Luftriffel, 15m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 26. februar 2021 - kl. 06:02
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 199.83
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 199.50
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 199.38
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
4. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 199.33
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
5. 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 199.50
R1200 R2200 R3200 R4198
Sum798 Snit199.50
6. 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 4 199.50
R1200 R2200 R3200 R4198
Sum798 Snit199.50
7. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 198.00
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
8. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 6 198.00
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
9. 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 199.25
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
10. 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 6 198.50
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
11. 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 198.50
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
12. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.13
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
13. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 197.57
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
14. 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 199.00
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
15. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 4 199.00
R1200 R2200 R3199 R4197
Sum796 Snit199.00
16. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 4 198.75
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
17. 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 6 198.17
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
18. 99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 197.88
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
19. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 4 198.50
R1200 R2199 R3198 R4197
Sum794 Snit198.50
20. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 4 198.50
R1200 R2200 R3198 R4196
Sum794 Snit198.50
21. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 4 198.50
R1199 R2199 R3199 R4197
Sum794 Snit198.50
22. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 4 198.50
R1200 R2199 R3199 R4196
Sum794 Snit198.50
23. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 4 198.25
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
24. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 6 197.17
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
25. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 4 198.00
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
26. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE1 11 195.45
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
27. 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 197.75
R1200 R2198 R3198 R4195
Sum791 Snit197.75
28. 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 197.25
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
29. 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 4 197.25
R1199 R2199 R3196 R4195
Sum789 Snit197.25
30. 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 197.20
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
31. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 4 196.75
R1198 R2198 R3197 R4194
Sum787 Snit196.75
32. 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 4 196.50
R1200 R2198 R3195 R4193
Sum786 Snit196.50
33. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 4 196.50
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
34. 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 5 196.20
R1199 R2196 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
35. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 4 196.25
R1198 R2198 R3196 R4193
Sum785 Snit196.25
36. 31155 Jan V. Mortensen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 4 196.00
R1198 R2198 R3194 R4194
Sum784 Snit196.00
37. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 9 194.78
R1196 R2196 R3196 R4196
Sum784 Snit196.00
38. 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 195.00
R1198 R2196 R3194 R4194
Sum782 Snit195.50
39. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 4 195.25
R1200 R2196 R3195 R4190
Sum781 Snit195.25
40. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 192.88
R1196 R2196 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
41. 54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 194.25
R1195 R2194 R3194 R4194
Sum777 Snit194.25
42. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 194.25
R1195 R2194 R3194 R4194
Sum777 Snit194.25
43. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 8 192.25
R1196 R2195 R3194 R4192
Sum777 Snit194.25
44. 29931 Betty Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 9 192.00
R1195 R2194 R3194 R4194
Sum777 Snit194.25
45. 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 192.40
R1196 R2195 R3195 R4190
Sum776 Snit194.00
46. 133529 Henning Frantzen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 193.75
R1196 R2196 R3194 R4189
Sum775 Snit193.75
47. 116797 Finn Larsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 192.75
R1196 R2194 R3192 R4189
Sum771 Snit192.75
48. 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 4 192.75
R1195 R2193 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
49. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 4 192.50
R1196 R2192 R3191 R4191
Sum770 Snit192.50
50. 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 192.25
R1193 R2192 R3192 R4192
Sum769 Snit192.25
51. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 190.00
R1197 R2192 R3191 R4188
Sum768 Snit192.00
52. 107194 Leif Jepson Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 191.25
R1193 R2191 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
53. 132903 Carl Aage Lausten Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 188.83
R1194 R2193 R3189 R4189
Sum765 Snit191.25
54. 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 4 190.00
R1192 R2192 R3190 R4186
Sum760 Snit190.00
55. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 188.67
R1191 R2190 R3190 R4188
Sum759 Snit189.75
56. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.50
R1191 R2190 R3189 R4188
Sum758 Snit189.50
57. 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 188.50
R1191 R2189 R3188 R4186
Sum754 Snit188.50
58. 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 6 185.33
R1194 R2192 R3186 R4182
Sum754 Snit188.50
59. 95279 Johnny Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 188.25
R1191 R2189 R3188 R4185
Sum753 Snit188.25
60. 54928 Erik Andrè Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 188.00
R1191 R2189 R3188 R4184
Sum752 Snit188.00
61. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 186.00
R1190 R2186 R3186 R4184
Sum746 Snit186.50
62. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 184.50
R1190 R2187 R3185 R4176
Sum738 Snit184.50
63. 37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 5 183.60
R1186 R2185 R3183 R4183
Sum737 Snit184.25
64. 120928 Knud Jørgensen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 179.25
R1181 R2180 R3180 R4176
Sum717 Snit179.25
65. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 199.33
R1200 R2200 R3198 R4-
Sum598 Snit199.33
66. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 3 199.00
R1200 R2199 R3198 R4-
Sum597 Snit199.00
67. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 198.33
R1199 R2198 R3198 R4-
Sum595 Snit198.33
68. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 198.33
R1199 R2199 R3197 R4-
Sum595 Snit198.33
69. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 3 198.33
R1199 R2199 R3197 R4-
Sum595 Snit198.33
70. 33812 Lis Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 3 198.00
R1200 R2199 R3195 R4-
Sum594 Snit198.00
71. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 198.00
R1199 R2199 R3196 R4-
Sum594 Snit198.00
72. 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 198.00
R1198 R2198 R3198 R4-
Sum594 Snit198.00
73. 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 3 198.00
R1198 R2198 R3198 R4-
Sum594 Snit198.00
74. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 3 197.67
R1198 R2198 R3197 R4-
Sum593 Snit197.67
75. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 197.67
R1199 R2198 R3196 R4-
Sum593 Snit197.67
76. 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 3 196.33
R1197 R2196 R3196 R4-
Sum589 Snit196.33
77. 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 3 196.00
R1199 R2195 R3194 R4-
Sum588 Snit196.00
78. 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 196.00
R1198 R2197 R3193 R4-
Sum588 Snit196.00
79. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 195.33
R1198 R2197 R3191 R4-
Sum586 Snit195.33
80. 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 195.33
R1196 R2195 R3195 R4-
Sum586 Snit195.33
81. 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 195.00
R1197 R2196 R3192 R4-
Sum585 Snit195.00
82. 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 194.67
R1198 R2195 R3191 R4-
Sum584 Snit194.67
83. 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 3 194.33
R1198 R2196 R3189 R4-
Sum583 Snit194.33
84. 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 3 194.00
R1199 R2193 R3190 R4-
Sum582 Snit194.00
85. 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 192.33
R1195 R2193 R3189 R4-
Sum577 Snit192.33
86. 125397 Herluf Holm Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 3 191.33
R1192 R2191 R3191 R4-
Sum574 Snit191.33
87. 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 3 190.67
R1195 R2189 R3188 R4-
Sum572 Snit190.67
88. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 189.00
R1195 R2186 R3186 R4-
Sum567 Snit189.00
89. 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 187.33
R1190 R2189 R3183 R4-
Sum562 Snit187.33
90. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 186.00
R1190 R2189 R3179 R4-
Sum558 Snit186.00
91. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 185.67
R1191 R2186 R3180 R4-
Sum557 Snit185.67
92. 119907 Asser Renard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 184.00
R1187 R2184 R3181 R4-
Sum552 Snit184.00
93. 54842 Kaj Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 181.33
R1186 R2183 R3175 R4-
Sum544 Snit181.33
94. 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 178.33
R1184 R2177 R3174 R4-
Sum535 Snit178.33
95. 60722 Per Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 175.67
R1181 R2181 R3165 R4-
Sum527 Snit175.67
96. 33139 Peter Frandsen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 200.00
R1200 R2200 R3- R4-
Sum400 Snit200.00
97. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
98. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
99. 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
100. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
101. 73443 Per Kjærsgård Sørensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
102. 134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
103. 20954 Per Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 199.00
R1199 R2199 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
104. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
105. 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
106. 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
107. 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 199.00
R1199 R2199 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
108. 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
109. 17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
110. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
111. 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
112. 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
113. 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
114. 17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
115. 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 198.00
R1198 R2198 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
116. 26007 Hans Thomsen V.R.V.S.
DGI Østjylland
SE2 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
117. 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 198.00
R1200 R2196 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
118. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
119. 25952 Palle Jensen V.R.V.S.
DGI Østjylland
SE2 2 198.00
R1200 R2196 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
120. 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
121. 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
122. 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
123. 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 197.50
R1199 R2196 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
124. 25989 Jette Nielsen V.R.V.S.
DGI Østjylland
SE1 2 197.00
R1199 R2195 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
125. 130824 Ove Ravndahl Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
126. 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
127. 18938 Hans J. Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
SE1 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
128. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
129. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
130. 17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
131. 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 2 196.00
R1199 R2193 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
132. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 196.00
R1198 R2194 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
133. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
134. 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
135. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
136. 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
137. 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
138. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
139. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE1 2 195.00
R1195 R2195 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
140. 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 195.00
R1196 R2194 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
141. 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 194.50
R1198 R2191 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
142. 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 194.00
R1196 R2192 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
143. 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
144. 43530 Ove Gisselbæk Østergaard Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
145. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
146. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
147. 107664 Karlo Jensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
148. 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
149. 43471 Jan Poulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
150. 124841 Ole Andersen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 191.50
R1193 R2190 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
151. 25511 Lars-Ingemann Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
152. 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
153. 93954 Erling Munkholm Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
154. 103588 Mikael Baden Sørensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
155. 25436 Per Hansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 190.50
R1192 R2189 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
156. 57521 Peter Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
157. 33743 Knud Bonde Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
158. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 190.00
R1194 R2186 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
159. 41593 Ejgil Thuesen Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 190.00
R1190 R2190 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
160. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 2 190.00
R1193 R2187 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
161. 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 190.00
R1193 R2187 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
162. 55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 190.00
R1192 R2188 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
163. 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 2 189.00
R1192 R2186 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
164. 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
165. 43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 188.50
R1198 R2179 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
166. 39466 Bjarne Kristensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 188.50
R1190 R2187 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
167. 88037 Palle Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 187.50
R1190 R2185 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
168. 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 186.50
R1190 R2183 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
169. 130476 Benny Frederiksen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 186.00
R1186 R2186 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
170. 129215 Lis Christensen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 185.00
R1185 R2185 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
171. 120701 Jørgen Henning Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
172. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 184.50
R1186 R2183 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
173. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 184.00
R1186 R2182 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
174. 54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 183.00
R1185 R2181 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
175. 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 181.00
R1183 R2179 R3- R4-
Sum362 Snit181.00
176. 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
177. 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
178. 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
179. 56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
180. 136463 Ivar Clemmesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
181. 109972 Kjeld Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
182. 142622 Finn Danielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
183. 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
184. 42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
185. 137325 Jens Peter Frost Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
186. 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
187. 54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
188. 55911 Leif Johansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
189. 55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
190. 44389 William Kjær Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
191. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
192. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
193. 54509 Knud Holse Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
194. 59981 Jørgen Søndergård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
195. 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
196. 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
197. 54740 Niels Corfitsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
198. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
199. 25243 Niels Jørn Johansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
200. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
201. 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
202. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
203. 33266 Jørgen Jensen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
204. 55770 Tove Sønderstgård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
205. 25894 Jørgen Byskov Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
206. 135962 Magne Petersen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
207. 59979 Jørgen Skov Jørgensn Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
208. 57565 Jane Wester Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
209. 80735 Vivi Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
210. 57222 Inge Larsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
211. 102499 Lasse Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
212. 54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
213. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
214. 39200 Mogens Callesen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
215. 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 160.00
R1160 R2- R3- R4-
Sum160 Snit160.00

Til toppen