Standardpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. februar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 8 266.25
R1272 R2268 R3268 R4265
Sum1073 Snit268.25
2. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 10 257.70
R1270 R2268 R3264 R4261
Sum1063 Snit265.75
3. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 6 256.00
R1266 R2264 R3262 R4261
Sum1053 Snit263.25
4. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
JUN 8 253.00
R1262 R2257 R3257 R4256
Sum1032 Snit258.00
5. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 7 248.86
R1252 R2252 R3252 R4250
Sum1006 Snit251.50
6. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 5 245.80
R1255 R2249 R3248 R4243
Sum995 Snit248.75
7. 104433 David Stangerup Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 4 246.25
R1257 R2251 R3242 R4235
Sum985 Snit246.25
8. 136384 Frederik Søndergaard Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 4 241.75
R1264 R2239 R3233 R4231
Sum967 Snit241.75
9. 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
JUN 7 226.86
R1244 R2244 R3234 R4223
Sum945 Snit236.25
10. 114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 7 215.57
R1233 R2232 R3231 R4221
Sum917 Snit229.25
11. 129449 Storm F Warberg Clausen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
JUN 10 189.70
R1277 R2212 R3205 R4189
Sum883 Snit220.75
12. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 4 205.25
R1248 R2222 R3208 R4143
Sum821 Snit205.25
13. 130588 Sebastian Jæger Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 18 174.44
R1228 R2211 R3196 R4185
Sum820 Snit205.00
14. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 3 248.00
R1250 R2247 R3247 R4-
Sum744 Snit248.00
15. 131197 Nicki Skifte Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 243.00
R1254 R2242 R3233 R4-
Sum729 Snit243.00
16. 105648 Andreas Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
JUN 4 182.00
R1211 R2189 R3169 R4159
Sum728 Snit182.00
17. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 220.67
R1243 R2210 R3209 R4-
Sum662 Snit220.67
18. 125486 Søren Kaa Bach Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 3 210.33
R1219 R2210 R3202 R4-
Sum631 Snit210.33
19. 141277 Sanne Gudmand-Høyer Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
JUN 3 200.00
R1206 R2199 R3195 R4-
Sum600 Snit200.00
20. 120590 Marcus S. Hansen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 255.50
R1256 R2255 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
21. 136476 Ida Andersen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
JUN 2 249.00
R1251 R2247 R3- R4-
Sum498 Snit249.00
22. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 245.00
R1250 R2240 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
23. 104853 Johannes Markvardsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
JUN 2 243.50
R1247 R2240 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
24. 136475 Frederik Diekmann Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
JUN 2 232.00
R1235 R2229 R3- R4-
Sum464 Snit232.00
25. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 2 224.00
R1248 R2200 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
26. 117322 Lasse Gundersen Bogense Skytteforening
DGI Fyn
JUN 2 222.00
R1226 R2218 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
27. 121947 Oliver D. Boesen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 220.50
R1222 R2219 R3- R4-
Sum441 Snit220.50
28. 129740 Daniel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 2 206.00
R1215 R2197 R3- R4-
Sum412 Snit206.00
29. 125872 Casper Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 2 196.50
R1245 R2148 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
30. 141346 Inge Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 117.50
R1136 R299 R3- R4-
Sum235 Snit117.50
31. 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
32. 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
33. 132445 Thore Frank Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
JUN 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
34. 132463 Anders Hasselager Hvorslev Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
35. 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
36. 140744 Sebastian Rasmussen Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
37. 134693 Emil Omeragic Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
38. 133493 Karl-Emil Sichlau Petersen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 169.00
R1169 R2- R3- R4-
Sum169 Snit169.00
39. 138255 Felix Grünberger Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 1 167.00
R1167 R2- R3- R4-
Sum167 Snit167.00
40. 105267 Jacob Andersen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
JUN 1 164.00
R1164 R2- R3- R4-
Sum164 Snit164.00
41. 140742 Gustav Henlov Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 1 153.00
R1153 R2- R3- R4-
Sum153 Snit153.00
42. 141258 Jonas Gamst Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 152.00
R1152 R2- R3- R4-
Sum152 Snit152.00

Til toppen