Standardpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. december 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 5 274.40
R1292 R2282 R3274 R4266
Sum1114 Snit278.50
2. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 4 272.25
R1283 R2276 R3267 R4263
Sum1089 Snit272.25
3. 108110 Tobias Bøgh jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 8 264.63
R1276 R2275 R3273 R4264
Sum1088 Snit272.00
4. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 4 269.75
R1277 R2271 R3267 R4264
Sum1079 Snit269.75
5. 136473 Cilje Flint Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 5 265.00
R1273 R2271 R3264 R4259
Sum1067 Snit266.75
6. 117367 Maria Bygum Larsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 5 252.40
R1274 R2257 R3255 R4239
Sum1025 Snit256.25
7. 117364 Lasse Koch Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 5 253.60
R1264 R2261 R3252 R4247
Sum1024 Snit256.00
8. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 249.75
R1265 R2254 R3242 R4238
Sum999 Snit249.75
9. 130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
BK 14 160.64
R1225 R2224 R3223 R4200
Sum872 Snit218.00
10. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 210.75
R1229 R2216 R3199 R4199
Sum843 Snit210.75
11. 130945 Nicklas Binder Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 3 258.67
R1272 R2265 R3239 R4-
Sum776 Snit258.67
12. 136108 Emily Bang Pedersen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 3 192.67
R1196 R2191 R3191 R4-
Sum578 Snit192.67
13. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 2 274.00
R1285 R2263 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
14. 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Kullerup/Refsvindinge If.
DGI Fyn
BK 2 257.50
R1260 R2255 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
15. 117362 Julie Boendorf Johansen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 2 248.50
R1252 R2245 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
16. 135779 Rune Tobias Madsen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 2 234.50
R1248 R2221 R3- R4-
Sum469 Snit234.50
17. 137085 Victor Møller Hansen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 229.00
R1244 R2214 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
18. 128893 Sebastian Budal Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 211.00
R1223 R2199 R3- R4-
Sum422 Snit211.00
19. 137243 Sofus Elmelund Nielsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
BK 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
20. 128318 Martin Hermansen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
21. 135335 Mathias Viese Jensen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
22. 140966 Lucas Møller Bøje Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 1 201.00
R1201 R2- R3- R4-
Sum201 Snit201.00
23. 123007 Jonatan Enggaard Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
BK 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
24. 139254 Gustav Mejer Lauersen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
25. 139952 Liva Bang Rasmussen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00

Til toppen