Riffel, 300m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 04. august 2020 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE 11 226.18
R1236 R2233 R3232 R4231
Sum932 Snit233.00
2. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 9 226.33
R1235 R2234 R3231 R4229
Sum929 Snit232.25
3. 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE 10 218.10
R1225 R2222 R3222 R4220
Sum889 Snit222.25
4. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE 3 238.00
R1241 R2239 R3234 R4-
Sum714 Snit238.00
5. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 3 217.67
R1226 R2215 R3212 R4-
Sum653 Snit217.67
6. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 230.00
R1233 R2227 R3- R4-
Sum460 Snit230.00
7. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 2 224.50
R1231 R2218 R3- R4-
Sum449 Snit224.50
8. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE 2 220.50
R1221 R2220 R3- R4-
Sum441 Snit220.50
9. 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE 2 209.50
R1213 R2206 R3- R4-
Sum419 Snit209.50
10. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
11. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
12. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
13. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
14. 62790 Finn Dichmann Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
15. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
16. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
17. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
18. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 227.00
R1227 R2- R3- R4-
Sum227 Snit227.00
19. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
20. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
21. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
22. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
23. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
24. 20681 Hans O. Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
25. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
26. 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
27. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
28. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
29. 53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 207.00
R1207 R2- R3- R4-
Sum207 Snit207.00
30. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE 1 201.00
R1201 R2- R3- R4-
Sum201 Snit201.00
31. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00

Til toppen