Terræn Grovpistol cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 13. maj 2021 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 48.80
R150 R250 R350 R449
Sum199 Snit49.75
2. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 6 45.50
R152 R250 R348 R446
Sum196 Snit49.00
3. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 4 48.50
R151 R249 R348 R446
Sum194 Snit48.50
4. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 5 45.60
R148 R247 R346 R446
Sum187 Snit46.75
5. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 6 44.00
R148 R247 R346 R444
Sum185 Snit46.25
6. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 4 37.50
R144 R240 R336 R430
Sum150 Snit37.50
7. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 3 48.33
R150 R250 R345 R4-
Sum145 Snit48.33
8. 90306 Annette Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 35.75
R142 R239 R332 R430
Sum143 Snit35.75
9. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 3 44.33
R147 R246 R340 R4-
Sum133 Snit44.33
10. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 3 43.67
R144 R244 R343 R4-
Sum131 Snit43.67
11. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 42.67
R148 R243 R337 R4-
Sum128 Snit42.67
12. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 40.33
R142 R242 R337 R4-
Sum121 Snit40.33
13. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 38.33
R141 R238 R336 R4-
Sum115 Snit38.33
14. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 37.33
R143 R235 R334 R4-
Sum112 Snit37.33
15. 36861 Finn Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 37.00
R145 R234 R332 R4-
Sum111 Snit37.00
16. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 3 33.67
R136 R236 R329 R4-
Sum101 Snit33.67
17. 16916 Rune Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 2 49.50
R150 R249 R3- R4-
Sum99 Snit49.50
18. 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 49.00
R149 R249 R3- R4-
Sum98 Snit49.00
19. 101744 Nofil Nawaz Mulkana Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 48.50
R149 R248 R3- R4-
Sum97 Snit48.50
20. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 48.50
R150 R247 R3- R4-
Sum97 Snit48.50
21. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 32.00
R134 R233 R329 R4-
Sum96 Snit32.00
22. 127099 Jeppe Lund Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 47.50
R150 R245 R3- R4-
Sum95 Snit47.50
23. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 47.00
R148 R246 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
24. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 47.00
R150 R244 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
25. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 3 31.33
R139 R228 R327 R4-
Sum94 Snit31.33
26. 56361 Kent Vincent Andersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 46.50
R149 R244 R3- R4-
Sum93 Snit46.50
27. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 45.00
R146 R244 R3- R4-
Sum90 Snit45.00
28. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
29. 127338 Anja Greisen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
30. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 40.50
R144 R237 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
31. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 40.00
R142 R238 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
32. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 2 40.00
R141 R239 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
33. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 39.50
R145 R234 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
34. 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 36.50
R140 R233 R3- R4-
Sum73 Snit36.50
35. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 33.00
R136 R230 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
36. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 2 32.00
R137 R227 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
37. 56241 Jeanette Kristensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 30.00
R131 R229 R3- R4-
Sum60 Snit30.00
38. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
39. 37347 Ole Iversen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
40. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
41. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
42. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
43. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
44. 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
45. 129060 Brian Christensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
46. 33877 Per Bøgegren Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
47. 23613 Kjeld Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
48. 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
49. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
50. 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
51. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
52. 44812 Hanne Kathrine Jensen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
53. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
54. 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
55. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
56. 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 14.50
R119 R210 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
57. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
58. 120600 kurt petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
59. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
60. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
61. 54957 Carsten F. Petersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
62. 25936 Steffen V Mogensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
63. 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
64. 18262 Ivan Jensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00
65. 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 5.00
R15 R2- R3- R4-
Sum5 Snit5.00

Til toppen