TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 15. oktober 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 7 47.71
R152 R250 R350 R450
Sum202 Snit50.50
2. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 8 43.25
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 46.86
R150 R248 R348 R447
Sum193 Snit48.25
4. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 46.40
R152 R250 R348 R442
Sum192 Snit48.00
5. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 4 46.75
R149 R248 R345 R445
Sum187 Snit46.75
6. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 6 41.67
R148 R247 R343 R442
Sum180 Snit45.00
7. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 8 40.50
R150 R245 R342 R440
Sum177 Snit44.25
8. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 38.17
R145 R242 R341 R440
Sum168 Snit42.00
9. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 4 41.00
R150 R247 R343 R424
Sum164 Snit41.00
10. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 33.83
R146 R243 R338 R432
Sum159 Snit39.75
11. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 39.25
R149 R240 R337 R431
Sum157 Snit39.25
12. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE 8 32.63
R141 R240 R338 R436
Sum155 Snit38.75
13. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 38.50
R146 R243 R336 R429
Sum154 Snit38.50
14. 62781 Hans Lund Madsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 35.40
R140 R238 R336 R432
Sum146 Snit36.50
15. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 4 36.00
R143 R238 R335 R428
Sum144 Snit36.00
16. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 3 47.67
R150 R250 R343 R4-
Sum143 Snit47.67
17. 64433 Lasse Sommer Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 3 45.00
R148 R245 R342 R4-
Sum135 Snit45.00
18. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 33.25
R138 R233 R331 R431
Sum133 Snit33.25
19. 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE 3 44.00
R146 R245 R341 R4-
Sum132 Snit44.00
20. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 42.00
R147 R243 R336 R4-
Sum126 Snit42.00
21. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 3 35.00
R142 R237 R326 R4-
Sum105 Snit35.00
22. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 4 25.50
R128 R228 R324 R422
Sum102 Snit25.50
23. 55373 Steen Sodborg Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 24.00
R128 R227 R325 R421
Sum101 Snit25.25
24. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 20.50
R138 R220 R320 R418
Sum96 Snit24.00
25. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE 4 23.75
R126 R224 R324 R421
Sum95 Snit23.75
26. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 41.00
R144 R238 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
27. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
28. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 24.67
R130 R222 R322 R4-
Sum74 Snit24.67
29. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 35.50
R142 R229 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
30. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 32.00
R133 R231 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
31. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 28.50
R131 R226 R3- R4-
Sum57 Snit28.50
32. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 2 27.50
R130 R225 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
33. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
34. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
35. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
36. 62728 Peter Ingemann Olsen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
37. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
38. 68747 Tove Rasmussen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
39. 20681 Hans O. Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00

Til toppen