Luftriffel, 15m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 18. oktober 2021 - kl. 06:01
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 193.75
R1195 R2194 R3193 R4193
Sum775 Snit193.75
2. 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 4 190.50
R1193 R2190 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
3. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 190.25
R1198 R2190 R3190 R4183
Sum761 Snit190.25
4. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 4 186.00
R1189 R2188 R3184 R4183
Sum744 Snit186.00
5. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 182.83
R1187 R2186 R3186 R4184
Sum743 Snit185.75
6. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 4 185.50
R1190 R2185 R3184 R4183
Sum742 Snit185.50
7. 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 4 182.75
R1186 R2185 R3181 R4179
Sum731 Snit182.75
8. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 181.75
R1184 R2182 R3181 R4180
Sum727 Snit181.75
9. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 181.50
R1184 R2183 R3180 R4179
Sum726 Snit181.50
10. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 5 179.80
R1182 R2182 R3179 R4178
Sum721 Snit180.25
11. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 6 177.67
R1179 R2179 R3178 R4178
Sum714 Snit178.50
12. 141782 Ramer Khader Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 5 163.00
R1178 R2178 R3177 R4174
Sum707 Snit176.75
13. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 4 173.00
R1176 R2174 R3174 R4168
Sum692 Snit173.00
14. 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 195.33
R1196 R2195 R3195 R4-
Sum586 Snit195.33
15. 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 192.00
R1194 R2192 R3190 R4-
Sum576 Snit192.00
16. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 182.67
R1185 R2182 R3181 R4-
Sum548 Snit182.67
17. 53119 Jens Peter Hansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 3 181.33
R1183 R2182 R3179 R4-
Sum544 Snit181.33
18. 84580 Søren Højberg Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 180.33
R1183 R2179 R3179 R4-
Sum541 Snit180.33
19. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 180.00
R1185 R2181 R3174 R4-
Sum540 Snit180.00
20. 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 179.33
R1182 R2182 R3174 R4-
Sum538 Snit179.33
21. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 179.00
R1180 R2179 R3178 R4-
Sum537 Snit179.00
22. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 178.67
R1181 R2179 R3176 R4-
Sum536 Snit178.67
23. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 174.67
R1181 R2174 R3169 R4-
Sum524 Snit174.67
24. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 143.00
R1145 R2142 R3142 R4-
Sum429 Snit143.00
25. 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 200.00
R1200 R2200 R3- R4-
Sum400 Snit200.00
26. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
27. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 198.00
R1198 R2198 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
28. 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
29. 39794 Line Petermann Fabricius Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
30. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
31. 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
32. 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
33. 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
ST1 2 196.50
R1199 R2194 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
34. 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
35. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
36. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
37. 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 194.00
R1196 R2192 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
38. 112421 Niclas Hejslet Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
39. 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 193.00
R1195 R2191 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
40. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
41. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
42. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
43. 127167 Kristine Nymand Jakobsen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST1 2 192.00
R1196 R2188 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
44. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
45. 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 191.00
R1191 R2191 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
46. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
47. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 190.50
R1194 R2187 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
48. 127751 Patrick Jepsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 190.00
R1192 R2188 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
49. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
50. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
51. 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 2 185.50
R1188 R2183 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
52. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 183.50
R1184 R2183 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
53. 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 183.00
R1186 R2180 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
54. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 182.50
R1183 R2182 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
55. 106985 Lotte Bredahl Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST3 2 182.50
R1184 R2181 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
56. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 182.00
R1186 R2178 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
57. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 181.50
R1182 R2181 R3- R4-
Sum363 Snit181.50
58. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 180.50
R1181 R2180 R3- R4-
Sum361 Snit180.50
59. 143735 Dennis Dahlin Hansen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 176.00
R1177 R2175 R3- R4-
Sum352 Snit176.00
60. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 174.00
R1178 R2170 R3- R4-
Sum348 Snit174.00
61. 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 172.50
R1178 R2167 R3- R4-
Sum345 Snit172.50
62. 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 2 167.00
R1175 R2159 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
63. 19691 Johnny Jonassen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 151.00
R1151 R2151 R3- R4-
Sum302 Snit151.00
64. 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 2 143.00
R1149 R2137 R3- R4-
Sum286 Snit143.00
65. 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 132.00
R1139 R2125 R3- R4-
Sum264 Snit132.00
66. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
67. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
68. 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
69. 46934 Rasmus M Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
70. 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
71. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
72. 127460 Emma Falck Lauridsen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
73. 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
74. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
75. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
76. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
77. 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
78. 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
79. 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
80. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
81. 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
82. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
83. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
84. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
85. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
86. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
87. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
88. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
89. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
90. 35362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
91. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
92. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00
93. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
94. 69333 Susanne Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 172.00
R1172 R2- R3- R4-
Sum172 Snit172.00
95. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 163.00
R1163 R2- R3- R4-
Sum163 Snit163.00
96. 47308 Filip Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 157.00
R1157 R2- R3- R4-
Sum157 Snit157.00

Til toppen