Standardpistol, 15m - 1-Hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 31. oktober 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 34981 Jonas Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 7 285.14
R1293 R2287 R3286 R4286
Sum1152 Snit288.00
2. 105238 Mikkel Ranneberg Års Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 5 286.60
R1291 R2287 R3287 R4284
Sum1149 Snit287.25
3. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 7 282.71
R1286 R2286 R3285 R4285
Sum1142 Snit285.50
4. 31309 Keld Jeppesen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 12 280.42
R1285 R2285 R3284 R4284
Sum1138 Snit284.50
5. 49653 Flemming Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 11 279.55
R1286 R2285 R3283 R4283
Sum1137 Snit284.25
6. 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 4 283.75
R1285 R2285 R3284 R4281
Sum1135 Snit283.75
7. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 7 280.71
R1286 R2285 R3283 R4279
Sum1133 Snit283.25
8. 60615 Johnny Hvidtfeldt Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 283.00
R1286 R2284 R3282 R4280
Sum1132 Snit283.00
9. 33998 Allan Gejl Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 5 282.20
R1287 R2282 R3281 R4281
Sum1131 Snit282.75
10. 50528 Brian Madsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 8 280.00
R1287 R2283 R3280 R4280
Sum1130 Snit282.50
11. 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
1H 1 13 275.92
R1285 R2282 R3281 R4281
Sum1129 Snit282.25
12. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 18 272.89
R1284 R2284 R3282 R4279
Sum1129 Snit282.25
13. 55920 Lars Jensen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 10 277.90
R1284 R2282 R3281 R4280
Sum1127 Snit281.75
14. 65439 Niels Thulin Johansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 7 278.43
R1288 R2281 R3281 R4276
Sum1126 Snit281.50
15. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 6 278.33
R1282 R2281 R3281 R4281
Sum1125 Snit281.25
16. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 1 8 275.63
R1286 R2284 R3280 R4274
Sum1124 Snit281.00
17. 62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H 1 9 276.67
R1283 R2281 R3280 R4279
Sum1123 Snit280.75
18. 61720 Jens Hartwig Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 1 6 278.50
R1284 R2281 R3278 R4277
Sum1120 Snit280.00
19. 119496 Ole Dejgaard Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 14 274.43
R1281 R2281 R3279 R4279
Sum1120 Snit280.00
20. 115517 Gerhard Wirenfeldt Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 10 275.40
R1282 R2282 R3278 R4277
Sum1119 Snit279.75
21. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 16 271.38
R1281 R2280 R3279 R4278
Sum1118 Snit279.50
22. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 279.25
R1282 R2281 R3279 R4275
Sum1117 Snit279.25
23. 109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
1H 1 15 269.87
R1283 R2280 R3279 R4274
Sum1116 Snit279.00
24. 29892 Jan Jørgensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 6 277.17
R1284 R2278 R3278 R4275
Sum1115 Snit278.75
25. 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 6 274.67
R1282 R2279 R3279 R4275
Sum1115 Snit278.75
26. 14823 Elizabeth Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 5 276.20
R1281 R2281 R3276 R4276
Sum1114 Snit278.50
27. 113422 Helge Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 8 275.13
R1279 R2279 R3279 R4277
Sum1114 Snit278.50
28. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 8 275.25
R1282 R2277 R3277 R4277
Sum1113 Snit278.25
29. 111693 Allan Lund Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 6 274.00
R1283 R2280 R3276 R4274
Sum1113 Snit278.25
30. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 8 274.25
R1280 R2279 R3279 R4274
Sum1112 Snit278.00
31. 91439 Henrik Koustrup Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 1 9 273.11
R1284 R2278 R3275 R4275
Sum1112 Snit278.00
32. 29893 Jan Mortensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 12 270.17
R1287 R2276 R3275 R4273
Sum1111 Snit277.75
33. 85225 Bjarne Jæger Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 11 271.18
R1281 R2280 R3276 R4273
Sum1110 Snit277.50
34. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 1 10 271.10
R1281 R2280 R3275 R4274
Sum1110 Snit277.50
35. 51496 Bjarne Hinderup Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 7 275.29
R1281 R2280 R3274 R4274
Sum1109 Snit277.25
36. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 7 270.57
R1279 R2278 R3278 R4273
Sum1108 Snit277.00
37. 50437 Kent Grantoft Madsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 13 270.46
R1280 R2280 R3275 R4273
Sum1108 Snit277.00
38. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 9 271.44
R1278 R2278 R3276 R4275
Sum1107 Snit276.75
39. 39048 Bjarne Fahnøe Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 5 274.60
R1285 R2284 R3270 R4267
Sum1106 Snit276.50
40. 65847 Jakob Keis Hansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 1 6 271.50
R1279 R2277 R3275 R4275
Sum1106 Snit276.50
41. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 11 270.00
R1280 R2279 R3275 R4272
Sum1106 Snit276.50
42. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 1 7 272.86
R1280 R2276 R3275 R4274
Sum1105 Snit276.25
43. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 1 7 272.71
R1280 R2277 R3275 R4273
Sum1105 Snit276.25
44. 99643 Rene Pedersen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 14 269.43
R1282 R2275 R3275 R4273
Sum1105 Snit276.25
45. 37862 Jesper Aggerholm Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 13 268.62
R1279 R2277 R3276 R4273
Sum1105 Snit276.25
46. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 7 271.71
R1279 R2277 R3274 R4273
Sum1103 Snit275.75
47. 121323 Thomas Jessen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 5 273.20
R1283 R2275 R3273 R4271
Sum1102 Snit275.50
48. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 20 265.60
R1279 R2276 R3275 R4272
Sum1102 Snit275.50
49. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 4 275.00
R1279 R2277 R3277 R4267
Sum1100 Snit275.00
50. 103871 Jørgen Pedersen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 2 15 265.47
R1281 R2277 R3273 R4269
Sum1100 Snit275.00
51. 29559 Kim Frandsen Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 1 8 270.13
R1277 R2276 R3273 R4273
Sum1099 Snit274.75
52. 66403 Einar Jart Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 1 6 273.33
R1278 R2274 R3273 R4273
Sum1098 Snit274.50
53. 30093 Michael Stephensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 14 266.93
R1280 R2276 R3272 R4270
Sum1098 Snit274.50
54. 11061 Mikkel Jepsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 4 273.75
R1279 R2279 R3276 R4261
Sum1095 Snit273.75
55. 15548 Mads Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 4 273.75
R1278 R2274 R3272 R4271
Sum1095 Snit273.75
56. 101390 Peter Nielsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 5 272.40
R1281 R2272 R3271 R4271
Sum1095 Snit273.75
57. 30665 Carl Johnsen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 6 271.33
R1278 R2274 R3272 R4271
Sum1095 Snit273.75
58. 91804 Morten Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 7 270.14
R1280 R2273 R3272 R4270
Sum1095 Snit273.75
59. 98769 Max Emil Perl Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 1 4 273.50
R1275 R2274 R3274 R4271
Sum1094 Snit273.50
60. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 11 265.55
R1279 R2272 R3272 R4271
Sum1094 Snit273.50
61. 95813 Leif Rasmussen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
1H 2 10 263.70
R1276 R2276 R3274 R4268
Sum1094 Snit273.50
62. 130021 Anders Peter Egeskov Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
1H 1 5 270.20
R1285 R2282 R3264 R4261
Sum1092 Snit273.00
63. 106653 Niels Hoffmann Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 1 4 272.75
R1275 R2274 R3272 R4270
Sum1091 Snit272.75
64. 25773 Tim Bergfriedt Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 1 4 272.75
R1281 R2276 R3275 R4259
Sum1091 Snit272.75
65. 20881 Thomas Nør Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H 1 6 270.33
R1276 R2273 R3272 R4270
Sum1091 Snit272.75
66. 108916 Astrid Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 6 269.33
R1276 R2271 R3270 R4270
Sum1087 Snit271.75
67. 108784 Fang Yang Loo Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 1 4 271.25
R1272 R2272 R3271 R4270
Sum1085 Snit271.25
68. 35029 Gert Nielsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 7 268.29
R1277 R2271 R3270 R4266
Sum1084 Snit271.00
69. 122883 Henrik B. Hansen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 12 266.67
R1273 R2272 R3270 R4269
Sum1084 Snit271.00
70. 27601 Niels Lund Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 15 261.53
R1276 R2270 R3269 R4269
Sum1084 Snit271.00
71. 90854 Kim Laursen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
1H 1 6 268.67
R1273 R2272 R3270 R4268
Sum1083 Snit270.75
72. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 270.50
R1277 R2272 R3270 R4263
Sum1082 Snit270.50
73. 58177 Ole Hansen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 5 269.20
R1274 R2272 R3270 R4265
Sum1081 Snit270.25
74. 34163 Børge Bladsgård Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 1 6 269.17
R1275 R2269 R3269 R4268
Sum1081 Snit270.25
75. 46354 Jonas Foged Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 2 7 263.29
R1271 R2271 R3269 R4269
Sum1080 Snit270.00
76. 50210 Jan Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 7 267.57
R1272 R2271 R3269 R4267
Sum1079 Snit269.75
77. 56907 Lars Jeppesen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 269.50
R1273 R2271 R3269 R4265
Sum1078 Snit269.50
78. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 7 264.00
R1272 R2271 R3268 R4267
Sum1078 Snit269.50
79. 56361 Kent Vincent Andersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 6 263.50
R1273 R2271 R3268 R4265
Sum1077 Snit269.25
80. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 9 262.67
R1275 R2268 R3268 R4266
Sum1077 Snit269.25
81. 33974 Jens Peter Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 12 262.17
R1272 R2271 R3269 R4265
Sum1077 Snit269.25
82. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 15 259.93
R1278 R2267 R3266 R4266
Sum1077 Snit269.25
83. 70312 René R. Hansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 5 267.20
R1278 R2278 R3260 R4260
Sum1076 Snit269.00
84. 51823 Benny Jensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 9 261.00
R1270 R2270 R3269 R4267
Sum1076 Snit269.00
85. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 10 264.10
R1271 R2268 R3268 R4267
Sum1074 Snit268.50
86. 82967 Frederik Hansen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 8 263.63
R1275 R2267 R3266 R4266
Sum1074 Snit268.50
87. 60703 Rasmus Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 268.25
R1272 R2270 R3267 R4264
Sum1073 Snit268.25
88. 129559 Thomas Bro Falkenberg Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 6 265.33
R1271 R2270 R3267 R4265
Sum1073 Snit268.25
89. 55982 Jens Peter Jensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 7 263.29
R1270 R2269 R3268 R4266
Sum1073 Snit268.25
90. 36133 Steffen Troldtoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 6 263.17
R1275 R2268 R3265 R4265
Sum1073 Snit268.25
91. 132795 Henrik Thomsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 7 263.00
R1274 R2270 R3266 R4263
Sum1073 Snit268.25
92. 66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 2 6 266.00
R1272 R2268 R3268 R4264
Sum1072 Snit268.00
93. 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 2 6 264.83
R1270 R2267 R3267 R4267
Sum1071 Snit267.75
94. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 8 264.38
R1271 R2268 R3266 R4266
Sum1071 Snit267.75
95. 32051 Ove Skinnerup Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 6 265.33
R1273 R2266 R3266 R4265
Sum1070 Snit267.50
96. 13122 Kim Nielsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 10 259.90
R1271 R2269 R3265 R4265
Sum1070 Snit267.50
97. 112094 Kenneth Mikkelsen Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 2 11 256.09
R1274 R2269 R3265 R4261
Sum1069 Snit267.25
98. 41682 Jens Jørgen Madsen Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 6 262.33
R1273 R2272 R3268 R4255
Sum1068 Snit267.00
99. 122680 Ulla Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 21 257.71
R1272 R2267 R3265 R4264
Sum1068 Snit267.00
100. 132796 Per Jakobsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 8 260.63
R1270 R2269 R3266 R4261
Sum1066 Snit266.50
101. 102243 Jens Bjerre Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 8 260.25
R1268 R2267 R3266 R4265
Sum1066 Snit266.50
102. 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H 2 12 259.58
R1271 R2267 R3264 R4264
Sum1066 Snit266.50
103. 120793 Irina Ustinova Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 2 10 260.50
R1273 R2266 R3264 R4262
Sum1065 Snit266.25
104. 111994 Tommy Borring-Møller Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 266.00
R1270 R2268 R3263 R4263
Sum1064 Snit266.00
105. 116023 Tom Ottosen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 7 262.29
R1268 R2267 R3266 R4262
Sum1063 Snit265.75
106. 84226 Anders Ravn Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 6 260.17
R1277 R2268 R3261 R4257
Sum1063 Snit265.75
107. 41446 Henning Lauridsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 2 9 259.56
R1268 R2266 R3265 R4264
Sum1063 Snit265.75
108. 132408 Johnny Birkelund Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 5 263.60
R1271 R2265 R3265 R4261
Sum1062 Snit265.50
109. 53043 Simon Løje Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 8 254.38
R1275 R2266 R3262 R4258
Sum1061 Snit265.25
110. 10982 Erik Balk Mouritsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 7 258.43
R1273 R2265 R3264 R4257
Sum1059 Snit264.75
111. 86247 Claus Olsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 12 256.33
R1267 R2266 R3265 R4261
Sum1059 Snit264.75
112. 131315 Kim Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 7 256.29
R1268 R2266 R3265 R4260
Sum1059 Snit264.75
113. 24801 Lars Møller Gregersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 2 4 264.25
R1275 R2275 R3258 R4249
Sum1057 Snit264.25
114. 35195 Kirsten Meldgaard Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 9 260.22
R1266 R2264 R3263 R4263
Sum1056 Snit264.00
115. 43471 Jan Poulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 2 7 260.00
R1265 R2265 R3263 R4263
Sum1056 Snit264.00
116. 19759 Claus Nielsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 6 260.17
R1270 R2262 R3262 R4261
Sum1055 Snit263.75
117. 65060 Per C. Madsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H 2 9 257.11
R1267 R2266 R3265 R4257
Sum1055 Snit263.75
118. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 263.50
R1269 R2265 R3260 R4260
Sum1054 Snit263.50
119. 20863 Ulrich Bo Andersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H 2 5 259.20
R1267 R2262 R3262 R4261
Sum1052 Snit263.00
120. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 8 256.38
R1268 R2266 R3260 R4257
Sum1051 Snit262.75
121. 56698 John Sørensen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 5 261.20
R1269 R2267 R3258 R4256
Sum1050 Snit262.50
122. 56000 Jan Jensen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 6 256.00
R1269 R2261 R3260 R4260
Sum1050 Snit262.50
123. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 8 250.50
R1273 R2262 R3261 R4253
Sum1049 Snit262.25
124. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 3 9 250.22
R1268 R2263 R3261 R4257
Sum1049 Snit262.25
125. 49975 Bente Sørensen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 4 261.75
R1267 R2262 R3262 R4256
Sum1047 Snit261.75
126. 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
1H 3 13 249.77
R1269 R2260 R3257 R4257
Sum1043 Snit260.75
127. 81420 Michael Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 6 258.33
R1263 R2263 R3260 R4256
Sum1042 Snit260.50
128. 100968 Claus Davidsen Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 8 249.25
R1271 R2261 R3259 R4251
Sum1042 Snit260.50
129. 14819 Erik Christensen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 5 259.20
R1266 R2263 R3256 R4256
Sum1041 Snit260.25
130. 139981 Jack Andersen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 8 252.50
R1266 R2262 R3259 R4254
Sum1041 Snit260.25
131. 85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 5 258.80
R1270 R2257 R3257 R4256
Sum1040 Snit260.00
132. 128317 Kennet Rasmussen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 4 259.75
R1270 R2269 R3253 R4247
Sum1039 Snit259.75
133. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 259.50
R1264 R2261 R3259 R4254
Sum1038 Snit259.50
134. 67662 Henrik Bertram Petersen Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 4 259.50
R1273 R2257 R3256 R4252
Sum1038 Snit259.50
135. 64070 Peter L. Nielsen IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
1H 2 6 252.50
R1266 R2261 R3259 R4252
Sum1038 Snit259.50
136. 12167 Kim Levisen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 5 258.00
R1267 R2261 R3256 R4253
Sum1037 Snit259.25
137. 27333 Ole Kristensen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
1H 2 5 257.40
R1264 R2262 R3261 R4250
Sum1037 Snit259.25
138. 24361 Ketty Thomsen Ebeltoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 5 257.40
R1265 R2264 R3255 R4252
Sum1036 Snit259.00
139. 129903 Allan Sørensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 11 243.36
R1262 R2261 R3259 R4254
Sum1036 Snit259.00
140. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 258.75
R1270 R2258 R3254 R4253
Sum1035 Snit258.75
141. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 12 248.00
R1261 R2261 R3257 R4256
Sum1035 Snit258.75
142. 10551 Jan Elgaard Sørensen Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 4 258.50
R1263 R2262 R3256 R4253
Sum1034 Snit258.50
143. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 5 255.40
R1262 R2259 R3258 R4254
Sum1033 Snit258.25
144. 131196 Flemming Skifte Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 6 254.67
R1265 R2258 R3255 R4252
Sum1030 Snit257.50
145. 30772 Niels Møller Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 2 5 254.60
R1271 R2261 R3253 R4245
Sum1030 Snit257.50
146. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 7 254.57
R1274 R2252 R3252 R4252
Sum1030 Snit257.50
147. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 11 251.91
R1263 R2258 R3255 R4254
Sum1030 Snit257.50
148. 24838 Frank Lahn Nielsen Bossow Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 3 5 252.60
R1270 R2258 R3253 R4246
Sum1027 Snit256.75
149. 95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 4 256.50
R1263 R2257 R3257 R4249
Sum1026 Snit256.50
150. 56921 Tom Pedersen Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 256.50
R1259 R2257 R3257 R4253
Sum1026 Snit256.50
151. 132746 Søren Elver Hansen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 3 11 247.45
R1259 R2259 R3257 R4251
Sum1026 Snit256.50
152. 56555 Kim Kulle Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 4 256.25
R1267 R2262 R3252 R4244
Sum1025 Snit256.25
153. 140431 Alex Bækgaard Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 2 4 256.00
R1273 R2253 R3249 R4249
Sum1024 Snit256.00
154. 137105 Morten Overgaard Mønsted Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 4 255.75
R1271 R2258 R3252 R4242
Sum1023 Snit255.75
155. 114010 Torben Espø IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
1H 2 6 252.50
R1266 R2263 R3247 R4247
Sum1023 Snit255.75
156. 113733 Klaus Jakobsen Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 255.50
R1263 R2255 R3255 R4249
Sum1022 Snit255.50
157. 17072 Kenneth Sand Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 11 248.00
R1260 R2260 R3252 R4249
Sum1021 Snit255.25
158. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 4 255.00
R1264 R2261 R3248 R4247
Sum1020 Snit255.00
159. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 19 235.74
R1265 R2253 R3252 R4250
Sum1020 Snit255.00
160. 43456 Jørgen Philipsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 3 5 252.60
R1262 R2256 R3253 R4248
Sum1019 Snit254.75
161. 102083 Jørgen Bøgh Jørgensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 2 4 254.50
R1259 R2256 R3254 R4249
Sum1018 Snit254.50
162. 60663 Tim Hansen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 254.00
R1260 R2255 R3254 R4247
Sum1016 Snit254.00
163. 89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 6 252.33
R1258 R2256 R3251 R4251
Sum1016 Snit254.00
164. 68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H 3 7 251.00
R1258 R2255 R3255 R4248
Sum1016 Snit254.00
165. 61851 Lars Grønlund Ottesen Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 6 250.83
R1256 R2256 R3255 R4248
Sum1015 Snit253.75
166. 39067 Troels Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 16 243.44
R1257 R2256 R3251 R4251
Sum1015 Snit253.75
167. 120655 Ken Dorn Hansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 246.17
R1257 R2256 R3251 R4250
Sum1014 Snit253.50
168. 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 10 246.90
R1255 R2254 R3252 R4252
Sum1013 Snit253.25
169. 17166 Hanne Toft Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 3 4 253.00
R1257 R2256 R3254 R4245
Sum1012 Snit253.00
170. 57396 Flemming Andersen Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 4 253.00
R1261 R2259 R3251 R4241
Sum1012 Snit253.00
171. 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 3 6 247.33
R1266 R2251 R3249 R4246
Sum1012 Snit253.00
172. 112233 Erling Thomsen Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 9 244.11
R1259 R2256 R3255 R4242
Sum1012 Snit253.00
173. 123426 Kristian Fischer Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 9 248.22
R1255 R2253 R3252 R4251
Sum1011 Snit252.75
174. 108284 Alex Langfred Paarup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 6 245.17
R1265 R2250 R3249 R4246
Sum1010 Snit252.50
175. 98595 Rasmus Haue Heesgaard Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 7 246.71
R1255 R2254 R3254 R4246
Sum1009 Snit252.25
176. 58214 Alex Petersen Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 252.00
R1255 R2255 R3250 R4248
Sum1008 Snit252.00
177. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 4 251.75
R1267 R2254 R3244 R4242
Sum1007 Snit251.75
178. 109606 Steffen Balslev IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
1H 3 6 244.83
R1264 R2258 R3250 R4235
Sum1007 Snit251.75
179. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 251.25
R1270 R2251 R3249 R4235
Sum1005 Snit251.25
180. 110912 Bjørn Madsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 9 244.44
R1254 R2253 R3251 R4247
Sum1005 Snit251.25
181. 58179 Ole Hardon Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 6 246.17
R1254 R2253 R3251 R4243
Sum1001 Snit250.25
182. 125381 Henrik Lorentzen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 243.67
R1254 R2254 R3251 R4241
Sum1000 Snit250.00
183. 70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 249.75
R1257 R2255 R3253 R4234
Sum999 Snit249.75
184. 121187 Steen Sandbæk Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 8 237.63
R1260 R2248 R3247 R4243
Sum998 Snit249.50
185. 117503 Frank Harsanyi Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 5 248.80
R1252 R2249 R3249 R4247
Sum997 Snit249.25
186. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 6 243.67
R1253 R2249 R3249 R4245
Sum996 Snit249.00
187. 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 7 236.86
R1258 R2248 R3246 R4244
Sum996 Snit249.00
188. 115611 Johnny Gosch Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 4 248.75
R1264 R2251 R3240 R4240
Sum995 Snit248.75
189. 133117 Henrik Raaberg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 243.50
R1256 R2255 R3245 R4238
Sum994 Snit248.50
190. 56740 Peter Bue Westh Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 6 244.83
R1251 R2249 R3246 R4245
Sum991 Snit247.75
191. 79799 Alexander Khaliléev Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 240.50
R1255 R2248 R3246 R4242
Sum991 Snit247.75
192. 23200 Solveig Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 6 238.67
R1251 R2250 R3248 R4242
Sum991 Snit247.75
193. 114325 Torben Jensen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 3 6 244.00
R1256 R2246 R3245 R4243
Sum990 Snit247.50
194. 90306 Annette Winther Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 246.50
R1252 R2251 R3244 R4239
Sum986 Snit246.50
195. 138651 Kenneth Skovborg Holmgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 4 246.25
R1259 R2245 R3245 R4236
Sum985 Snit246.25
196. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 4 246.00
R1260 R2250 R3241 R4233
Sum984 Snit246.00
197. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 5 243.80
R1252 R2249 R3240 R4239
Sum980 Snit245.00
198. 131264 Dan Langkilde Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 5 239.80
R1263 R2246 R3242 R4229
Sum980 Snit245.00
199. 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 3 7 238.43
R1249 R2246 R3246 R4237
Sum978 Snit244.50
200. 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 4 243.50
R1249 R2244 R3241 R4240
Sum974 Snit243.50
201. 134252 Michael Kurstein Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 4 243.25
R1247 R2243 R3242 R4241
Sum973 Snit243.25
202. 111540 Jesper Iversen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 4 242.25
R1252 R2250 R3237 R4230
Sum969 Snit242.25
203. 138979 Poul Hansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 4 241.75
R1249 R2245 R3241 R4232
Sum967 Snit241.75
204. 55872 Michael Enderleit Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 5 238.20
R1258 R2254 R3230 R4225
Sum967 Snit241.75
205. 111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 240.50
R1248 R2241 R3238 R4235
Sum962 Snit240.50
206. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 20 227.05
R1244 R2240 R3238 R4237
Sum959 Snit239.75
207. 140616 Joel Nørgaard Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
1H 3 4 239.25
R1248 R2244 R3237 R4228
Sum957 Snit239.25
208. 36181 Lennart Tipsmark Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 5 234.40
R1252 R2246 R3234 R4224
Sum956 Snit239.00
209. 128207 Thomas Persson Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 238.75
R1244 R2238 R3237 R4236
Sum955 Snit238.75
210. 39776 Mogens Hansen-Bæck Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 7 229.57
R1251 R2238 R3237 R4228
Sum954 Snit238.50
211. 141854 Martin Olsen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 238.25
R1252 R2250 R3231 R4220
Sum953 Snit238.25
212. 107915 Kurt Jensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 4 238.00
R1250 R2244 R3231 R4227
Sum952 Snit238.00
213. 126326 Carsten Ræbild Sørensen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 5 235.80
R1245 R2238 R3237 R4232
Sum952 Snit238.00
214. 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 8 234.00
R1241 R2240 R3236 R4235
Sum952 Snit238.00
215. 52518 Per Hübsmann Hansen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 4 237.75
R1252 R2251 R3226 R4222
Sum951 Snit237.75
216. 100967 Frank Clavilla Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 6 233.67
R1248 R2237 R3234 R4231
Sum950 Snit237.50
217. 137524 Niels Erik Storgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 10 227.70
R1251 R2238 R3234 R4225
Sum948 Snit237.00
218. 108052 Morten Alsing Ebeltoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 4 236.00
R1251 R2240 R3228 R4225
Sum944 Snit236.00
219. 140618 Kim Cay Nilsson Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
1H 3 4 234.75
R1244 R2238 R3237 R4220
Sum939 Snit234.75
220. 53029 Villy Løje Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 6 230.00
R1242 R2240 R3228 R4228
Sum938 Snit234.50
221. 97223 Mads Dallerup Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 5 229.20
R1242 R2241 R3235 R4219
Sum937 Snit234.25
222. 124178 Palle Holm Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 4 233.25
R1245 R2240 R3235 R4213
Sum933 Snit233.25
223. 108050 Søren Sejersen Ebeltoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 5 227.80
R1250 R2236 R3233 R4212
Sum931 Snit232.75
224. 141063 Ömer Faruk Demir Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 232.25
R1241 R2232 R3231 R4225
Sum929 Snit232.25
225. 129262 Jesper Greve Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 5 230.00
R1241 R2238 R3226 R4224
Sum929 Snit232.25
226. 24356 Lindy Sørensen Ebeltoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 5 230.60
R1237 R2237 R3228 R4226
Sum928 Snit232.00
227. 127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 4 230.50
R1239 R2235 R3228 R4220
Sum922 Snit230.50
228. 122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H 3 7 222.43
R1242 R2229 R3228 R4223
Sum922 Snit230.50
229. 134822 Dennis Funder Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 4 229.75
R1240 R2235 R3226 R4218
Sum919 Snit229.75
230. 117053 Allan Hoppe Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 5 224.80
R1249 R2237 R3216 R4213
Sum915 Snit228.75
231. 141853 Frank VaabenGaard Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 228.50
R1240 R2227 R3225 R4222
Sum914 Snit228.50
232. 137912 Sebastian Ougter Olsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 5 221.40
R1236 R2235 R3230 R4210
Sum911 Snit227.75
233. 52669 Anette Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 7 219.14
R1228 R2228 R3224 R4217
Sum897 Snit224.25
234. 138122 Daniel Karlsson Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 8 215.38
R1236 R2226 R3224 R4211
Sum897 Snit224.25
235. 117626 Henrik Høgh Christiansen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 3 10 206.50
R1227 R2223 R3222 R4222
Sum894 Snit223.50
236. 44067 Anders E. Poulsen Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 3 6 211.00
R1225 R2223 R3223 R4222
Sum893 Snit223.25
237. 21124 Jørgen Nøhr Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H 3 5 214.00
R1238 R2229 R3213 R4197
Sum877 Snit219.25
238. 141492 Jackie Krog Bursell Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 4 218.75
R1236 R2229 R3206 R4204
Sum875 Snit218.75
239. 137525 Casper Raun Storgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 5 212.00
R1247 R2214 R3206 R4204
Sum871 Snit217.75
240. 128543 Ida Marie Pindstofte Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 4 216.25
R1243 R2219 R3207 R4196
Sum865 Snit216.25
241. 84322 Jesper Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 4 216.25
R1224 R2220 R3212 R4209
Sum865 Snit216.25
242. 104723 Tom Jensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 3 5 211.40
R1225 R2223 R3221 R4194
Sum863 Snit215.75
243. 94024 Finn Dauer Rasmussen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 215.50
R1234 R2219 R3219 R4190
Sum862 Snit215.50
244. 16916 Rune Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 283.00
R1286 R2282 R3281 R4-
Sum849 Snit283.00
245. 118790 Mads Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 3 4 211.25
R1224 R2211 R3205 R4205
Sum845 Snit211.25
246. 133730 Kristian Nejsum Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 195.50
R1228 R2209 R3200 R4199
Sum836 Snit209.00
247. 15674 Peer Ovesen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 277.33
R1283 R2275 R3274 R4-
Sum832 Snit277.33
248. 106322 Nicolai Dradach Olesen Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 4 207.50
R1224 R2217 R3206 R4183
Sum830 Snit207.50
249. 31855 Thomas Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 276.00
R1279 R2276 R3273 R4-
Sum828 Snit276.00
250. 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 3 275.00
R1275 R2275 R3275 R4-
Sum825 Snit275.00
251. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 195.67
R1218 R2206 R3204 R4194
Sum822 Snit205.50
252. 113296 Hans Jørgen Ankergren Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 4 204.50
R1225 R2212 R3206 R4175
Sum818 Snit204.50
253. 33961 Lars Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 3 272.33
R1279 R2275 R3263 R4-
Sum817 Snit272.33
254. 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 3 270.67
R1276 R2270 R3266 R4-
Sum812 Snit270.67
255. 27337 Mogens Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 3 270.00
R1274 R2270 R3266 R4-
Sum810 Snit270.00
256. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 3 269.00
R1271 R2270 R3266 R4-
Sum807 Snit269.00
257. 34292 Klaus Engebæk Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 3 267.67
R1278 R2270 R3255 R4-
Sum803 Snit267.67
258. 15633 Eyvind Kristensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 267.67
R1270 R2270 R3263 R4-
Sum803 Snit267.67
259. 16742 Poul Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 267.00
R1270 R2266 R3265 R4-
Sum801 Snit267.00
260. 126903 Brian Bjergbæk Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 3 267.00
R1270 R2267 R3264 R4-
Sum801 Snit267.00
261. 49602 Karsten E. Hollesen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 3 266.67
R1268 R2268 R3264 R4-
Sum800 Snit266.67
262. 120683 Tobias Hasselby Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 3 266.33
R1269 R2269 R3261 R4-
Sum799 Snit266.33
263. 111448 Peter Lange Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 3 266.00
R1271 R2266 R3261 R4-
Sum798 Snit266.00
264. 133731 Christian B. Knudsen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 6 197.50
R1207 R2198 R3197 R4195
Sum797 Snit199.25
265. 59333 John Mathiasen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 3 265.33
R1270 R2265 R3261 R4-
Sum796 Snit265.33
266. 49399 Benni Hofmann Hansen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 3 260.33
R1262 R2260 R3259 R4-
Sum781 Snit260.33
267. 109777 Jan Petersen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 3 260.33
R1274 R2271 R3236 R4-
Sum781 Snit260.33
268. 32474 John Madsen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 3 4 195.25
R1225 R2204 R3193 R4159
Sum781 Snit195.25
269. 140490 Nies Chr. Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 3 260.00
R1267 R2262 R3251 R4-
Sum780 Snit260.00
270. 27060 Knud K. Jensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 3 259.33
R1264 R2260 R3254 R4-
Sum778 Snit259.33
271. 38223 Martin Svendsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 3 258.33
R1261 R2258 R3256 R4-
Sum775 Snit258.33
272. 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 2 3 257.67
R1263 R2257 R3253 R4-
Sum773 Snit257.67
273. 69349 Robert Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 3 257.67
R1263 R2258 R3252 R4-
Sum773 Snit257.67
274. 115347 Morten Grønkjær Jensen Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 3 256.00
R1264 R2259 R3245 R4-
Sum768 Snit256.00
275. 49981 Jan Hansen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 3 255.67
R1258 R2255 R3254 R4-
Sum767 Snit255.67
276. 68505 Carl Otto H. Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 3 255.33
R1262 R2257 R3247 R4-
Sum766 Snit255.33
277. 34285 Lars Erik Petersen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 3 254.00
R1267 R2254 R3241 R4-
Sum762 Snit254.00
278. 78400 Daniel Olsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 5 187.40
R1198 R2196 R3186 R4182
Sum762 Snit190.50
279. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 3 253.33
R1270 R2246 R3244 R4-
Sum760 Snit253.33
280. 134057 Jimmi Jacobsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 3 253.00
R1262 R2252 R3245 R4-
Sum759 Snit253.00
281. 128945 Claus Lyngsø Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 249.67
R1259 R2255 R3235 R4-
Sum749 Snit249.67
282. 56752 Michael Holmen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 3 248.33
R1256 R2246 R3243 R4-
Sum745 Snit248.33
283. 69802 Jens Johannesen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 3 247.00
R1260 R2243 R3238 R4-
Sum741 Snit247.00
284. 67452 Per H Jensen Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 4 185.00
R1191 R2189 R3182 R4178
Sum740 Snit185.00
285. 113298 Kim Hansen Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 4 185.00
R1189 R2188 R3187 R4176
Sum740 Snit185.00
286. 37536 Dennis Jensen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 3 246.33
R1249 R2247 R3243 R4-
Sum739 Snit246.33
287. 50251 Erland Pedersen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 246.00
R1255 R2244 R3239 R4-
Sum738 Snit246.00
288. 71011 Bo Sandø Ebbe Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 3 241.00
R1246 R2246 R3231 R4-
Sum723 Snit241.00
289. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 3 3 236.33
R1242 R2239 R3228 R4-
Sum709 Snit236.33
290. 139358 Mike Pedersen Skads Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 3 234.67
R1247 R2234 R3223 R4-
Sum704 Snit234.67
291. 91282 Brian Grand Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 3 229.67
R1236 R2236 R3217 R4-
Sum689 Snit229.67
292. 50011 Søren Møller Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 229.00
R1229 R2229 R3229 R4-
Sum687 Snit229.00
293. 52219 Tom Madsen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
1H 3 3 228.33
R1240 R2225 R3220 R4-
Sum685 Snit228.33
294. 17213 Dan Olsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 3 227.33
R1244 R2242 R3196 R4-
Sum682 Snit227.33
295. 115209 Martin Carlsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 226.67
R1240 R2227 R3213 R4-
Sum680 Snit226.67
296. 132143 Markus Steinig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 3 223.33
R1227 R2225 R3218 R4-
Sum670 Snit223.33
297. 29195 Poul U. Kristensen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 3 223.33
R1235 R2221 R3214 R4-
Sum670 Snit223.33
298. 125021 Kasper Leth Jensen Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 3 222.00
R1239 R2237 R3190 R4-
Sum666 Snit222.00
299. 124866 Tim Olsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 3 220.33
R1236 R2217 R3208 R4-
Sum661 Snit220.33
300. 84784 Liselotte Stange Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 204.67
R1215 R2210 R3189 R4-
Sum614 Snit204.67
301. 86212 Jørgen Uldal Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 3 203.67
R1211 R2202 R3198 R4-
Sum611 Snit203.67
302. 16559 Per Henrik Jensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 3 3 201.67
R1208 R2199 R3198 R4-
Sum605 Snit201.67
303. 126328 Martin Knudsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 3 198.33
R1213 R2193 R3189 R4-
Sum595 Snit198.33
304. 135061 Helene Maria Hansen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 3 196.33
R1197 R2196 R3196 R4-
Sum589 Snit196.33
305. 137815 Christian Bay Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 3 187.00
R1189 R2189 R3183 R4-
Sum561 Snit187.00
306. 32639 Heidi Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 280.00
R1284 R2276 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
307. 28779 Niels Klingenberg Vistisen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 280.00
R1283 R2277 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
308. 100020 Ricky Winther Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 2 279.00
R1284 R2274 R3- R4-
Sum558 Snit279.00
309. 95683 Morten Andersen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 2 274.50
R1280 R2269 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
310. 15062 Thomas Thomsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 2 272.50
R1275 R2270 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
311. 46446 Morten Gottwald Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 1 2 271.00
R1272 R2270 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
312. 35790 Allan Borg Nielsen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 271.00
R1278 R2264 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
313. 92839 Kasper Ladegaard Nielsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 2 270.50
R1278 R2263 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
314. 45312 Peder Bendix Didriksen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 2 2 270.00
R1271 R2269 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
315. 59398 Ulrik Saxhøj Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 2 270.00
R1273 R2267 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
316. 54183 Brian Haasum Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 2 270.00
R1275 R2265 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
317. 60148 Kurt Themsen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 267.00
R1272 R2262 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
318. 137747 Dennis Nielsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
1H 2 2 266.00
R1268 R2264 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
319. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 2 266.00
R1267 R2265 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
320. 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 2 2 265.00
R1270 R2260 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
321. 113187 Stuart Stocks Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 264.50
R1266 R2263 R3- R4-
Sum529 Snit264.50
322. 61527 Jannik Jørgensen Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
1H 2 2 264.00
R1265 R2263 R3- R4-
Sum528 Snit264.00
323. 36345 Bent Illum Hansen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 2 264.00
R1269 R2259 R3- R4-
Sum528 Snit264.00
324. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 264.00
R1270 R2258 R3- R4-
Sum528 Snit264.00
325. 141797 Jakob rønbjerg Rask Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 2 263.50
R1265 R2262 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
326. 133836 Frank Møller Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 2 263.50
R1267 R2260 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
327. 61536 Ib Gudbergsen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
1H 2 2 262.50
R1265 R2260 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
328. 48111 Ketil D Carstensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 2 2 261.50
R1262 R2261 R3- R4-
Sum523 Snit261.50
329. 61446 Per Steen Jensen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
1H 2 2 260.50
R1270 R2251 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
330. 70174 Karsten Dahl Idrætsforeningen Radiometer
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 260.50
R1261 R2260 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
331. 50469 Jens Gormsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 2 260.50
R1264 R2257 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
332. 61275 Emil Rasmussen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
1H 2 2 259.50
R1262 R2257 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
333. 17165 Hans Held Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 2 258.50
R1266 R2251 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
334. 80587 Mathias Lyngsø Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 2 258.50
R1267 R2250 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
335. 60744 Morten K. Hansen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 257.50
R1261 R2254 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
336. 15697 Lars Kristensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 2 256.50
R1261 R2252 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
337. 126520 Peter Frimuth Hansen HPRD/ROID Fyn Skyttekreds
DGI Fyn
1H 2 2 256.00
R1256 R2256 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
338. 15751 Allan Christensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 2 255.50
R1260 R2251 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
339. 140821 Søren T. Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 255.00
R1255 R2255 R3- R4-
Sum510 Snit255.00
340. 127470 Torben Brandt Pedersen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 2 254.50
R1265 R2244 R3- R4-
Sum509 Snit254.50
341. 113183 Johnny Frederiksen Kreds Vest - Vesterbro Skf.
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 254.00
R1259 R2249 R3- R4-
Sum508 Snit254.00
342. 75089 Marcus Grosen Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 253.50
R1257 R2250 R3- R4-
Sum507 Snit253.50
343. 139061 Laus Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 253.00
R1258 R2248 R3- R4-
Sum506 Snit253.00
344. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 2 252.50
R1255 R2250 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
345. 111950 Morten Jespersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 2 252.00
R1255 R2249 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
346. 34304 Jørgen Nielsen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 2 251.50
R1256 R2247 R3- R4-
Sum503 Snit251.50
347. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 3 2 251.00
R1255 R2247 R3- R4-
Sum502 Snit251.00
348. 16565 Niels Jørgen Mikkelsen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
1H 3 2 250.50
R1253 R2248 R3- R4-
Sum501 Snit250.50
349. 68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 250.50
R1251 R2250 R3- R4-
Sum501 Snit250.50
350. 64496 Hans-Henrik Ellekær Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
1H 3 2 250.00
R1258 R2242 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
351. 22405 Mads Riis Gjern Skyttekreds
DGI Midtjylland
1H 3 2 250.00
R1261 R2239 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
352. 106773 Paw Lorentz Kunz Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 249.00
R1257 R2241 R3- R4-
Sum498 Snit249.00
353. 34327 Heino Madsen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 248.50
R1255 R2242 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
354. 33747 Jonas Grubak Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 248.50
R1251 R2246 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
355. 93099 Jens Otto Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 2 247.50
R1256 R2239 R3- R4-
Sum495 Snit247.50
356. 130181 Max Reichle Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 247.50
R1255 R2240 R3- R4-
Sum495 Snit247.50
357. 128411 Karl Ejner Rindebæk Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
1H 3 2 247.00
R1251 R2243 R3- R4-
Sum494 Snit247.00
358. 70836 Betina Lynnerup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 246.50
R1247 R2246 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
359. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 246.50
R1247 R2246 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
360. 81776 Søren Kornerup Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 246.50
R1252 R2241 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
361. 52090 Søren Olsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 2 246.00
R1246 R2246 R3- R4-
Sum492 Snit246.00
362. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 245.50
R1246 R2245 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
363. 127226 Steen Eiberg Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 243.50
R1245 R2242 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
364. 22284 Per Harboe Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 2 243.00
R1247 R2239 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
365. 142181 Brian Hykkelbjerg Christensen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 2 242.50
R1245 R2240 R3- R4-
Sum485 Snit242.50
366. 51579 Peter Lund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 2 242.00
R1245 R2239 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
367. 70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 241.50
R1243 R2240 R3- R4-
Sum483 Snit241.50
368. 15079 Martin B. Mathiasen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 2 241.50
R1254 R2229 R3- R4-
Sum483 Snit241.50
369. 67401 Steen H Jensen Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 3 159.67
R1186 R2150 R3143 R4-
Sum479 Snit159.67
370. 33731 Martin Møller Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 239.00
R1259 R2219 R3- R4-
Sum478 Snit239.00
371. 131266 Jan Thingbo If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
1H 3 2 236.50
R1237 R2236 R3- R4-
Sum473 Snit236.50
372. 127098 Nicky Falkenberg Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 2 236.00
R1244 R2228 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
373. 138401 Andreas Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 2 235.50
R1244 R2227 R3- R4-
Sum471 Snit235.50
374. 71372 Christian Egeskov Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 234.00
R1243 R2225 R3- R4-
Sum468 Snit234.00
375. 140829 Martin Hjerrild Pedersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 233.00
R1242 R2224 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
376. 136931 Chengkang Li Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 231.50
R1233 R2230 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
377. 128195 Memis Batak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 231.00
R1255 R2207 R3- R4-
Sum462 Snit231.00
378. 50991 Jens Peder Jensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 2 229.50
R1238 R2221 R3- R4-
Sum459 Snit229.50
379. 68609 Helge Carsten Skov Kreds Vest - Vesterbro Skf.
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 229.00
R1231 R2227 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
380. 138402 Kasper Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 2 228.50
R1243 R2214 R3- R4-
Sum457 Snit228.50
381. 107219 Bue Olmutz Bruun Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 227.50
R1228 R2227 R3- R4-
Sum455 Snit227.50
382. 142081 John Aalshøj Jensen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 3 2 227.00
R1229 R2225 R3- R4-
Sum454 Snit227.00
383. 72735 Sigurd Walleen Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 227.00
R1230 R2224 R3- R4-
Sum454 Snit227.00
384. 138986 Martin Kæseler Mortensen Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 226.50
R1227 R2226 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
385. 91018 Mikal Johnson Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 2 225.50
R1228 R2223 R3- R4-
Sum451 Snit225.50
386. 10848 Mathias Rasmussen Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 2 225.00
R1229 R2221 R3- R4-
Sum450 Snit225.00
387. 70659 Kasper Hald Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 224.00
R1226 R2222 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
388. 141687 Brian Jensen Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 221.50
R1222 R2221 R3- R4-
Sum443 Snit221.50
389. 25333 Henrik Kjær Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 2 217.00
R1228 R2206 R3- R4-
Sum434 Snit217.00
390. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 214.50
R1221 R2208 R3- R4-
Sum429 Snit214.50
391. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 2 213.00
R1220 R2206 R3- R4-
Sum426 Snit213.00
392. 49351 Hans G. Petersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 2 212.00
R1212 R2212 R3- R4-
Sum424 Snit212.00
393. 99571 Niels Kristian Bertelsen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 3 2 212.00
R1214 R2210 R3- R4-
Sum424 Snit212.00
394. 69290 Benny Munk Idrætsforeningen Radiometer
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 211.50
R1219 R2204 R3- R4-
Sum423 Snit211.50
395. 121143 August Bauermand Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 2 211.00
R1231 R2191 R3- R4-
Sum422 Snit211.00
396. 132166 Gert Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 2 208.00
R1209 R2207 R3- R4-
Sum416 Snit208.00
397. 105767 Christian Dalgaard Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
1H 3 2 207.00
R1225 R2189 R3- R4-
Sum414 Snit207.00
398. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 205.50
R1219 R2192 R3- R4-
Sum411 Snit205.50
399. 95129 Raymond Azzopardi Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 205.50
R1223 R2188 R3- R4-
Sum411 Snit205.50
400. 56004 Jakob Armand Skytte Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 205.00
R1218 R2192 R3- R4-
Sum410 Snit205.00
401. 10877 Klaus Andersen Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 2 202.00
R1227 R2177 R3- R4-
Sum404 Snit202.00
402. 116609 Peter Leon Hansen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 2 201.00
R1203 R2199 R3- R4-
Sum402 Snit201.00
403. 119900 Jozsef Vamosi Idrætsforeningen Radiometer
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 198.50
R1201 R2196 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
404. 34286 Lars Chr. Jensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 195.50
R1204 R2187 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
405. 140372 Sandeep Singh Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 2 191.50
R1196 R2187 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
406. 104915 Kristian Stiesmark Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 2 186.50
R1212 R2161 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
407. 34351 Brian Venø Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 2 172.50
R1180 R2165 R3- R4-
Sum345 Snit172.50
408. 31097 Lars Vinkler Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 1 280.00
R1280 R2- R3- R4-
Sum280 Snit280.00
409. 134758 Svajunas Lekstutis Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 1 280.00
R1280 R2- R3- R4-
Sum280 Snit280.00
410. 14306 Lars Dyrskjøt Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 1 278.00
R1278 R2- R3- R4-
Sum278 Snit278.00
411. 90021 Kresten Hellberg Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
412. 64232 Thomas Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 1 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
413. 16504 Erik Mark St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 1 273.00
R1273 R2- R3- R4-
Sum273 Snit273.00
414. 80796 Pia Eghøj Villemoes Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
415. 14592 Nina Hylkjær Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
416. 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
417. 84309 Christina Popp Hansen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
418. 46967 Mikkel Ploug Madsen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
419. 29055 Ebbe Sørensen Thisted Pistolklub
DGI Nordjylland
1H 1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
420. 25537 Kari Hillers Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
1H 3 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
421. 140939 Anders Beck Thomsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 1 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
422. 94995 Rahlf Nielsen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
423. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
424. 39924 Johnie Knudsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
425. 48109 Kim Carstensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
426. 46449 Mikkel Eriksen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
1H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
427. 15522 Henri Thimm Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
428. 87732 Thomas Dyregaard Ravnen
DGI Nordsjælland
1H 2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
429. 29282 Ole Søndergaard Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
430. 49534 Nikolai Leth Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
431. 108105 Jesper Eskildsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
432. 29389 Erik Nørgaard Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
433. 119693 Kim Tausen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
434. 16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
435. 39688 Torben Kristensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
436. 101806 Therese Pulawska Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
1H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
437. 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
438. 136265 Isabella Cecilie Schmidt Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
439. 142099 Kim Christiansen Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
1H 2 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
440. 39025 Jan Nygaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
441. 88612 Peter Stampe Jansen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
442. 137872 Uffe Sværke Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
443. 41152 Lennard Agerbæk Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
444. 97268 Dennis Christiansen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 3 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
445. 129529 Stig Nebbelunde Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
446. 14471 Anker Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
447. 39716 Bent Pedersen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 3 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
448. 52132 Kurt Kruse Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 2 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
449. 25549 John Schwartz Nielsen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
450. 129759 Torben Linde Mikaelsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 1 246.00
R1246 R2- R3- R4-
Sum246 Snit246.00
451. 13078 Torben Bak Skørping Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
452. 132997 Alex Karl Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
1H 3 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
453. 47012 Lars Krumholt Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
454. 50054 Poul Erik Rasmussen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
455. 133337 Jan Larsen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
456. 130597 Jan Ballegaard Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 242.00
R1242 R2- R3- R4-
Sum242 Snit242.00
457. 51420 Jens Bøhm Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
458. 116292 Bjarne Sidelmann Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
459. 46909 Steffen Jensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
1H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
460. 109883 Brian Eskildsen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
461. 89287 Martin Sonne Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
462. 143502 Malene Hillers Franck Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
1H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
463. 126768 Dorte Krabbe Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
464. 129777 Mathias Linde Ranch Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
465. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
466. 96187 Jannik Poulsen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 235.00
R1235 R2- R3- R4-
Sum235 Snit235.00
467. 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
1H 3 1 235.00
R1235 R2- R3- R4-
Sum235 Snit235.00
468. 31694 Ib Kølbæk Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 3 1 235.00
R1235 R2- R3- R4-
Sum235 Snit235.00
469. 70180 Johnny Dejan Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 3 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
470. 65596 Claus Stagaard Juul Espergærde Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 3 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
471. 43296 Poul Erik Petersen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
472. 139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
473. 120351 Kirsten Højsgård Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 3 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
474. 137660 Martin Christensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 3 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
475. 38187 Nadia Christensen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
476. 113272 Thorvald Jakobsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
477. 117818 Per Sørensen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
478. 133862 Nicholaj Kristensen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
479. 136794 Carsten Cat Jensen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
480. 57379 Rasmus Nielsen Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
481. 107185 Per Jørgensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 3 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
482. 49238 Mogens Nielsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
483. 137656 Hans Henrik Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
484. 132186 Phillip Bang Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 3 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
485. 89313 Uffe Herlev Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 3 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
486. 129263 Ulrik Liljegren Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 3 1 207.00
R1207 R2- R3- R4-
Sum207 Snit207.00
487. 121442 Ib Madsen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
488. 138883 Thomas Rasmussen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 3 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
489. 133359 Peter Lindequist Madsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
1H 3 1 201.00
R1201 R2- R3- R4-
Sum201 Snit201.00
490. 68810 Mehmet R. Yüksekkaya Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 3 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
491. 106101 Martin Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 3 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
492. 140992 Allan Kjær Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
493. 143497 Kristine Simonsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
1H 3 1 172.00
R1172 R2- R3- R4-
Sum172 Snit172.00
494. 125051 Peer Tom Andersen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
1H 3 1 167.00
R1167 R2- R3- R4-
Sum167 Snit167.00
495. 117817 Simone Vang Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 3 1 162.00
R1162 R2- R3- R4-
Sum162 Snit162.00
496. 115742 Claus Nielsen Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 3 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00

Til toppen