Standardpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. juni 2019 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
BK 16 294.06
R1296 R2296 R3296 R4296
Sum1184 Snit296.00
2. 110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 11 292.73
R1296 R2296 R3296 R4295
Sum1183 Snit295.75
3. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 19 283.63
R1291 R2290 R3290 R4289
Sum1160 Snit290.00
4. 120010 Melanie Bengtson Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 9 273.89
R1284 R2282 R3282 R4281
Sum1129 Snit282.25
5. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 7 271.71
R1292 R2277 R3274 R4269
Sum1112 Snit278.00
6. 108110 Tobias Bøgh jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 9 259.67
R1276 R2275 R3273 R4263
Sum1087 Snit271.75
7. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 5 267.60
R1277 R2271 R3267 R4264
Sum1079 Snit269.75
8. 136473 Cilje Flint Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 6 266.00
R1273 R2271 R3271 R4264
Sum1079 Snit269.75
9. 105096 Emil Christensen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 267.50
R1274 R2267 R3267 R4266
Sum1074 Snit268.50
10. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 4 267.75
R1281 R2270 R3260 R4260
Sum1071 Snit267.75
11. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 8 255.63
R1267 R2265 R3261 R4259
Sum1052 Snit263.00
12. 121625 Niklas Ipsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 259.75
R1267 R2264 R3259 R4249
Sum1039 Snit259.75
13. 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 6 251.00
R1271 R2259 R3254 R4244
Sum1028 Snit257.00
14. 117367 Maria Bygum Larsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 6 245.83
R1274 R2257 R3255 R4239
Sum1025 Snit256.25
15. 117364 Lasse Koch Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 6 248.83
R1264 R2261 R3252 R4247
Sum1024 Snit256.00
16. 137672 Kasper Højbak Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 4 249.25
R1256 R2254 R3249 R4238
Sum997 Snit249.25
17. 130588 Sebastian Jæger Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 17 211.76
R1247 R2237 R3230 R4229
Sum943 Snit235.75
18. 135779 Rune Tobias Madsen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 4 218.75
R1248 R2229 R3221 R4177
Sum875 Snit218.75
19. 136108 Emily Bang Pedersen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 5 188.60
R1204 R2196 R3191 R4188
Sum779 Snit194.75
20. 130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
BK 14 150.71
R1200 R2200 R3187 R4187
Sum774 Snit193.50
21. 117362 Julie Boendorf Johansen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 3 250.00
R1253 R2252 R3245 R4-
Sum750 Snit250.00
22. 132445 Thore Frank Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
BK 3 226.33
R1249 R2231 R3199 R4-
Sum679 Snit226.33
23. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 2 274.00
R1285 R2263 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
24. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 2 265.00
R1267 R2263 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
25. 129094 Paw Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 2 258.50
R1259 R2258 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
26. 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Kullerup/Refsvindinge If.
DGI Fyn
BK 2 257.50
R1260 R2255 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
27. 137085 Victor Møller Hansen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 229.00
R1244 R2214 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
28. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 222.50
R1229 R2216 R3- R4-
Sum445 Snit222.50
29. 128893 Sebastian Budal Jensen Karsholte Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 211.00
R1223 R2199 R3- R4-
Sum422 Snit211.00
30. 133501 Jonas Pedersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
BK 2 179.50
R1189 R2170 R3- R4-
Sum359 Snit179.50
31. 137243 Sofus Elmelund Nielsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
BK 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
32. 123007 Jonatan Enggaard Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
BK 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
33. 136474 Camilla Lys Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
34. 121652 Nicolaj Eyrich Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
BK 1 121.00
R1121 R2- R3- R4-
Sum121 Snit121.00
35. 135087 Lennart D. Jensen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 77.00
R177 R2- R3- R4-
Sum77 Snit77.00

Til toppen