 26.00
R134 R228 R316 R4-
Sum78 Snit26.00
16. 62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
2 38.00
R143 R233 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
17. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
2 35.50
R140 R231 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
18. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2 32.50
R143 R222 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
19. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
3 18.00
R119 R218 R317 R4-
Sum54 Snit18.00
20. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2 24.50
R132 R217 R3- R4-
Sum49 Snit24.50
21. 65165 Claus Petersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
22. 23142 Bjarne R. Olesen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
23. 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
2 20.00
R125 R215 R3- R4-
Sum40 Snit20.00
24. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2 15.00
R126 R24 R3- R4-
Sum30 Snit15.00
25. 85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
26. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
27. 90672 Bjarne Sigtenborg Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
28. 24187 Martin Dreyer Christensen Balle skytteforening
DGI Østjylland
1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
29. 111665 Paulo Andre Ferreira Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00

Til toppen