TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. januar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 10 49.20
R152 R251 R350 R450
Sum203 Snit50.75
2. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 8 49.00
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
3. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 49.50
R152 R250 R348 R448
Sum198 Snit49.50
4. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 11 45.45
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
5. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 6 47.50
R150 R250 R349 R448
Sum197 Snit49.25
6. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 45.43
R154 R250 R348 R444
Sum196 Snit49.00
7. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 46.50
R150 R250 R348 R446
Sum194 Snit48.50
8. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 9 43.22
R148 R248 R347 R447
Sum190 Snit47.50
9. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 41.63
R150 R248 R347 R444
Sum189 Snit47.25
10. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 47.00
R150 R250 R345 R443
Sum188 Snit47.00
11. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 5 45.40
R149 R247 R347 R444
Sum187 Snit46.75
12. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 11 42.64
R148 R247 R347 R445
Sum187 Snit46.75
13. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 8 45.00
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
14. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 44.86
R147 R245 R345 R445
Sum182 Snit45.50
15. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 6 43.17
R148 R247 R347 R440
Sum182 Snit45.50
16. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 42.67
R150 R248 R344 R440
Sum182 Snit45.50
17. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 4 44.50
R150 R246 R341 R441
Sum178 Snit44.50
18. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 44.25
R146 R245 R344 R442
Sum177 Snit44.25
19. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 4 44.00
R148 R245 R345 R438
Sum176 Snit44.00
20. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 44.00
R150 R246 R342 R438
Sum176 Snit44.00
21. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 5 43.00
R147 R245 R342 R441
Sum175 Snit43.75
22. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 39.67
R147 R242 R342 R439
Sum170 Snit42.50
23. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 7 39.29
R145 R242 R341 R441
Sum169 Snit42.25
24. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 37.14
R145 R243 R340 R440
Sum168 Snit42.00
25. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 39.00
R145 R245 R340 R435
Sum165 Snit41.25
26. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 41.00
R147 R244 R342 R431
Sum164 Snit41.00
27. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 4 40.00
R143 R241 R338 R438
Sum160 Snit40.00
28. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 4 39.25
R142 R241 R339 R435
Sum157 Snit39.25
29. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 37.33
R140 R240 R338 R438
Sum156 Snit39.00
30. 57413 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 37.75
R148 R238 R337 R428
Sum151 Snit37.75
31. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 31.71
R145 R238 R338 R430
Sum151 Snit37.75
32. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 47.67
R149 R247 R347 R4-
Sum143 Snit47.67
33. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 47.33
R150 R248 R344 R4-
Sum142 Snit47.33
34. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 4 35.50
R142 R242 R332 R426
Sum142 Snit35.50
35. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 34.75
R142 R238 R337 R422
Sum139 Snit34.75
36. 62100 Claus Pedersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST2 3 43.67
R148 R244 R339 R4-
Sum131 Snit43.67
37. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 43.67
R150 R246 R335 R4-
Sum131 Snit43.67
38. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 43.00
R147 R244 R338 R4-
Sum129 Snit43.00
39. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 5 29.80
R140 R228 R328 R427
Sum123 Snit30.75
40. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 4 30.25
R138 R234 R331 R418
Sum121 Snit30.25
41. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 25.83
R135 R228 R326 R425
Sum114 Snit28.50
42. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 28.25
R133 R232 R325 R423
Sum113 Snit28.25
43. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 37.00
R138 R237 R336 R4-
Sum111 Snit37.00
44. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 3 36.33
R142 R235 R332 R4-
Sum109 Snit36.33
45. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 3 35.33
R138 R235 R333 R4-
Sum106 Snit35.33
46. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 30.67
R135 R233 R324 R4-
Sum92 Snit30.67
47. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 30.00
R136 R231 R323 R4-
Sum90 Snit30.00
48. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
49. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 2 44.00
R145 R243 R3- R4-
Sum88 Snit44.00
50. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 42.00
R143 R241 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
51. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 27.00
R128 R228 R325 R4-
Sum81 Snit27.00
52. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 39.00
R142 R236 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
53. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 2 36.50
R138 R235 R3- R4-
Sum73 Snit36.50
54. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 2 33.50
R140 R227 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
55. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 33.50
R137 R230 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
56. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 33.50
R140 R227 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
57. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 33.00
R140 R226 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
58. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 28.50
R131 R226 R3- R4-
Sum57 Snit28.50
59. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
60. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
61. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
62. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
63. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
64. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
65. 56831 Mikkel Steen Andersen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
66. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
67. 70165 Lars Jepsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
68. 28345 Anders Kappel Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
69. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
70. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
71. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
72. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST2 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
73. 105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
74. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
75. 70447 Tom Sejermann Lorentzen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 5.00
R15 R2- R3- R4-
Sum5 Snit5.00

Til toppen