Terræn Grovpistol cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. oktober 2020 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 49.67
R155 R248 R346 R4-
Sum149 Snit49.67
2. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 3 48.33
R151 R249 R345 R4-
Sum145 Snit48.33
3. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 3 47.67
R148 R248 R347 R4-
Sum143 Snit47.67
4. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 4 33.75
R136 R236 R334 R429
Sum135 Snit33.75
5. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 3 42.67
R144 R244 R340 R4-
Sum128 Snit42.67
6. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 39.00
R143 R237 R337 R4-
Sum117 Snit39.00
7. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 37.33
R141 R236 R335 R4-
Sum112 Snit37.33
8. 90306 Annette Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 34.67
R139 R235 R330 R4-
Sum104 Snit34.67
9. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 50.00
R150 R250 R3- R4-
Sum100 Snit50.00
10. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 33.00
R143 R234 R322 R4-
Sum99 Snit33.00
11. 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 49.00
R149 R249 R3- R4-
Sum98 Snit49.00
12. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 48.50
R150 R247 R3- R4-
Sum97 Snit48.50
13. 127099 Jeppe Lund Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 47.50
R150 R245 R3- R4-
Sum95 Snit47.50
14. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 47.00
R148 R246 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
15. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 46.50
R147 R246 R3- R4-
Sum93 Snit46.50
16. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 2 46.50
R147 R246 R3- R4-
Sum93 Snit46.50
17. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 46.00
R148 R244 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
18. 127338 Anja Høll Greisen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
19. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 43.50
R144 R243 R3- R4-
Sum87 Snit43.50
20. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 41.00
R145 R237 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
21. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 40.50
R144 R237 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
22. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 2 33.50
R139 R228 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
23. 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 33.50
R136 R231 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
24. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 33.00
R136 R230 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
25. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 2 32.00
R137 R227 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
26. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 31.50
R134 R229 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
27. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 25.50
R126 R225 R3- R4-
Sum51 Snit25.50
28. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
29. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
30. 101744 Nofil Nawaz Mulkana Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
31. 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
32. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
33. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
34. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
35. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
36. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
37. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
38. 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
39. 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
40. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
41. 119966 Brian S. Pedersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
42. 44812 Hanne Kathrine Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
43. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
44. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
45. 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 14.50
R119 R210 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
46. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
47. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
48. 54957 Carsten F. Petersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
49. 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
50. 136697 Mikkel Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 20.00
R120 R2- R3- R4-
Sum20 Snit20.00
51. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
52. 133763 Kristian Karlsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
53. 122680 Ulla Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00

Til toppen