Luftriffel, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 02. juli 2022 - kl. 06:01
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 134889 Jens Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 14 198.64
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 136616 Sarah H. Bødker Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 6 199.17
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
3. 139848 Jens S. Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 17 197.18
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
4. 139112 Berith Janner Borved Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 198.50
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
5. 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 8 198.38
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
6. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 7 198.14
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
7. 117550 Julie Vesterholm Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 9 197.56
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
8. 145503 Bente Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 10 196.80
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
9. 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 16 196.63
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
10. 117233 Zenia Rugaard Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 198.50
R1200 R2200 R3197 R4197
Sum794 Snit198.50
11. 123925 Christina Lybker Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 8 197.38
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
12. 19465 Finn Berg Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 198.25
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
13. 142095 Mette-Marie Nielsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 7 197.00
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
14. 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 18 195.72
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
15. 145667 Veronica Møller Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 10 195.60
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
16. 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 196.17
R1200 R2198 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
17. 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 7 196.00
R1200 R2198 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
18. 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 8 196.50
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
19. 138410 Finn F. Broe Schmidt Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 10 193.90
R1200 R2197 R3196 R4196
Sum789 Snit197.25
20. 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 4 196.75
R1198 R2197 R3197 R4195
Sum787 Snit196.75
21. 139671 Silas Møller Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 196.50
R1198 R2198 R3196 R4194
Sum786 Snit196.50
22. 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 4 196.00
R1198 R2197 R3197 R4192
Sum784 Snit196.00
23. 144907 Stefan Thane Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 7 194.71
R1197 R2196 R3196 R4195
Sum784 Snit196.00
24. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 4 195.75
R1199 R2197 R3195 R4192
Sum783 Snit195.75
25. 141296 Poul Åge Nielsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 10 193.90
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
26. 146215 Gitte Nielsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 23 191.87
R1196 R2196 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
27. 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 4 195.25
R1198 R2198 R3197 R4188
Sum781 Snit195.25
28. 145028 Allan Skov Svendsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 8 192.75
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
29. 142080 Jamie Kristiansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 4 194.75
R1198 R2197 R3194 R4190
Sum779 Snit194.75
30. 127045 Valdemar Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 194.25
R1199 R2194 R3193 R4191
Sum777 Snit194.25
31. 122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 194.00
R1196 R2194 R3194 R4192
Sum776 Snit194.00
32. 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 194.00
R1196 R2195 R3194 R4191
Sum776 Snit194.00
33. 145496 Jørgen Friis Virklund Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 194.00
R1195 R2195 R3194 R4192
Sum776 Snit194.00
34. 144953 Søren Olesen Holmen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 190.83
R1196 R2195 R3193 R4191
Sum775 Snit193.75
35. 145193 Char-Li Hansen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 5 193.00
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
36. 142582 Eline Nikolajsen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 5 192.80
R1195 R2194 R3193 R4191
Sum773 Snit193.25
37. 146384 Sarah Birkkjær Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 7 191.14
R1197 R2195 R3191 R4190
Sum773 Snit193.25
38. 131160 Lars Ole Kopp Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 9 188.33
R1196 R2194 R3193 R4190
Sum773 Snit193.25
39. 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 193.00
R1197 R2196 R3190 R4189
Sum772 Snit193.00
40. 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 193.00
R1196 R2194 R3193 R4189
Sum772 Snit193.00
41. 147448 Kim Skovgaard Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 12 189.83
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
42. 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 6 190.33
R1195 R2192 R3192 R4190
Sum769 Snit192.25
43. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 191.75
R1194 R2192 R3191 R4190
Sum767 Snit191.75
44. 139668 Oscar Porsgard Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 191.75
R1198 R2191 R3190 R4188
Sum767 Snit191.75
45. 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 10 189.50
R1195 R2192 R3190 R4190
Sum767 Snit191.75
46. 146058 Else Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 191.50
R1195 R2192 R3190 R4189
Sum766 Snit191.50
47. 114638 Lars Lund Nielsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 10 188.10
R1194 R2191 R3190 R4190
Sum765 Snit191.25
48. 141891 Kevin Regnersen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 25 182.16
R1195 R2192 R3189 R4188
Sum764 Snit191.00
49. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 5 189.60
R1192 R2191 R3191 R4189
Sum763 Snit190.75
50. 146059 Torben Berg Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 190.25
R1193 R2191 R3190 R4187
Sum761 Snit190.25
51. 19529 Steen Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 189.25
R1194 R2192 R3189 R4182
Sum757 Snit189.25
52. 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 185.50
R1191 R2191 R3187 R4173
Sum742 Snit185.50
53. 140276 Preben Skovbjerg Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 184.25
R1189 R2185 R3183 R4180
Sum737 Snit184.25
54. 122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 184.00
R1188 R2188 R3181 R4179
Sum736 Snit184.00
55. 145500 Bo Møller Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 183.75
R1189 R2188 R3180 R4178
Sum735 Snit183.75
56. 127044 William Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 182.25
R1186 R2184 R3181 R4178
Sum729 Snit182.25
57. 145025 Kristian Grantofte Nielsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 170.50
R1175 R2172 R3169 R4166
Sum682 Snit170.50
58. 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 6 157.17
R1170 R2167 R3162 R4156
Sum655 Snit163.75
59. 125518 Maria Storm Ottosen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 3 199.33
R1200 R2199 R3199 R4-
Sum598 Snit199.33
60. 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 196.33
R1198 R2196 R3195 R4-
Sum589 Snit196.33
61. 144389 Christina Pedersen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 3 194.33
R1195 R2195 R3193 R4-
Sum583 Snit194.33
62. 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 189.67
R1193 R2192 R3184 R4-
Sum569 Snit189.67
63. 146571 Dorthe Riis Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 3 189.33
R1194 R2189 R3185 R4-
Sum568 Snit189.33
64. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 188.00
R1190 R2189 R3185 R4-
Sum564 Snit188.00
65. 145342 Heine Spang Jørgensen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 3 187.00
R1191 R2186 R3184 R4-
Sum561 Snit187.00
66. 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 186.33
R1189 R2187 R3183 R4-
Sum559 Snit186.33
67. 142057 Michael Christensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 184.00
R1189 R2183 R3180 R4-
Sum552 Snit184.00
68. 122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 183.33
R1185 R2184 R3181 R4-
Sum550 Snit183.33
69. 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 182.67
R1188 R2182 R3178 R4-
Sum548 Snit182.67
70. 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 176.33
R1178 R2177 R3174 R4-
Sum529 Snit176.33
71. 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 174.00
R1180 R2172 R3170 R4-
Sum522 Snit174.00
72. 147079 Malene Olsson Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
73. 146982 Steffen Myrvoll Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
74. 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 2 197.50
R1199 R2196 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
75. 146469 Rene Langborg Andersen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
76. 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
77. 138257 Per Skovbølling Lorentzen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
78. 144093 Kiara Tilbury Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
79. 68206 Allan Holmbach Engelbrecht Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 195.50
R1198 R2193 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
80. 146468 Tone Moll Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
81. 147057 Isak Jansen Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
82. 121543 Kim Rasmussen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
83. 116829 Line Hansen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
84. 106126 Zanno Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
85. 139819 Linda Graversen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
86. 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 188.00
R1191 R2185 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
87. 70311 Rene S. Nielsen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 181.50
R1186 R2177 R3- R4-
Sum363 Snit181.50
88. 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 178.50
R1185 R2172 R3- R4-
Sum357 Snit178.50
89. 15054 Bettina Seerup Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
90. 138171 Maria holm Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
91. 140051 Leif Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
92. 125561 Frede Jørgensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
93. 138108 Steen Bisgaard Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
94. 120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
95. 92541 Tommi Trøjborg Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
96. 146227 Flemming Arndal Ibsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
97. 140805 Per Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
98. 142152 Allan Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00
99. 126966 Peter Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00

Til toppen