TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 03. december 2020 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 6 48.83
R152 R250 R350 R449
Sum201 Snit50.25
2. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 7 48.29
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 48.75
R150 R250 R350 R445
Sum195 Snit48.75
4. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 5 48.40
R150 R250 R348 R447
Sum195 Snit48.75
5. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 47.67
R150 R250 R348 R447
Sum195 Snit48.75
6. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 6 45.67
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
7. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.00
R149 R247 R347 R441
Sum184 Snit46.00
8. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 41.57
R148 R247 R345 R442
Sum182 Snit45.50
9. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 42.00
R150 R247 R343 R441
Sum181 Snit45.25
10. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 44.00
R148 R245 R343 R440
Sum176 Snit44.00
11. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 4 43.75
R145 R245 R345 R440
Sum175 Snit43.75
12. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 43.40
R145 R245 R343 R442
Sum175 Snit43.75
13. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 40.00
R146 R243 R343 R443
Sum175 Snit43.75
14. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 5 41.20
R148 R248 R338 R438
Sum172 Snit43.00
15. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 41.50
R143 R242 R341 R440
Sum166 Snit41.50
16. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 38.20
R145 R240 R336 R435
Sum156 Snit39.00
17. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 37.75
R140 R238 R337 R436
Sum151 Snit37.75
18. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 30.80
R135 R234 R329 R428
Sum126 Snit31.50
19. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 3 41.00
R145 R240 R338 R4-
Sum123 Snit41.00
20. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 28.80
R140 R229 R328 R425
Sum122 Snit30.50
21. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 3 36.00
R142 R234 R332 R4-
Sum108 Snit36.00
22. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 3 36.00
R141 R238 R329 R4-
Sum108 Snit36.00
23. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 25.00
R133 R233 R325 R417
Sum108 Snit27.00
24. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 35.67
R138 R235 R334 R4-
Sum107 Snit35.67
25. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 51.50
R153 R250 R3- R4-
Sum103 Snit51.50
26. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 48.00
R150 R246 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
27. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
28. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
29. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 46.00
R151 R241 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
30. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 45.50
R149 R242 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
31. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 43.00
R150 R236 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
32. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
33. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
34. 12022 Henrik noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 41.00
R142 R240 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
35. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 41.00
R146 R236 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
36. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
37. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
38. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 39.50
R143 R236 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
39. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 2 39.50
R143 R236 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
40. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 39.00
R140 R238 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
41. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 38.00
R145 R231 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
42. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
43. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 36.00
R141 R231 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
44. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 2 35.00
R136 R234 R3- R4-
Sum70 Snit35.00
45. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 34.00
R138 R230 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
46. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 22.33
R125 R222 R320 R4-
Sum67 Snit22.33
47. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 32.50
R139 R226 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
48. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 2 32.00
R145 R219 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
49. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
50. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
51. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 25.50
R130 R221 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
52. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 25.50
R128 R223 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
53. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
54. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
55. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
56. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
57. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
58. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
59. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
60. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 14.50
R115 R214 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
61. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
62. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
63. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 2 11.50
R118 R25 R3- R4-
Sum23 Snit11.50

Til toppen