Standardpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. januar 2020 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 5 278.20
R1292 R2282 R3277 R4274
Sum1125 Snit281.25
2. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 5 273.80
R1283 R2280 R3276 R4267
Sum1106 Snit276.50
3. 108110 Tobias Bøgh jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 9 268.22
R1279 R2276 R3275 R4273
Sum1103 Snit275.75
4. 136473 Cilje Flint Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 4 266.50
R1273 R2271 R3264 R4258
Sum1066 Snit266.50
5. 117367 Maria Bygum Larsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 4 256.25
R1274 R2257 R3255 R4239
Sum1025 Snit256.25
6. 117364 Lasse Koch Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 4 254.00
R1264 R2261 R3247 R4244
Sum1016 Snit254.00
7. 130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
BK 14 175.36
R1225 R2224 R3223 R4222
Sum894 Snit223.50
8. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 8 202.75
R1229 R2216 R3210 R4210
Sum865 Snit216.25
9. 130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
BK 4 214.00
R1228 R2228 R3200 R4200
Sum856 Snit214.00
10. 130945 Nicklas Binder Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 3 258.67
R1272 R2265 R3239 R4-
Sum776 Snit258.67
11. 136108 Emily Bang Pedersen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 4 189.00
R1196 R2191 R3191 R4178
Sum756 Snit189.00
12. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 2 274.00
R1277 R2271 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
13. 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Kullerup/Refsvindinge If.
DGI Fyn
BK 2 257.50
R1260 R2255 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
14. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 248.00
R1254 R2242 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
15. 137085 Victor Møller Hansen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 229.00
R1244 R2214 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
16. 128893 Sebastian Budal Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 211.00
R1223 R2199 R3- R4-
Sum422 Snit211.00
17. 139952 Liva Bang Rasmussen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 2 190.50
R1208 R2173 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
18. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 1 287.00
R1287 R2- R3- R4-
Sum287 Snit287.00
19. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 1 285.00
R1285 R2- R3- R4-
Sum285 Snit285.00
20. 117362 Julie Boendorf Johansen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
21. 128318 Martin Hermansen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
22. 135779 Rune Tobias Madsen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
23. 135335 Mathias Viese Jensen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
24. 140966 Lucas Møller Bøje Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 1 201.00
R1201 R2- R3- R4-
Sum201 Snit201.00
25. 123007 Jonatan Enggaard Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
BK 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
26. 139254 Gustav Mejer Lauersen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00

Til toppen