Riffel, 300m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. oktober 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 234.11
R1244 R2240 R3237 R4236
Sum957 Snit239.25
2. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 7 232.14
R1240 R2239 R3235 R4233
Sum947 Snit236.75
3. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 4 234.00
R1237 R2236 R3233 R4230
Sum936 Snit234.00
4. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 18 227.78
R1239 R2233 R3232 R4231
Sum935 Snit233.75
5. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 8 231.00
R1239 R2232 R3232 R4231
Sum934 Snit233.50
6. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 227.30
R1233 R2233 R3231 R4231
Sum928 Snit232.00
7. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 8 226.88
R1233 R2231 R3230 R4230
Sum924 Snit231.00
8. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 15 223.60
R1234 R2232 R3230 R4228
Sum924 Snit231.00
9. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 19 223.47
R1233 R2230 R3229 R4229
Sum921 Snit230.25
10. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 16 221.00
R1231 R2230 R3229 R4226
Sum916 Snit229.00
11. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 12 220.67
R1232 R2229 R3228 R4227
Sum916 Snit229.00
12. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 6 222.67
R1234 R2224 R3223 R4222
Sum903 Snit225.75
13. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 9 221.00
R1228 R2226 R3226 R4223
Sum903 Snit225.75
14. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 18 219.61
R1228 R2225 R3225 R4225
Sum903 Snit225.75
15. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 7 221.29
R1228 R2226 R3226 R4221
Sum901 Snit225.25
16. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 9 218.67
R1226 R2225 R3225 R4222
Sum898 Snit224.50
17. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 219.25
R1226 R2226 R3221 R4221
Sum894 Snit223.50
18. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 13 214.62
R1230 R2221 R3219 R4218
Sum888 Snit222.00
19. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 6 215.33
R1228 R2224 R3217 R4211
Sum880 Snit220.00
20. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 6 211.17
R1223 R2221 R3220 R4206
Sum870 Snit217.50
21. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 10 209.60
R1218 R2217 R3214 R4212
Sum861 Snit215.25
22. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 7 207.43
R1221 R2216 R3211 R4210
Sum858 Snit214.50
23. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 7 209.71
R1215 R2215 R3213 R4211
Sum854 Snit213.50
24. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 9 195.89
R1217 R2205 R3203 R4202
Sum827 Snit206.75
25. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 9 197.44
R1207 R2203 R3203 R4200
Sum813 Snit203.25
26. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 7 181.14
R1207 R2186 R3186 R4182
Sum761 Snit190.25
27. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 3 222.00
R1228 R2219 R3219 R4-
Sum666 Snit222.00
28. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 2 226.50
R1227 R2226 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
29. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 212.00
R1223 R2201 R3- R4-
Sum424 Snit212.00
30. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 2 207.00
R1216 R2198 R3- R4-
Sum414 Snit207.00
31. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 188.00
R1208 R2168 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
32. 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
33. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
34. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
35. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
36. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
37. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
38. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
39. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
40. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
41. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
42. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
43. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
44. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
45. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
46. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 1 213.00
R1213 R2- R3- R4-
Sum213 Snit213.00
47. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
48. 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
49. 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
50. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
51. 95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
52. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
53. 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
54. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
55. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
56. 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
57. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00

Til toppen