Riffel, 300m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. juli 2021 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 9 231.56
R1236 R2234 R3234 R4233
Sum937 Snit234.25
2. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 227.67
R1237 R2231 R3230 R4224
Sum922 Snit230.50
3. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 14 221.29
R1230 R2228 R3226 R4226
Sum910 Snit227.50
4. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 10 220.90
R1229 R2226 R3225 R4225
Sum905 Snit226.25
5. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 10 222.60
R1225 R2225 R3225 R4225
Sum900 Snit225.00
6. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 15 214.47
R1227 R2224 R3222 R4222
Sum895 Snit223.75
7. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 220.60
R1226 R2224 R3221 R4218
Sum889 Snit222.25
8. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 5 209.00
R1219 R2215 R3208 R4204
Sum846 Snit211.50
9. 56691 kenneth hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 10 202.50
R1212 R2209 R3207 R4207
Sum835 Snit208.75
10. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 202.00
R1212 R2203 R3200 R4193
Sum808 Snit202.00
11. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 230.00
R1237 R2232 R3221 R4-
Sum690 Snit230.00
12. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 225.33
R1232 R2224 R3220 R4-
Sum676 Snit225.33
13. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 220.33
R1224 R2221 R3216 R4-
Sum661 Snit220.33
14. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 229.00
R1231 R2227 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
15. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 209.50
R1214 R2205 R3- R4-
Sum419 Snit209.50
16. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 192.00
R1195 R2189 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
17. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 2 182.00
R1185 R2179 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
18. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 227.00
R1227 R2- R3- R4-
Sum227 Snit227.00
19. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 226.00
R1226 R2- R3- R4-
Sum226 Snit226.00
20. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
21. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
22. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
23. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
24. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
25. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
26. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
27. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
28. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
29. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00

Til toppen