Standardpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. juni 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 134030 Mikkel Grønlund Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 11 246.09
R1274 R2256 R3253 R4251
Sum1034 Snit258.50
2. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 244.83
R1265 R2263 R3253 R4250
Sum1031 Snit257.75
3. 146989 Anton Boye Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 247.25
R1257 R2257 R3242 R4233
Sum989 Snit247.25
4. 130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
BK 10 228.40
R1259 R2246 R3244 R4234
Sum983 Snit245.75
5. 128819 Maja Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 5 238.00
R1249 R2243 R3242 R4235
Sum969 Snit242.25
6. 146322 Maja Husman Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 6 232.83
R1247 R2246 R3244 R4222
Sum959 Snit239.75
7. 144594 Benjamin Enghoff Nielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 6 230.50
R1261 R2240 R3232 R4218
Sum951 Snit237.75
8. 136880 Kristian Larsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
BK 7 212.29
R1255 R2231 R3220 R4220
Sum926 Snit231.50
9. 145939 Alfred Wismann Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
BK 6 220.33
R1257 R2241 R3214 R4206
Sum918 Snit229.50
10. 140966 Lucas Møller Bøje Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
BK 5 213.00
R1256 R2232 R3212 R4202
Sum902 Snit225.50
11. 139952 Liva Bang Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 3 271.33
R1274 R2273 R3267 R4-
Sum814 Snit271.33
12. 134643 Magnus Salomonsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 3 221.00
R1229 R2229 R3205 R4-
Sum663 Snit221.00
13. 147106 Gunner Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 3 216.00
R1239 R2211 R3198 R4-
Sum648 Snit216.00
14. 141120 Maja Frederiksen Klitten Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 267.00
R1268 R2266 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
15. 136163 Markus Sandberg Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
BK 2 242.50
R1244 R2241 R3- R4-
Sum485 Snit242.50
16. 147736 Mads Nielsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
BK 2 241.00
R1244 R2238 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
17. 145155 Philip Harboe Olsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 8 108.38
R1128 R2125 R3113 R4109
Sum475 Snit118.75
18. 129588 Manja Bjergbæk Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 2 237.00
R1243 R2231 R3- R4-
Sum474 Snit237.00
19. 145040 Storm Franzen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 2 233.50
R1234 R2233 R3- R4-
Sum467 Snit233.50
20. 145810 Calle Mølgaard Krabbe Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 220.00
R1227 R2213 R3- R4-
Sum440 Snit220.00
21. 139420 Mikkel Sander Jakobsen Klitten Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 212.50
R1235 R2190 R3- R4-
Sum425 Snit212.50
22. 146362 Andreas Brun Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 209.50
R1217 R2202 R3- R4-
Sum419 Snit209.50
23. 147395 Christian Guldbæk Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 2 209.50
R1211 R2208 R3- R4-
Sum419 Snit209.50
24. 147105 Ane Lise Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 2 204.00
R1210 R2198 R3- R4-
Sum408 Snit204.00
25. 146109 Daniel Schütt Refsgaard Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 2 199.00
R1277 R2121 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
26. 146844 Noah Sandager Johansen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
BK 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
27. 145105 Hugo Toräng Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
28. 146617 Noar Westfall Johansen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
BK 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
29. 144484 Noah Bager Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 170.00
R1170 R2- R3- R4-
Sum170 Snit170.00

Til toppen