Riffel, 200m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 19. oktober 2021 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 147.57
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 9 144.22
R1148 R2148 R3148 R4144
Sum588 Snit147.00
3. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 12 143.92
R1147 R2147 R3147 R4145
Sum586 Snit146.50
4. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 11 143.82
R1149 R2146 R3145 R4145
Sum585 Snit146.25
5. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 5 144.80
R1148 R2147 R3145 R4144
Sum584 Snit146.00
6. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 9 143.89
R1147 R2146 R3145 R4145
Sum583 Snit145.75
7. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 13 143.08
R1147 R2147 R3144 R4144
Sum582 Snit145.50
8. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 9 143.67
R1146 R2145 R3145 R4145
Sum581 Snit145.25
9. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 9 143.44
R1147 R2145 R3145 R4144
Sum581 Snit145.25
10. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 144.17
R1146 R2145 R3144 R4144
Sum579 Snit144.75
11. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 6 143.00
R1146 R2145 R3144 R4144
Sum579 Snit144.75
12. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 10 140.20
R1145 R2145 R3143 R4143
Sum576 Snit144.00
13. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 15 138.27
R1147 R2147 R3141 R4141
Sum576 Snit144.00
14. 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 142.67
R1145 R2144 R3143 R4143
Sum575 Snit143.75
15. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 13 141.54
R1146 R2143 R3143 R4143
Sum575 Snit143.75
16. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 7 141.14
R1146 R2145 R3142 R4142
Sum575 Snit143.75
17. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 8 139.88
R1146 R2143 R3142 R4141
Sum572 Snit143.00
18. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 140.83
R1144 R2143 R3142 R4140
Sum569 Snit142.25
19. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 136.67
R1145 R2142 R3141 R4138
Sum566 Snit141.50
20. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 4 141.25
R1143 R2142 R3141 R4139
Sum565 Snit141.25
21. 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 140.80
R1143 R2142 R3140 R4140
Sum565 Snit141.25
22. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 138.50
R1143 R2143 R3139 R4139
Sum564 Snit141.00
23. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 15 137.60
R1142 R2141 R3141 R4140
Sum564 Snit141.00
24. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 9 137.11
R1144 R2143 R3140 R4137
Sum564 Snit141.00
25. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 140.75
R1148 R2145 R3141 R4129
Sum563 Snit140.75
26. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 140.20
R1142 R2141 R3141 R4139
Sum563 Snit140.75
27. 82711 Louise K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 137.17
R1142 R2142 R3141 R4138
Sum563 Snit140.75
28. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 18 136.17
R1142 R2141 R3140 R4138
Sum561 Snit140.25
29. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 12 136.75
R1142 R2140 R3139 R4138
Sum559 Snit139.75
30. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 6 137.67
R1144 R2138 R3138 R4137
Sum557 Snit139.25
31. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 6 137.83
R1143 R2139 R3138 R4136
Sum556 Snit139.00
32. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 5 138.20
R1140 R2139 R3138 R4137
Sum554 Snit138.50
33. 15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 5 136.60
R1141 R2141 R3140 R4132
Sum554 Snit138.50
34. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 4 138.00
R1144 R2137 R3137 R4134
Sum552 Snit138.00
35. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 9 134.89
R1140 R2139 R3137 R4136
Sum552 Snit138.00
36. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 4 137.75
R1140 R2139 R3137 R4135
Sum551 Snit137.75
37. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 8 133.38
R1140 R2138 R3137 R4136
Sum551 Snit137.75
38. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 7 135.71
R1140 R2140 R3136 R4134
Sum550 Snit137.50
39. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 15 129.47
R1138 R2135 R3134 R4134
Sum541 Snit135.25
40. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 7 130.71
R1137 R2135 R3135 R4133
Sum540 Snit135.00
41. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 10 130.40
R1138 R2134 R3134 R4134
Sum540 Snit135.00
42. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 7 129.43
R1136 R2136 R3133 R4133
Sum538 Snit134.50
43. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 7 130.86
R1139 R2135 R3134 R4129
Sum537 Snit134.25
44. 46704 Knud Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 132.75
R1141 R2141 R3125 R4124
Sum531 Snit132.75
45. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 4 132.75
R1138 R2132 R3131 R4130
Sum531 Snit132.75
46. 22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 129.33
R1138 R2130 R3130 R4129
Sum527 Snit131.75
47. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 7 128.00
R1136 R2133 R3130 R4128
Sum527 Snit131.75
48. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST3 6 127.33
R1136 R2130 R3130 R4128
Sum524 Snit131.00
49. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 5 123.00
R1132 R2130 R3126 R4126
Sum514 Snit128.50
50. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 3 146.33
R1147 R2146 R3146 R4-
Sum439 Snit146.33
51. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 145.33
R1147 R2145 R3144 R4-
Sum436 Snit145.33
52. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 3 145.00
R1146 R2145 R3144 R4-
Sum435 Snit145.00
53. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 144.33
R1147 R2144 R3142 R4-
Sum433 Snit144.33
54. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 3 142.67
R1146 R2142 R3140 R4-
Sum428 Snit142.67
55. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 142.00
R1145 R2144 R3137 R4-
Sum426 Snit142.00
56. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 3 140.67
R1144 R2140 R3138 R4-
Sum422 Snit140.67
57. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 3 139.33
R1143 R2138 R3137 R4-
Sum418 Snit139.33
58. 10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 3 138.33
R1145 R2136 R3134 R4-
Sum415 Snit138.33
59. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 3 138.33
R1140 R2140 R3135 R4-
Sum415 Snit138.33
60. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 3 127.33
R1130 R2127 R3125 R4-
Sum382 Snit127.33
61. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 122.67
R1126 R2125 R3117 R4-
Sum368 Snit122.67
62. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 144.50
R1147 R2142 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
63. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 142.50
R1143 R2142 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
64. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 2 142.50
R1144 R2141 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
65. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 2 142.00
R1146 R2138 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
66. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 141.00
R1141 R2141 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
67. 19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 140.50
R1141 R2140 R3- R4-
Sum281 Snit140.50
68. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 139.00
R1140 R2138 R3- R4-
Sum278 Snit139.00
69. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 139.00
R1144 R2134 R3- R4-
Sum278 Snit139.00
70. 19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 138.50
R1140 R2137 R3- R4-
Sum277 Snit138.50
71. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 138.50
R1139 R2138 R3- R4-
Sum277 Snit138.50
72. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 2 138.00
R1143 R2133 R3- R4-
Sum276 Snit138.00
73. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 2 138.00
R1139 R2137 R3- R4-
Sum276 Snit138.00
74. 61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 137.00
R1139 R2135 R3- R4-
Sum274 Snit137.00
75. 134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 2 134.00
R1134 R2134 R3- R4-
Sum268 Snit134.00
76. 144665 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST3 2 134.00
R1136 R2132 R3- R4-
Sum268 Snit134.00
77. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 133.50
R1137 R2130 R3- R4-
Sum267 Snit133.50
78. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 133.00
R1134 R2132 R3- R4-
Sum266 Snit133.00
79. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 132.00
R1134 R2130 R3- R4-
Sum264 Snit132.00
80. 13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 130.50
R1135 R2126 R3- R4-
Sum261 Snit130.50
81. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 2 130.00
R1132 R2128 R3- R4-
Sum260 Snit130.00
82. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 130.00
R1133 R2127 R3- R4-
Sum260 Snit130.00
83. 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 130.00
R1136 R2124 R3- R4-
Sum260 Snit130.00
84. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 129.50
R1130 R2129 R3- R4-
Sum259 Snit129.50
85. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 125.50
R1131 R2120 R3- R4-
Sum251 Snit125.50
86. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 2 124.00
R1128 R2120 R3- R4-
Sum248 Snit124.00
87. 137234 Keld Julius Andersen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 2 121.50
R1127 R2116 R3- R4-
Sum243 Snit121.50
88. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 2 118.00
R1119 R2117 R3- R4-
Sum236 Snit118.00
89. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 1 142.00
R1142 R2- R3- R4-
Sum142 Snit142.00
90. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
91. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
92. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 1 133.00
R1133 R2- R3- R4-
Sum133 Snit133.00
93. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 133.00
R1133 R2- R3- R4-
Sum133 Snit133.00
94. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
95. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 128.00
R1128 R2- R3- R4-
Sum128 Snit128.00
96. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 1 123.00
R1123 R2- R3- R4-
Sum123 Snit123.00

Til toppen